Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik fiatalon vállalta...

Anyukák akik fiatalon vállaltatok gyereket (18-21 év) kaptatok már a korotok miatt bántó megjegyzést?

Figyelt kérdés
Én kozmetikusként dolgozom, 17 évesen végeztem az iskolával, akkor már gyakornokként 1 éve dolgoztam, majd fél év múlva az érettségim is meglett. 18 évesen férjhez mentem, két év komoly kapcsolat után, és a nászúton terhes lettem. A terhességemet végig dolgoztam, nagyon jó volt, nem érzetem, hogy valami nem úgy történt, ahogy kellett volna. Viszont már akkor rengeteg bántó megjegyzést kaptam, hogy elrontom az életemet, meg hasonlók. És ez sajnos az évek múlásával sem változott, volt olyan vendég aki lekezelően megjegyezte, hogy milyen kár, hogy ilyen szép nőként tönkretettem magam egy szüléssel, meg még élnem kellett volna. De a legbántóbb az volt amikor azt mondta egy vendég, hogy mennyire megbánhattam már, hogy ilyen korán tönkretettem az életemet, és miért nem vetettem el a gyereket? Nagyon sokszor rengeteg erő kell ahhoz, hogy elengedjek egy-egy ilyen megjegyzést, és elmagyarázzam, hogy én boldog vagyok, és nagyon örülök neki, hogy nem később szültem. Ti kaptatok hasonlóan bántó megjegyzéseket?
2015. jún. 19. 12:59
1 2
 1/12 Wiky93 ***** válasza:
28%

Szóval akkor 18-9évesen szültél?

Én 21,5 évesen szültem, előbb nem szültem volna semmiféleképp, se később (az elsőt) Kislány koromban én elhatároztam, hogy 20-23(4-5) évesen akarom szülni az első babámat :) 4éve vagyunk együtt a párommal (már 8lenne de volt 1,5év szünet) aztán összeköltöztünk mikor 7hónaposak voltunk, utána későbbiekben annyira beszéltünk a babáról, magyon akartuk de nem mentünk bele még suliztam :) aztán meg mikor terveztük nem igen akart összejönni, màr-már feladtam, azthottem nem lehet babánk, de csak összejött 1-1,5 év után a kislányunk :) eddig sosem kaptam semmi megjegyzést, senki nem mondott bántó szavakat, mindenki örül :) nemtudom, vagy nálunk nincsenek ilyen gonosz emberek vagy gondolják, hogy már rég együtt vagyunk párommal, érettek vagyunk, megvan mindenünk vagy nemtudom :)

Igaz nekem a te helyzeted korai lett volna, de ne értsd félre nem bántásból, piszkálásból írom. Ne halgass senkite, lényeg, hogy ti így szerettétek volna, boldogok vagytok stb :)

2015. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wiky93 ***** válasza:
28%
Bocsi a hülye írásért, telefonról vagyok :)
2015. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Én 20 évesen szültem, bántó megjegyzést leginkább csak itt, ezen az oldalon kaptam, meg némi pletyka visszajutott azért hozzám, hogy a hátam mögött miket mondanak rólam, de a vicc az, hogy a hátam mögött pont egy olyan volt osztálytársam ócsárolt, aki kb. fél évvel később szült, mint én :D Na, mert ő aztán attól a fél évtől sokkal érettebb lett, biztos :D

Itt már volt, hogy beszóltak, hogy "na persze, a húszéves a szuperanyu, és azt hiszi, hogy jobban tudhatja, mint a felnőtt édesanyák". Az ilyen mondjuk zavaró volt, mert hát azért húszévesen is úgy gondolom, hogy felnőtt voltam már, elvégre nagykorú voltam, volt munkahelyem, saját otthonom, saját életem, miért is ne lettem volna felnőtt?

Mondjuk most meg már a kutyát nem érdekli, hogy hány éves voltam, amikor a fiam született, így, hogy 28 éves vagyok, már mindenki számára elfogadható, hogy gyerekem van, még akkor is, ha már 8 éves (lesz nemsokára).

2015. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak akkor szólnak be sokan, ha a nagyszülők nyakára szülnek.

