Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted rossz anya lenne ha...

Szerinted rossz anya lenne ha egy kicsit többet pihenne? Többi lent!

Figyelt kérdés
Rengeteget sürög forog a feleségem a gyerek és a háztartás körül. Én is változóan dolgozom de van hogy napokat nem kell mennem dolgozni. Mondtam hogy menjen át a másik szobába kb 5 méter aludjon ott és én este kelek etetem a picit mert már tápszeres (6 hós) meg nap közben is aludjon mert nagyon fáradt kimerült. Néha belátja és azt mondja ő is hogy kell neki a pihenés és pihenni fog, de aztán mindíg azzal érvel hogy egy anyának a gyerek mellett van a helye és sose pihen. Anyukák hasonló történetek tapasztalatok? Attól nem rosz anya ha kipihenné magát? Vélemények?
2015. júl. 10. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Martir tipus. Gyerek elott volt valamilyen egyeb komoly celja, karrierje, barmi hasonlo, amiben fejlodni tudott?
2015. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen anyukák, én is ilyen vagyok...pontosabban voltam a fiam születése utáni hónapokban. De picit lassítanom kellett, mert a sok éjszakázás/szoptatás mókuskerékben nagyon kimerültem. És akkor be kellett látnom, hogy a férjem maximálisan el tudja látni a kisfiunkat, tehát nyugotan ledőlhetek egy fél órára. De ehhez a férjem kitartása, rátermettsége kellett.

Természetesen nem lesz rossz anya, ha szán saját magára is egy kis időt. De lehet, hogy neki kell egy kis idő, hogy rájöjjön, hogy te is megállod a helyed, ha a gyermeketek gondozásáról van szó. Beszélgess vele sokat, kérdezd meg, hogy mit szeretne, hogyan lásd el a babátokat, hogy teljesen megnyugodjon!

2015. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én valahogy nem bírok aludni ha tudom hogy a gyerek szenved valami miatt, van aki egyszerűen ilyen.

Nekem az szokott segíteni kikapcsolódni, ha a férjem elviszi sétálni/parkba/hintázni stb... 1-2 órára. Akkor gyorsan összedobom a háztartást amivel le vagyok maradva aztán van még egy kis időm olvasgatni. Aztán ha hazajönnek és szépen eljátszanak akkor már ugye nem kell a háztartással bajlódnom, mert kész van, akkor is tudok lazítani, csak akkor megyek oda ha gond van.

Szerintem ezt próbálhatnád meg, amíg elvagytok, addig a feleséged otthon behozhatja a lemaradást feleannyi idő alatt mint amennyi időbe gyerek mellett kerülne és akkor nyugodtabb lesz, ha minden megvan és jobban tud pihenni is.

2015. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első..akkor elég sok a mártír anyuka.. köztük én is. Ez nem mártírság.Egyszerűen zavarna,ha nem én látnám el a gyereket,hanem apa..vagy a nagyik..nagynéni. Kimerültségig mentem én is mind a 3 gyereknél..még is itt vagyok.Nem azt mondom,hogy nem engedtem hogy valaki néha tisztába tegye,vagy megetesse,de szerettem én csinálni inkább. Én napközben sosem tudtam gyerek előtt se utána se aludni...nekem már az is pihenés,ha beleolvasok egy könyvbe...vagy olyat csinálok,ami nem konkrétan a gyerekkel kapcsolatos. Pihen az agyam..lazulok..ehhez nem kell kimondottan alvás. Most,hogy már nagyok,tudok pihenni..vagyis tudnék...de nem birok! :) A pörgés megmaradt.
2015. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lenne rossz anya, és nem is kell feláldoznia magát. A valaszokon is meglepődtem. Miért ne tudná ellátni az apja a gyereket? Miért szenvedne attól a gyerek, hogy éjjel nem az anyuka adja a tápszert is ringatja vissza, hanem az apuka? Miért nem nyugodt egy anyuka, ha az apuka vigyáz a gyerekre? Én biztos nem szültem volna olyan férfinek, akiben nem bízom meg annyira, hogy rá merjem bízni az éjszakai etetést vagy hogy délután pár órát vigyázzon a gyerekre.
2015. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20.36. - nem azért nem szeretem,ha apuka etet éjjel mert nem bízom benne,hanem mert pl. egész nap melózik csóri,és nem várom el tőle,hogy még éjjel is legyen talpon azért,hogy én aludjak picit. persze felajánlja sokszor,még sem kérem a segítséget,mert tudom,hogy a munkája megköveteli a kellő odafigyelést és éberséget. Én megtehetem,hogy 10-20 percre lehunyom a szemem,de ő nem. Nálunk ezért van az,hogy 80%-ban a gyerekek gondozása az én feladatom.
2015. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az apa is ugyanúgy el tudja látni, ez nem kérdés.

Csak nem minden édesanya tud úgy pihenni, hogy tudja hogy a gyereke a másik szobában fenn van, sír, fáj a hasa stb... Ez nem azt jelenti, hogy apuka rosszul látná el, valószínűleg anyukával is ugyanúgy fájna a gyerek hasa, csak egyszerűen nem tud így anyuka aludni, ahogy más meg bulizó szomszédok mellett nem tud aludni. Mindenkinek más az ingerküszöbe, alvásstílusa ezen szempontból.

És ha már úgyse tud aludni, akkor hasznossá teszi magát anyuka, hogy az egész család minél hamarabb újból nyugalomban pihenhessen, semmi értelme nyitott szemmel fetrengenie.

2015. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!