Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viszitek magatokkal...

Mennyire viszitek magatokkal újszülött/ csecsemő gyermeketek forgalmas helyekre?

Figyelt kérdés
Kisbabám 6,5 hetes, és a védőnő azt tanácsolta, hogy az első védőoltásokig, tehát 2 hónapos koráig ne vigyük pl. bevásárló központba magunkkal. A gyermekorvos véleményére is rákérdeztem (talán bár ne tettem volna), ő azt mondta, hogy most ne vigyük forgalmas helyre nyáron, mert kicsi...ősszel pedig az influenza miatt (kis forgalmú helyekre vihetjük szerinte). Akkor idén nem is mehetünk vele, ahová szeretnénk? Ugyanakkor szerintem, aki meg sem kérdezi, talán eszébe sem jut ilyen, és boldogan éli az életét. A héten kellett menni a csípő vizsgálatra, ott többen voltak, mint bármely bevásárló központban. Akkor azt miért nem oldják meg másképp? Oda is mennek náthásan azért szerintem. A cseppfertőzés esélye a gond ugyanis a forgalmas helyeken. Vagy akinek nincs autója, és busszal viszi csemetéjét az orvosi vizsgálatokra, azzal mi van? Eddig csak egy-kétszer voltam nélküle, máskor ki sem mozdultam, de ez az egy-két alkalommal olyan rosszul, feszültem éreztem magam, hogy mi van vele addig -pedig Anyukám vigyázott rá, de hogy nem éhes-e pl - szoptatom uis. Ezután tervezek fejni, de sokkal jobban érezném magam, ha velem lehetne akkor is, ha elmegyek otthonról, nem azért szültem, hogy "lepasszoljam", de persze nem szeretném veszélyeztetni sem. Ha ezzel valóban azt teszem, akkor inkább otthon kéne hagynom, ha úgy jobb neki ilyen esetkben. Ti mit szoktatok csinálni?

2015. jún. 7. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Mi 2 hetes korától kezdve mindenhova visszük magunkkal. Ennyi erővel az utcára se lehetne kivinni. Vittük vásárolni is persze nem órákig nézelődtem, orvoshoz is ha vinni kell elég sokan vannak. Most 16 hónapos még nem is volt beteg, pedig tényleg mindenhova jön velünk.
2015. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha te egészséges vagy és a baba is, akkor nem tudom, miért mondta. Esetleg koraszülött volt vagy egyéb komplikációk? Én vittem a babámat, hivatalos helyekre kellett mennem, bár őszintén szólva én egyáltalán nem vágyódtam el, de muszáj volt. Vásárolni is voltam vele 8 hetesen már biztosan emlékszem. Gyakran nyilván nem megy az ember és a szmogba sem viszi ki, de ha muszáj, mi mást lehet tenni? Beteg is én voltam, nem pedig ő. Szerintem nem tesz jót a babának, ha nincs kint a friss levegőn, az egyik legjobb dolog nyáron árnyas fák alatt altatni egy parkban vagy a kertben. De nem mindenkinek a háza előtt van erre alkalmas hely, tehát menni kell vele. A te kezedről is elkaphat dolgokat, ezért mindig tiszta kézzel szabad csak hozzányúlni. Szerintem megfelelő óvintézkedéssel lehet vinni.
2015. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Én ha tehettem nem vittem ilyen helyekre amíg ennyire pici volt, úgy intéztük eleinte, hogy a férjem hazajött munka után, itt maradt a picivel, én pedig elmentem bevásárolni. Szerintem nem csak a tömeg miatt, de nyáron a légkondi sem tesz jót egy ilyen pici babának (kint 50 fok, bent a bevásárló központban 20 sincs), télen bemelegszik, a zajok, a sok ember, stb. ilyenkor inkább nyugira meg állandóságra van szükségük. Én nem kérdeztem meg a védőnőt, alapból így csináltam. Biztosan le leszek pontozva, de én ezt nem éreztem lepasszolásnak, hogy az apukájával van amíg én vásárolok.

Aztán amikor már nagyobb volt jött velünk.

2015. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Nem arról van szó, hogy ne lehetne vinni. Lehet. Csak nem mindegy, hogy elviszel egy alig pár hetes kisbabát emberek közé, akinek az immunrendszere még nagyon fejletlen, sokkal nagyobb valószínűséggel kap el fertőzéseket, ahol sokan vannak és az sem mindegy, hogy kap mondjuk egy komolyabb bakteriális fertőzést, magas lázzal, hát nem biztos, hogy otthon kikezeled, lehet éppen pár napra befektetik a kórházba, mert még csak pár hetes. Plusz ugye egy pár hetes babának még annyi gyógyszert sem adhatsz, mint egy jó pár hónapos babának.

Tehát nem arról van szó, hogy ne lehetne vinni, csak jobban teszed, ha nem viszed, mert fertőzésnek teszed ki a babádat. De ha neked ez nem gond, akkor vigyed.