Ha külön önálló életet él,eltartja magát és nem szorul a szülei támogatására, mint egy gyerek, akkor nincs mit megszólni.

Amúgy minden anyukát tuti megszólnak a gyereknevelése miatt életkortól függetlenül. Mindenki azt hiszi, h ő tudja a tutit a gyereknevelésről, nézd csak meg a vérremenő vitákat a szoptatás/tápszer vagy természetes szülés/császár klasszikus témákban.

2015. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én 22,de sosem szóltak meg,inkább mondták,hogy milyen jó,hogy fiatal anyuka vagyok
2015. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor csak én vagyok ennyi gonosz emberrel körülvéve sajnos! Nem kürtöltük nagy dobra az esküvőt, csak a legközelebbi ismerősök tudtak róla, és volt olyan, hogy amikor már látszott rajtam, hogy terhes vagyok, odajöttek hozzám, hogy" jaj te szegény legalább az apja veled maradt?", vagy "későn vetted észre és nem lehetett elvetetni?". És ehhez hasonló megjegyzések tömkelegét kaptam meg. Nem is értettem, hogyan nem foghatják fel az emberek, hogy aki fiatalon vállal gyereket az nem mind felelőtlen, és szeretettel várja a gyermekét!
2015. jún. 19. 15:21
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem észre se veszik,hogy milyen bunkók. nekem is nagyon rosszul esne 1-1 ilyen mondat
2015. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, rosszindulatú emberek mindenhol vannak sajnos :) Én 20 férjem 22 éves volt, amikor eldöntöttük, hogy gyermeket szeretnénk, nekünk meg pont az a bajunk, hogy sajnos egészségügyi problémák miatt 3 éve nem jön :( Szerencse, hogy fiatalon kezdtünk el próbálkozni, így "ráérünk", nem baj, ha évek telnek el a komolyabb beavatkozásokig. Szerettem volna fiatal anya lenni, és rossz, hogy a lassan 24 évemmel kezdek kifutni az általam kívánt időből (persze még így sem számítok túl öregnek :D). Minket mindenki a "mikor jön már a babával" zaklat (néhányan kedvesen odáig merészkedtek, hogy azt mondják, biztos nem akarjuk eléggé, biztos még NEM ÉRDEMELJÜK MEG, biztos azért, mert nem volt templomi esküvőnk...."), és ilyenkor a szívem szorul össze, de próbálok nem tudomást venni a "kedves" beszólásokról. Szóval nem vagy egyedül (még ha más típusúak is), fel a fejjel! :)
2015. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

21 evesen szultem a nagyobb fiamat, nekunk az eljegyzes utan jott ossze a baba ( bar nem tervezetten), igy elorebb hoztuk az eskuvot.

Szo szerint nem kaptam rosszindulatu megjegyzest, de volt olyan eset, hogy a gyerekorvosra varva egy besavanyodott anyuka elcelodott velem.

Most 30 eves vagyok, a masodik babank 6 honapos, sokszor megkerdezik, hogy elso baba-e.Oszinten szolva van aki meglepodik rajta, hogy van egy 9 eves fiam is, de rosszindulatu megjegyzest, vagy a rosszindulat barmilyen jelet ezzel kapcsolatban mar regota nem erzekelem.

2015. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyit változott a világ.. Régen azt szólták meg, aki későn ment férjhez és lett gyereke, most meg azt, aki korán. Nem tudom, miért jobb, hogy lassan nagymama korú anyukák tologatnak babakocsit a játszótéren. Véleményem szerint jobban élvezi az az életet, aki korán szül, hiszen 40 évesen, mikor a gyerek kirepül, önállósodik, ő még mindig egy életerős nő lesz. Akik későn szülnek, azok gyakorlatilag nyugdíjas korukig anyukák maradnak mellékállásban. S mindez állítólag azért, mert fiatal korukban élvezhették az életet, gyakorlatban: egyetemi tanulás, karrierépítés. Aki a mai világban fiatalon szül gyereket, az inkább bátorítást, elismerést érdemelni, egy abortuszra soha semmilyen indokkal nem lehet büszke egy nő sem.
2015. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!