Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járássegítő hasznos, vagy...

Járássegítő hasznos, vagy inkább pont, hogy azzal még jobban elesik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 12:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom a gyerek tudja mi a jó neki, ha nem erőltetünk semmit, semmi baja nem lesz..."


Ezzel egyetértek, de csak egy bizonyos határig. Csakhogy nem tudja kiválogatni a kínálatból azt, ami neki kell. Tudja, mi a jó neki, de ha csoki fekszik előtte ételként, azt fogja enni, ha gyümölcs, akkor meg azt. Ahogy lépegetni tud a stabil bútorok mentén is, meg a fosprájsz gurulós csodakuka mellett is. Ő nem tudja kiválasztani, mi káros a számára és mi nem, nekünk kell ezt megtenni és olyan tárgyakkal körbevenni, amivel aztán kísérletezhet. Az, hogy nincs türelmed utána olvasni és választani már más tészta. Ahogy az is, hogy egyik kerek sem tud magától bemenni a kompba, ezt sem ő választotta. A te dolgod, a te gyereked. Ahogy a kérdező is hoz majd egy döntést, azok alapján amiket olvas. Ha olvas. Vagy nem. Ez meg az ő felelőssége.

2015. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó olvastam róluk és véleményeket is kértem pl a doktornőtől ortopédustól (ugyanúgy ahogy a kenguru vásárlásnál is), egyik sem mondta, hogy ne használjuk. Mindent csak ésszel. DE mindennek mindig két oldala van, van aki ellenzi van aki egyetért dolgokkal.

Egyébként meg az ételnél sem teljesen valós a példád. Iránymutatást adhat a szülő, de ha egy gyerek nem akar valamit nem fogod tudni ráerőltetni. Pl az én most 3,5 évesen nem eszik sem gyümölcsöt, sem zöldséget, se főzeléket, ha nem akar, kicsinek viszont imádta. Vagy pl hiába jár csanába nem iszik a vízen és tejen kívül semmit, pedig nincs neki megtiltva és otthon is van más. Sőt nem szereti a csokit pedig mi szülők édesszájúak vagyunk és hiába van otthon ő a sósat eszi és veszi.

Szóval én igenis tartom magam ahhoz, hogy egy kisgyerek még igenis tudja, hogy mi kell neki.

2015. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Van egy alapszabály a babák mozgásfejlődésével kapcsolatban. Semmi olyan mozgáshoz nem szabad segítséget biztosítani, ami még egyedül nem megy! Egyszerűen azért, mert túlterheli a gerincet és az ízületeket.

9 hónaposan meg egyáltalán nem kell még menni, csak ha saját magától teszi segítség nélkül. Az ízületi deformitásokat csak így lehet megelőzni! Kérdezz erre rá ortopéd szakorvosnál, meg fogja erősíteni.

2015. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!