Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elengednétek 15-16 éves...

Ti elengednétek 15-16 éves lányotokat egy 1,5 órára lévő Waldorf iskolába?

Figyelt kérdés

Nagyon sok iskolát végignéztem de a közelben nincs olyan iskola ami jó lenne. A gimihez rossz tanuló vagyok (4-es az átlagom de itt elit gimik vannak ha 4,5 alatt vagy nagyon nehéz). Szakközépbe sincs olyan ami érdekelne, fogalmam sincs mi szeretnék lenni. De a lényeg az hogy rátaláltam a Waldorf pedagógiára, láttam hogy van középiskolában is ezért utánanéztem hol van legközelebb ilyen lehetőség és kiderült elég messze (másik megyébe, pedig megyeszékhelyen lakunk). Busszal oda-vissza 3 óra, busz elég ritkán jár. Anya 3 dolog miatt nem engedne:

1. nem jár olyan sűrűn busz és lehet néha át kell szállni

2. korán keléstől fél de felbírok kelni mert régen busszal jártam suliba és felbírtam kelni

3. Waldorf. Anyának egy idegen szó, neki teljesen furcsa. Szerintem nem tudna elképzelni egy ilyen "világban", pedig nagyon tetszik Még nem hoztam fel neki a sulit de előre félek.

És ugye mint "különleges" iskola ezért nincs kolesz

Ti mit szólnátok?



2015. jún. 4. 00:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Most akkor akik annyira első kézből tapasztalják az infókat, borzasztóan érdekelne, mi az igazság ezzel a reggeli gyertyagyújtásos "szellemidézéssel" kapcsolatban! :D
2015. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Az igazság? Az igazság az, hogy a waldorf pedagógia alapja az antropozófia, és nem úgy kezelik a gyerekeket, mint akik üresen születtek és akiket irányítani kell, hanem úgy, mint érett lelkeket, akik céllal érkeztek a Földre, és megismerni akarják őket, nem irányítani és befolyásolni. A hozzáállás más. A gyertyagyújtás pedig gyakran fohászkor van. Igen, hálát adnak az életért, azért, hogy egészségesek, tisztelik a természetet, fontos az egészséges életmód is. Katolikus ünnepkörök ünnepeit ünneplik, de vallásos nevelésről nincs szó. Tehát van karácsonyi ünneplés, de szabad vallásoktatás van, ezért fér meg itt katolikus, protestáns, zsidó, akármilyen más vallású család.


Aki pedig azt mondta, hogy dolgozzon, hogy belelásson néhány területbe: erre gondolok, amikor azt mondom, hogy valaki ismeretlenül nyilatkozik, hisz a waldorf gimi pont erről szól. Van szociális gyakorlat, ipari és mezőgazdasági gyakorlat, stb. pont azért több hetes, hogy belelássanak a gyerekek abba, a valóságban milyen egy ilyen munkahely.

2015. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ez egy részletes, magyar film a waldorf iskolákról, elméletről és gyakorlatról: https://www.youtube.com/watch?v=-3_KDLWKE-U


EGyetértek azzal, hogy a pedagógus személye nagyon fontos, de ez állami és alter iskolákban egyformán így van. Fontos, hogy azonosulni tudjon a suli pedagógiájával, különben nem lesz hiteles. Épp ezért vannak jó állami osztályok is, ez is tanárfüggő. A lényeg a választás lehetősége, a tájékozott döntésen alapuló válasz lehetősége.

2015. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%
Akkor végül is ők is kimazsolázgatják a katolikus vallásból azt, ami nekik fekszik, de közben szellemekhez fohászkodnak!!! és zsidó gyerekekkel ünnepeltetik a karácsonyt... Hol vannak itt érett lelkek? És ha egy újszülött lelke érett, akkor kié éretlen?? Nagyon zagyva ez az egész.
2015. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Azért, mert én nem fogalmazok megfelelően, csak nagy vonalakban, még nem zagyva.

De ha ki akarod forgatni, tedd! Én nem győzködni vagyok itt, csak egy gyereknek válaszoltam, hogy én elengedném oda, mert jónak tartom. SZidd, ha jólesik, és ne tájékozódj, olvass, ha nem akarsz! Szép napot!

2015. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek :))

Nem is gondoltam volna hogy ilyen sok válasz érkezik és ahogy látom megoszlanak a vélemények.