Plusz ugye ilyen melegekben szinte minden ilyen helyen klíma van, ami megint csak nem feltétlenül tesz jót egy pár hetes babának, meg az sem, ha mondjuk pont a legnagyobb melegben hozod-viszed.

Az őszi-téli időszakra meg valóban nagyon igaz, hogy a fertőzések időszaka.

Szóval rád van bízva, hogy mit vállalsz és milyen kockázatnak teszed ki a picit.

Orvoshoz nyilván menni kell, de szerintem mindent mást máshogy is meg lehet oldani.

Mi is ezt tettük. Alig pár hetesen nem vittük sem boltba, sem bevásárló központba, sem olyan forgalmas helyre. Nem is volt beteg.

2015. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom miért lett lepontozva a 3-as 4-es, pedig igazuk van.

Itt mindenki Tesco-zni meg plázázni viszi a pár hetes babáját??

Én valahogy úgy voltam vele, hogy a gyerek igényei az elsők ha már megszületett, és neki nem valószínű, hogy az az igénye, hogy egy hordozóban nyűglődjön amíg én komótosan vásárolgatok. Aludjon, egyen, levegőzzön, ne pedig egy légkondicionált üzletben kuksoljon több száz ember között. Ha halaszthatatlan, akkor persze nincs mit tenni, de ha nem, akkor szerintem igenis kell megoldást keresni. Vásároljon addig az apuka, vagy vigyázzon rá amíg az anyuka vásárol, pár hetet ki lehet így bírni szerintem. nekem eszembe sem jutott bevásárlóközpontba hurcolni pár hetesen. És igen, még fejletlen az immunrendszere is. Orvosi vizsgálatra nyilván muszáj elvinni, de általában pont ezért az orvosnál előre szokták venni a pár hetes, hónapos babákat, ez nem véletlen. Le lehet pontozni.

2015. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom én nem olvasgattam, nem kérdezősködtem. Ha vinnem kellett vittem, ha nem itthon hagytam. Amire konkrétan emlékszem az összes hivatalos papírt vele intéztem. Soha nem volt nyűgös, vásárolni is alig pár hetesen muszáj voltam vele menni. Nem aggódtam, mert láttam jól érzi magát, plusz semmiféle rémtörténettel nem traktált senki. Nem volt beteg 1,5 éves koráig. A tesót már pár hetesen az oviba is kénytelen voltam vinni, az égegyatta világon semmi baja nem volt. Ezt szokták meg, bírták, szerették. Ki így ki úgy.

Ja és nekem is a gyerek igényei az elsők. Azért mert valaki magával viszi még nem azt jelenti, hogy nem a gyerek igényei lennének az elsők. Nem kell ilyen kijelentéseket tenni.

2015. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok, és Pesten kellene beszereznünk a párommal olyant, amit csak ott tudunk, és együtt. Ezért filózom, hogy mi a jobb, ha magammal viszem, vagy ha itthon hagyom. Azokat muszáj beszerezni, nekem viszont annyi óra nagyon sok nélküle. Az orvosi vizsgálatra egyébként nem vették előbbre, nem is értem, miért nem születésükkor vizsgálják meg a csipőjüket, a szülészetre odarendelve a dokit.
2015. jún. 7. 17:37
 8/16 A kérdező kommentje:
Természetesen nincs fontosabb, mint az ő igényei, jobban talán nem is lehetne vigyázni, mint tettem a terhesség alatt is, és most is amennyire igyekszem. De azon is gondolkodom, hogy ahogy írják is, az állatvilágban vannak olyan kölykök, akiket a fészekben hagynak, és vannak, akiket magukkal hordoznak,az embergyerekek a magukkal hordozós kategóriába tartoznak, pl. kapaszkodó-reflex. Nekem az jutott eszembe ehhez, hogy az is azt mutatja, hogy a magukkal hordozós kategóriába tartoznak, hogy ha nem lennének ilyen modern találmányok, mint mellszívó, akkor nem lehetne máshogy megoldani az etetést természetesen anyatejjel, akkor mindenképpen magunnak kellene hordozni, mivel babának és anyának is rossz ill. lehetetlen lenne enélkül, anyának azért, mert minden baja lesz a mellének, ha a baba nem szívja ki. Vagy meddig nem szabadna anyának elmozdulni otthonról különben? Régen nem voltak plázák, de talán volt más veszélyforrás helyette.
2015. jún. 7. 17:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Vásárolni nem csak komótosan lehet. Fél óra alatt simán be lehet vásárolni attól semmi baja nem lesz a babának. Aki a másodikat szüli akkor az elsőt kizárja 4 hónapig vagy őt is bezárja neh hazahozzon vmit. Levegő sem tiszta akkor ki se vidd főleg ne nagy vásosban.
2015. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Akkor sem a baba igényét nézed ha otthon hagyod a mamaval. Neki az anyjára/apjara van szüksége nem egy idegenre....
2015. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!