Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, az idősebb...

Ti mit gondoltok, az idősebb tesónak kell segíteni a kistesót "gondozni"?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés amiben a lány el akart utazni mikor születik a kistesója, sokan hozták fel hogy de igenis otthon kéne lennie és segíteni az édesanyjának addig.

Ti mit gondoltok erről? Nem az utazásról, hanem úgy alapból, hogy az idősebb tesónak mennyit kell "dolgoznia" a kicsivel? (Ha pl a nagytesó már minimum kamaszkorú)


2015. jún. 7. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem muszaj de biztos jol esik az anyukanak is ha van valaki aki segit neki.. akar csak figyelni akar barmit megtenni ..
2015. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

igen nyilván nem arra gondolok hogy a tízenéves nevelje a szülök helyet de ha arrol van szó hogy besegits egy betegség alatt, egy szünidőben akor a családért enyit meg kéne tenni

pláne ha hamarosan neked szükséged lehet ilyen családi segitségre

2015. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor olvasni itt olyan kérdéseket, hogy a szülők elvárják, hogy a nagyobb testvér bármikor ugorjon, bármilyen programjáról lemondjon, mert helyettük kell vigyáznia a kicsire. Ez szerintem nem normális dolog, nem a nagy tesó nyakára kell gyereket szülni, ha nem tudják úgy megoldani a gyereknevelést és gondozást, hogy a nagyobb testvér életének ne menjen a rovására, akkor rossz ötlet volt bevállalni még egy gyereket.


Viszont szerintem bizonyos szintig elvárható a segítség a nagyobb testvértől, és nem azért, mert dolga, hogy a kicsire vigyázzon és kivegye a részét a gyerek gondozásából, hanem azért, mert van olyan nagy, hogy képes legyen segíteni a szüleit, amikor az számára is megoldható és megfelelő. Például ha éppen neki is megfelelő és nem nehézség az alkalmazkodás, akkor igen is vigyázhat a testvérére, vagy elvárható pl. az, hogy a körülményeket ne nehezítse - tehát ne idegesítse feleslegesen a szülőket, ha mondjuk a kicsi miatt megy az aggódás. Szomorú, ha valakiben egyáltalán nincs igény arra, hogy besegítsen - sok esetben ez alapvetően nem is teher, hanem egy élmény kellene, hogy legyen, együtt játszanak, törődik a testvérével stb.; viszont van egy határ.

Természetesen az is elfogadható, ha valaki nem akarja kivenni a részét semmiből, ami a kisebb testvérével kapcsolatos, főleg ha esetleg már a megszületése előtt is jelezte a szüleinek, hogy ő ebben nem kíván részt venni - de ez nem egy kellemes helyzet.

2015. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3, tökéletesen egyetértek :)
2015. jún. 7. 21:20
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Egész pontosan ez volt a kérdés. és nem azt hozták fel elsődlegesen problémaként, hogy nem segít, hanem, hogy még arra sem érdemesítette az anyját, hogy szóljon neki a holnaputáni, több hetes utazásról. A kérdező 17 éves egyébként.

2015. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 piriiiii ***** válasza:
39%

Szerintem igenis kell. Sőt, itt nem is a kellről van szó, hanem arról, hogy bakker, ha nekem születne kistesóm, egyfolytában vele lennék. :)

Pl. amikor én születtem, tesóm akkor volt 11-13 éves, és rengeteget foglalkozott velem, etetett, fürdetett, pelenkázott. :D Rengeteget játszottunk. Mikor barbibabás korszakomat éltem (ő akkor volt 17-18), velem barbizott. Aztán később olvasott nekem, emlékszem, egy csomószor verseket olvasott, a János Vitézt is. Megszerettette velem az irodalmat és a művészetet, amiért hálás vagyok neki. Ezentúl pedig nagyon jó kapcsolat van közöttünk, szeretetteljes, szoros kötelék. :)

Nyilván nem arról van szó, hogyha születne tesóm, akkor eldobnám a saját életemet és neki adnám magamat. Tehát ez az elutazás dolog... ezt hogy kell érteni? Elköltözni? Vagy direkt azért el akart ez a lány utazni a szülés időszakára? Vagy pont akkor volt egy buli 200 km-rel arrébb, amit hetek óta várt a lány? Hát...

Azért ez sok mindentől függ. Rögvest a családi viszonyoktól.

Viszont nők vagyunk, és a nőknek segítenie kell egymást, pláne egy családon belül. De nem lehet kötelezni senkit arra, hogy pótmama legyen.

2015. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
nem azt mondtam hogy ő nevelje. csak míg az anyukája lábadozik a császárból biztos jól esne neki. amúgy ez a kérdező havonta feltesz valami hasonlóan provokáló kérdést, nagy kamu az egész. élettörténete szerint a szülei elváltak ő az anyjával és a nevelőapjával él, de az apuka fizet neki és a barátnőinek mindent, külföldi nyaralást, az összes hazai fesztivált ami csak létezik, síeléseket és amerikai utakat. ja igen és az anyja és za ő pasija is full gazdagok.
2015. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
az a liba kb 5 percenként kiír egy ilyen kérdést
2015. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

"Sokszor olvasni itt olyan kérdéseket, hogy a szülők elvárják, hogy a nagyobb testvér bármikor ugorjon, bármilyen programjáról lemondjon, mert helyettük kell vigyáznia a kicsire"


Hónapok óta nézelődöm itt, ez az első, a témával foglalkozó kérdés, amit látok.


"ha nem tudják úgy megoldani a gyereknevelést és gondozást, hogy a nagyobb testvér életének ne menjen a rovására, akkor rossz ötlet volt bevállalni még egy gyereket."


Arról viszont számtalan kérdést, megnyilvánulást olvastam, hogy vajon a szülőnek kötelessége-e a nagykorú gyerekét eltartani. Én azt gondolom, hogy természetesen ésszerű határokon belül, amíg önálló életet nem tud kezdeni, igen. Bíráljam felül ennek a logikának mentén? Végül is korlátozza az életemet, azt a pénzt magamra is tudnám költeni, nem? Sőt, a majdani unokáimra is úgy tudok vigyázni, hogy feladom a saját időtöltésem egy részét, igaz?

2015. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, hogy az anyukának szüksége van-e rá.

Nem a nagytesó dolga ellátni a babát. De ha pl. az anyukának nagyon nehéz szülése volt és nem bír mozogni, rosszul van, akkor jól jön, hogy van ott valaki. És ha nincs más, hát akkor a nagytesó. De mondjuk egy nyaralást nem mondatnék le ezért egy gyerekkel, hogy egész nyáron otthon dekkoljon a nyaralás helyett, mert a szülei még egy gyereket vállaltak.

De abban a kérdésben egy gazdag családról van szó, szóval ott szerintem van takarítónő, így a háztartást nem az anyukának kell ellátni. Talán még dadus is van.

2015. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!