Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen volt, mikor kimondtátok...

Milyen volt, mikor kimondtátok, hogy nem lesz több gyermeketek?

Figyelt kérdés
Három gyereket szeretnénk, a másodikat várjuk, de már most sajnálom, hogy egyszer vége lesz, és ki kell majd mondani, hogy nem lesz több. Nektek hogy ment ennek elfogadása?
2015. jún. 25. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket terveztünk, meg is születtek szépen sorban. A pici születése után kereknek éreztem a családot, egy percre sem fordult meg a fejemben, hogy kéne még egy baba.
2015. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hármat szerettem volna fiatal lány koromban.

Született 2, aztán terhes lettem váratlanul a harmadikkal:)


Terv teljesítve, nem szülök többet, de általában megnézem a pici babákat:) És sokszor kimondom: milyen jó nekik:)

2015. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem mondtam ki meg nem is gondoltam ilyet, hogy több gyerek biztosan nem lesz, csak annyit, hogy nagyon sokáig (minimum 10 év) biztosan nem szeretnék. Akkor sem leszek még túl öreg, ha esetleg meggondolnám magam. Momentán úgy gondolom, pont elegen vannak.
2015. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 terveztem, első után azt mondom, nem lesz még egy.

Mindenki ufóként tekint rám, de ez a leghelyesebb döntés nekünk.


Ha sajnálod, hogy vége lesz, szülj még. (ha bírod majd). De lehet a 3. után nem jut ilyesmi az eszedbe majd. :-)

2015. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is 3 gyerekes anyuka szerettem volna lenni,ami hála istennek össze is jött(van 2 fiunk és 1 lányunk).Könnyen elfogadtuk,sőt!Ha csak poénból kérdezték,hogy,"na,lesz 4.",szinte felháborodottan mondtuk,hogy dehogy is!És ezt véglegesnek is tekintjük.Olyannyira,hogy sterilizáltattam magam(40 évesek elmúltunk,nem akarjuk kísérteni a sorsot,se azzal,hogy véletlen teherbe esek,se azzal,hogy biztos egészséges lesz-e a baba).A 2. gyerek után még minden drágább,nagyobb dolgot megtartottunk(kiságy,babakocsi,légzésfigyelő,etetőszék,járóka,stb.)a 3. után,amint nem volt rá szükség,már el is adtam.Ebből is tudtam/éreztem,hogy itt a vége,nem kezdem/kezdjük újra.
2015. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Három gyereket terveztünk, az első után jött a második, akkor a szülés után éreztem azt, hogy most mindjárt akarok még egyet szülni, és még egyszer át akarom ezt élni. Zokogtam olyan extázisba estem. :) Aztán a haramadik szülés után is sírtam folyamatosan, mert azt éreztem, hogy ez volt az utolsó. Érdekes módon azóta már nem vágyom újra kismamának lenni, szülni és kisbabára. Nem nézek irigykedve a kismamákra- sőt inkább sajnálom őket. :)) (mármint mert tudom, hogy egy csoda történik velük, de tudom hogy azért min mennek keresztül)

Én már nem akarok többet kismama lenni, hihetetlenül leszívta a testemet, az éjszakázás, szoptatás, etetés, pelenkázás... már örülök, hogy kinőttek belőle a gyerekeim. A célom szépen átalakult, nem a mennyiségre, hanem a meglévők minőségi felnevelése lett a cél. :)

Szóval könnyen elfogadtam- de nem érzem hiányát semminek, kereknek érzem az életünket 3kisgyerekkel. :)

2015. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha azt írtam volna, hogy majd meghasad a szívem, hogy nem vállalhatok még legalább nyolc gyereket, akkor nem pontozzátok le? Szánalmas :)
2015. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a Shöpf-Mereiben feküdve az utolsóval láttam a méret alatti szerencsétlen kis pondrókat, és azon imádkoztam, hogy soha többet semmit nem kérek, csak ez a gyerek legyen egészséges, és semmi baja ne legyen. Akkor én többet nem kísértem az istent.
2015. júl. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!