Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan derítsem ki a terhesség...

Hogyan derítsem ki a terhességet minél hamarabb?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, de a munkahelyemen vegyszerekkel, veszélyes anyagokkal foglalkozom. Természetesen védem magam ahogy lehet, de azt sem tehetem, hogy felmentem magam a munka alól, más munkakör nincs, ráadásul nem lenne jó ha megtudnák, hogy babát tervezünk, ezt mindenki tudja, hogy miért...!

Szóval ha elkezdünk élesben próbálkozni, hogyan derítsem ki legkorábban, hogy terhes vagyok és utána amíg nem bizonyosodik be orvosilag is, addig mit tegyek, hogy ne kelljen elmondanom, h "hoho, lehet, hogy terhes vagyok, de orvos csak 2 hét múlva látná ezt".

Remélem érthető amit írtam! :)

Ha orvosilag bizonyított azonnal táppénzre kell jönnöm!


Köszönöm!


2015. júl. 12. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor, amikor meg kellene jönni a vérzésednek, de nem jön meg, akkor a legérzékenyebb fajta teszttel reggeli vizeletből csinálsz egy tesztet és ha az pozitív, akkor elmész orvoshoz.

Előbb semmivel sem lehet kideríteni.

És ilyenkor még lehet, hogy az orvos sem fog semmit látni.

Kb. 5 hetes terhességi kornál látszik petezsák és kb. 6 hetes terhességi korban van már szívhang.

2015. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi tehát ha pl középidőben megfogan és rá 2 hétre kellene megjönnie, ha tesztelek a nem várt napján akkor még csak 2 hetes terhesnek számít ugye? Azaz onnantól még 2-3 hetet kéne a munkámban dolgozni, hogy orvos is lássa a babát. De addig a 2-3 bizonytalan hétig, mert ugye bármi lehet, menjek táppénze valami mássa?
2015. júl. 12. 16:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Mással, bocsi telefonról írok!
2015. júl. 12. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:

"ha tesztelek a nem várt napján akkor még csak 2 hetes terhesnek számít ugye?"


Nem. A terhesség korát az utolsó menstruáció első napjától számítják. Azaz, amikor kimarad, akkor ciklushossztól függően 4-5 hetes terhes vagy.

Ilyenkor általában még csak petezsákot látnak (vagy azt sem), szívhang pedig a 6.-7. héttől valószínűsíthető.


Megoldás: elmégy a háziorvoshoz és megkéred, hogy írjon ki 1 hétre náthával.

2015. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nehéz fizikai munkát végeztem. Mikor kiderült, "úgy begyulladt a mandulám.." orvosnak mondtam mi a helyzet, és hogy a dokit táppénzen várnám meg. Kiírt. Nekem van más munkakör lehetőségem de hogy is intéztem volna mielőtt doki is lát.
2015. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

A terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják.

Tehát amikor kimarad a következő, és a teszt pozitív, akkor kb 4 hetes terhes vagy.

És ha egészséges a terhességed, csak a munkakörödet nem lehet terhesen betölteni, akkor nehogy táppénzre menj!

A munkáltatónak kötelessége olyan munkakört felajánlani, amiit terhesen is csinálhatsz, és nem jár kevesebb fizetéssel. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és távolléti díjat kell fizetnie. Tehát nem dolgozol, és teljes fizetést kapsz.

És jó ha tudod, hogy védett vagy akkor is, ha nem jelented be a terhességed.


Szóval a pozitív teszt után ne várj, azonnal menj orvoshoz, és mondd el, miért vagy ott ilyen "korán".

2015. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rossmanban kapható tesztek közül melyikkel próbálkozzak majd? A távolléti díjról hallottam, de így is bagy kicseszés a céggel ha eljövök, talán még vissza is mennék ha lehetne!
2015. júl. 12. 17:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Szomszédom a mnkahelyén ónnal, meg más hasonlóval dolgozott. Pozitívat tesztelt, ment is dokihoz, aki megvastagodott nyálkahártyát látott. Mondta a munkahelyét, a doki egyből ki is írta táppénzre.
2015. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Facelle tesztcsíkossal, és már a menzeszed várható napja előtt 3 nappal is tesztelhetsz vele. Nem biztos, hogy akkor már mutatni fogja, de nekem az x-epil tesztcsíkos teszt, ami halványabban mutatja, mint a facelle, már a 1. dpo-n pozitív volt.


Ovulációdat követed? Mert onnan könnyebb lenne számolni a teszteléshez a napokat.

2015. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ovulációmat úgy követem csak, h a neten kalkulátort használok, de tudom, bármikor lehet peteérésem. Aug. végén fogunk élesbe próbálkozni csak! :)
2015. júl. 12. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!