Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldottátok meg, hogy...

Hogy oldottátok meg, hogy egyik gyermeketek lelke se sérüljön, és közben mint anyák is megfeleljetek magatoknak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az 1.szülött gyerekre sokkal több időnk volt/van,mert még csak egyedül van.Több ölelés,ringatás...fotó.Mikor megszületik a 2.,főleg ha 2év alatti a korkülönbség,akkor ugye már a picire nem jut annyi idő,mert úgy érezzük,kompenzálni kell a naggyal a kicsi érkezését.Hogy lehet ezt érzelmileg megoldani?Hogy mindenki jól járjon?és közben én se érezzem(majd pár hónap múlva ha megszületik az öcsi),hogy rossz anya vagyok?!

tapasztalatokra ötletekre lennék kíváncsi,ki hogy oldotta meg


2010. febr. 28. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na erre én is kiváncsi leszek, pár napon belül szülöm a második lányomat. A nagy 20 hós. Előre félek, mert nagylányommal gondok vannak mostanság, szóval biztos nem lesz könnyű... így a vége fele meg már én is agresszívabb, idegesebb, nyugtalanabb vagyok... (épp most is egy nagy kiakadás után vagyok...)

szerintem nem kell maximalistának lenni, meg kell adni, amit meg tudsz és nem vagy rossz anya attól, hogy nem megy minden elsőre... más is túlélte, mi is túl fogjuk:-)

2010. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még van 1 hónapom a második babám születéséig, a "nagylányom" 14 hónapos. Én tudatosan készítem fel a lányom a kistestvére érkezésére. Bár én mindig mindent elmondok neki, hogy mit fogunk csinálni ma, mi változott, hova megyünk, stb. Mióta terhes vagyok minden nap szakítok rá időt, hogy beszélgessek vele a kistestvéréről. Elmondtam neki, hogy most benn van a pocakomban, ott növekszik és ha elég nagy lesz hozzá, akkor ki fog jönni. Megbeszéltem vele azt is, hogy nem leszek itthon néhány napig és addig a nagymama fog rá vigyázzni, jókat fognak játszani, meg enni, meg sétálni.

A baba hazahozatalát követően az első időktől nem félek, mivel ha minden jól megy a kicsi szopizik, majd alszik, de azt sokat. Amíg a kicsi alszik, addíg nyugodtan tudok foglalkozni a naggyal. Ha esetleg szoptatás közben jön rá az anyahiány, akkor be lesz készítve a mesekönyv, amiből tudok olvassni neki, ő meg tudja nézzegetni a képeket. A későbbiekben meg majd úgyis alakul. Erőn felül úgysem tudok teljesíteni. Félni nem félek attól, hogy a lányom nagyon a hiányomat érezné, még ha feküdnöm is kell a szülés után, mivel mostanában elég sokszor kell lefeküdnöm, mert nem érzem jól magam. Ilyenkor megkérem a lányom, hogy vigyázzon rám és legyen jó kislány. Megérti, mivel eljátszik magában, vagy odahozza a mesekönyvet, hogy olvassak neki és akkor nyugton van, pedig elég hiperaktív gyerek. Szerintem ne aggódj e miatt, biztosan jó anya vagy és az is leszel ha 2 gyereked van akkor is. Remélem tudtam segíteni.

2010. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ott tartunk,hogy 27+6hetes vagyok,és a fiam 16hónapos.Egész szépen el van egyedül.Ha gondolja,hozza a könyvet,és elbeszéljük a képen látottakat,délután leül a lábamra,és a pocakomra ill.mellemre hajtja a fejét,így alszik el.Majd bemegyünk az ágyunkba.Este az ágya mellett ülök,míg elalszik,és közben mondogatom neki,hogy szeretem,és a kicsi baba is szereti az anya pocakjában.Napközben többször jön,felhúzza a pólóm,és simogatja a hasam.A szomszédban 4hónapja született a kis tesó,és mindig ha együtt sétálunk,akkor mondom,hogy nemsoká nálunk is lesz egy ilyen picuri baba.

remélem rendben megy majd minden.

2010. febr. 28. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!