Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki két nevet adott a babájána...

Aki két nevet adott a babájának, mindkét néven szólítja?

Figyelt kérdés
Írtam is ki kérdést,hogy melyik dupla név lenne a legjobb,ezek közül maradt a Tünde Cecília. Nagy baj,törést okoz,ha Tündinek és Cilinek is szólítanánk,hol ennek,hol annak,hiszen megtanulja,hogy ő mindkettő.

2015. jún. 24. 14:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
megtanulja. nálunk mindkét lánynak két neve van, általában az elsőn szólítjuk, ha rosszalkodik akkor szoktuk a másodikon :)
2015. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%
Keptelen vagyok elhinni, hogy ennyire nem tudtok megegyezni a gyerek neven. Apukanak Tundike, anyukanak meg Cilike? Valasszatok mar egyet!!
2015. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mi mindkét lányunkat az első nevén szólítjuk. Csak ha pipa vagyok rájuk, akkor mondom egyszerre a kettőt.
2015. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem,mindkettőnknek Kistündérke,ezért Tünde,és felnőttként is viselhető,tetszik mindenkinek. Tündi néni, Dr XY Tünde és Kistündérke -mindenhogy jó.

De vallásosak vagyunk,meg akarjuk kereszteltetni,és nincs Szent Tünde. Nagy kedvencem volt még a Cecília,és Szent Cecília van. Úgyis Cecíliaként keresztelik meg,tehát ő mindkettő lesz,ezért kérdeztem.

S az a becenév,hogy Tüncili, kb 2 éves korig jó. Én nem akarom azt,hogy az egyik nevéhez rossz emlékek fűzzék, hogy megtanulja,hogy ő csak akkor Cilike,ha rosszalkodik,egyébként Tündérke. Nem,ő egy Cili Tündér. Nekem gyönyörűen csillogó névpár ez,ahogyan a kislányunk is egy tünemény lesz számunkra,aki beragyogja a szülei életét.

2015. jún. 24. 14:57
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
A keresztelésnél mióta számít, hogy legyen olyan nevezetū szent is??? Emiatt nem kell két nevet adnoto!
2015. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Római katolikus. Számít.
2015. jún. 24. 15:01
 7/24 anonim ***** válasza:
2015. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Pontosan! Sőt:

www.egyekiplebania.hu/hu/egyek-liturgikus/szentsegek/keresztseg/


Ne a reformátust nézzétek,ott szentek sincsenek. Mi katolikusok vagyunk.

2015. jún. 24. 15:08
 9/24 A kérdező kommentje:
www.egyekiplebania.hu/hu/egyek-liturgikus/szentsegek/keresztseg/
2015. jún. 24. 15:09
 10/24 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Bocsi, de református keresztelõkön volt csak eddig. Ugye ott akkor is megkeresztelik, ha a szülõk n házastársak. Azért lepett meg. :) Ha ennyire szeretnéd add mindkét nevet, de én a helyedben ellátogatnék a katolikus paphoz és megkérdezném.
2015. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!