Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járássegítő hasznos, vagy...

Járássegítő hasznos, vagy inkább pont, hogy azzal még jobban elesik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem hasznos. Sőt, káros. Had sétáljon egyedül!
2015. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
áh nem sétál,még csak most állt fel,ha van valami amiben meg tud kapaszkodni akkor elálldogál. mivel nincs 9 hónapos,ezért nem sétál még. viszont a képeken jónak tűnnek ezek a járássegítők,mert megkapaszkodnak benne,csak nem tudom,hogy nem gurul-e el ahogy nekidőlne
2015. jún. 9. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom miért lenne káros... a bébikompot még értem miért káros, de a járássegítőt nem igazán...

Szóval amit én szeretek benne, hogy szerintem fejleszti az egyensúly érzékét, amikor még csak állni tudott, és kicsit előregurult a járássegítő, akkor hihetetlenül ügyesen megtartotta magát, és nem esett el általában.

A másik oldalán lévő mindenféle zenélő gombokat pedig imádja nyomkodni.

Viszont rendeltetésszerűen nem túl sokat használta :D.

2015. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Leírom a véleményemet, bár nem értem, miért jó egyáltalán egy ilyen járássegítő – leírhatnád az indokot, miért jutott eszedbe ez!


A mozgásfejlődésnek vannak fázisai, amelyeken minden gyerek keresztülmegy (na jó, nem mindegyik, mert pl. egy járókában tartott csecsemő sokszor előbb áll fel, mint hogy ülne).

Nem véletlen, hogy milyen sorrendben következnek ezek a fázisok egymás után, hiszen mindegyik fejleszti az izom- és vázrendszerét, az egyensúlyérzékét stb.

A járás tanulásánál is nagyon fontos, hogy megtanuljon elesni is a gyerek – talán hülyén hangzik, de minél többet esik-kel az elején, annál biztosabban fog járni, és annál kisebb sérüléseket fog szenvedni, hiszen tudja, hogyan kell esni.

Másrészt: a mozgásfejlődés szorosan együtt jár az agyi területek fejlődésével, nem érdemes korlátozni azt.

Harmadrészt ha veszel neki egy kapaszkodót (pl. járássegítő) vagy csak szimplán kézen fogva járatod, holott még nem járna, csak állna, akkor egy olyan mozgásformára kényszeríted, amelyet még nem tud. Egyrészt rászoktatod erre, másrészt elveszed tőle a sikerélményt, amit az okoz, hogy ő egyedül az asztaltól átmegy a székig.

2015. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Azért káros, mert olyan mozgásra kényszeríti a gyereket, amire nincs felkészülve, nem ő akarta. Az elguruló támaszték kényszeríti a lépésre. A szekrénybe kapaszkodó gyerek akkor sétál el onnan, amikor arra felkészül. A műanyag, zenélő, sípoló gagyigyár termékekről nem is beszélve,... abban aztán végképp semmi hasznos nincs, hogy nézi a villodzó fényeket és hallgatja a hamis géphangot hozzá. Ezért mondtam, hogy káros.
2015. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
dehogyis,eszembe sincs járatni,örülök,hogy áll.korai még neki az. csak gondoltam,had kapaszkodhasson abba is,annyira tetszik neki úgy :-) aztán majd ha akar,elindul ezért próbálok olyat keresni,ami nem gurul el,mikor nekitámaszkodik,szóval nem megy magától csak ha ő is akar. de akkor ezek szerint ezek a járássegítők nem ilyenek,hanem gurulnak el a francba?
2015. jún. 9. 13:07
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

3-as vagyok, köszi a lepontozást. Van egy marha nagy különbség a bébikomp és a járássegítő között, hogy a baba a saját egyensúlyérzékét használja, ezért más a vezetgetéshez képest is, mert akkor meg felülről tartja az aki vezeti, és nem ő egyensúlyoz, a járássegítőnél mellmagasságban van a keze, erősödik a törzse. Teljesen más.

Járni nem fog tőle megtanulni, és nem is így kell megtanulnia, de az egyensúlyérzékét fejleszti. Ennyit írtam.

2015. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem vettem ilyesmit, hagytam hogy a maga módján, a saját tempójában tanuljon meg mindent. Soha semmilyen módon nem sürgettem a mozgásfejlődését. Egy éves kapaszkodva lépked, majd elindul ha készen áll rá.
2015. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3as én nem pontoztalak le,főleg mert nem is ismerem a kompokat,meg hasznos volt szerintem a válaszod.
2015. jún. 9. 13:28
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg se a bébikomp, se a járássegítő nem káros, HA nem abban tartod a gyereket és nem az az egész napos játéka.

Nekem pl a nagy szerette a kompot (de pl nem is ült benne minden nap), járássegítő abszolút nem érdekelte, még játék szintjén sem, bezzeg most 3 évesen milyen jó :)

A kicsi szintén szokott a kompban ülni, de ő sem mindennap és nem sokáig, most hogy 9 hónapos inkább kívülről kapaszkodik rá és úgy játszik vele, a járássegítőt viszont szereti, valamelyik nap, ahogy kinn voltunk az udvaron felkapaszkodott rá és járkált vele körbe körbe, közben pedig nagyokat vigyorgott. Azóta viszont nem, inkább mászik és kapaszkodik minden hová. Én úgy gondolom a gyerek tudja mi a jó neki, ha nem erőltetünk semmit, semmi baja nem lesz egyik ilyen "játéktól" sem.

Kérdező, vannak olyan járássegítők amik nem azonnal gurulnak maguktól, tehát ha felkapaszkodik rá nem fog kicsúszni ahhoz hogy elinduljon valóban tolni kell.

2015. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!