Én eddig csak állami intézményekben jártam szóval nem tudok semmit a többiről. Jártam már kis falusi iskolába, katolikusba, középszíntű jó hírűbe ahol kiváló pedagógusok vannak és versenyistállós elitbe is ahol a tanárok a legrosszabbak. Szeptemberbe következik az újabb suli. Szinte minden évben költözünk de innen már nem fogunk anya szerint. Kecskeméten lakunk ha valakinek ez segít. Itt is van Waldorf oktatás de csak általános iskola, a Szolnokit néztem ki

2015. jún. 4. 13:24
 27/30 anonim ***** válasza:
Kérdezz itt, találsz olyanokat biztosan, akik pont oda járnak, és majd mesélnek neked: [link]
2015. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem napi szinten legalább 3 óra utazás nagyon sok. Mert hiába tudsz felkelni legkésőbb reggel fél 5-kor, hogy beérj az iskolába, mindennap csak este érnél haza (nem tudom, Waldorf középiskolában meddig tart pontosan az oktatás), este 6 előtt nem tudnál elkezdeni tanulni úgy, hogy másnap megint fél 5-kor kelsz.
2015. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%
Én most érettségiztem Waldorfban, első általános óta oda jártam. Nekem nagyon tetszett, szerettem, sosem féltem vagy stresszeltem, mégis úgy érzem, nem "kallódtam el". Van egy középfokú nyelvvizsgám, igaz jártam nyelvsuliba. Öten vagyunk testvérek, szüleim is pedagógusok, így a hozzájárulásunk az iskolához sajnos átlagon aluli. Mindenki annyit fizet, amennyit tud, persze van egy minimum. Nem mindenkinek való, ha hajlamos vagy nem tanulni, ha nem muszáj, lehet, hogy nem neked való. Nálunk az "őswaldorfosok" írták a legjobb érettségiket, jutottak be a legjobb egyetemekre. Államilag támogatott szakokra, például ELTE Média és kommunikáció, pszichológia, Corvinus Nemzetközi tanulmányok, Nemzetközi gazdálkodás. Én biológiából emelteztem, 78% lett, ami nekem bőven elég volt, a Semmelweisre be is kerültem, 447 pontom lett. Tényleg nem érzem úgy, hogy hátrányban lennék, remélem, ez a jövőben is így lesz. A mi osztályunkból (24 fő) csak két személy nem jutott be egyetemre azok közül, akik jelentkeztek. Mondjuk az út nekem csak 45-50 perc.
2015. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%

Nah. Én is kifejtem a véleményem.

Első óta járok a nyíregyházi waldorfba most vagyok 8.-os.

Elejinte tetszett a módszer, hogy olyan hosszú szünetünk van, amekkorát akarunk. De ötödik, hatodikba kezdtem arra rájönni, hogy nagyon le vagyunk maradva a többi iskolához képest.

Azt azért elmondom hogy nálunk úgy van a hozzájárulás, hogy akinek van rá pénze az befizet havi 28ezret, aki nem tud, az azt hiszem egy tizest ad be és takarít havi egyszer.

Ugye a waldorfos módszer hogy egy tanár tanít majdnem mindent és a mi tanárunk (csúnyaszó) nem ért a matekhoz de azért ó tartja nekünk. Kézimunka óra, (ne értsd rosszul :D) földművelés, rajz meg minden ilyen (csúnyaszó) óránk van heti 2-3órában miközben matek vagy magyar heti 1. És a fizika, kémia biológia és az egyéb tantárgyak meg kb. évente kétszer van 3hétig. Ez ugye az epochás tanrend vagy mi az isten. Meg hogy 8.-ban azaz NYOLCADIKBAN nem írunk dolgozatot bazeg. Mondjuk ez iskola függő mert egy jobban megcsinált iskolában vannak már hatodiktól tesztek azt hiszem.

Most 8.-ban felvételizni akarok egy normális iskolába mert nekünk ez a waldor gimnázium egy hányadék, rosszabb mint az általános része. Azt is elfelejtettem mondaní hogy persze nincs torna termünk, ebédlőnk, és a wc-k azok mint egy atom robbantás után (csúnyaszó).

Na amit elkezdtem hogy felvelizni akarok, most ezek a vissza maradotságok miatt nagyon hajtanom kell és havi több tízezer forintban, és időben vannak a külön tanárok ahova járok.

Nem tudom, hogy más waldorfban is így van-e de nálunk nagyon fegyelmezetlenek az osztályok. Több tanár is már ment le ah isoklából e miatt. És szerintem ez simán a waldorf módszer miatt van hogy nincsenek jegyek, vagy valmi ami alapján visszajelzést kapsz megadról. Pont nem olyan régen törént hogy írtunk valami dolgozat féleséget (füzetből!) franciából. A tanár viccbõl adott jegyneket, és 3-mas nál jobb jegy nem volt. Akkor kicsit mindenki megszeppent.

Na de ez a nem sokára 8év elégvolt ahhoz hogy a leendő gyerekemet nem fogom waldorfba iratni.

Köszönöm hogy ha valaki elolvassa! :)



Ja meg majdnem minden nap fel(csúnyaszó) magam, hogy miért nem mnetem egy normális jobb iskolába.

2015. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!