Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek majd úgy a...

Hogyan segítsek majd úgy a sógornőmnek a babával, hogy ne azt érezze, hogy okoskodom vagy tolakodom és, hogy ne érezze kellemetlenül magát?

Figyelt kérdés

Márciusban fog szülni Angliában.

Megkért,hogy amint szólnak,hogy szülni fog utazzam ki az első hónapra.

5 méteren belül nem ment még baba közelében. Nem tudja mit hogyan kell csinálni és nagyon fél a jövőtől.

Szivesen megyek szeretem a babàkat.

Azért engem hívott,mert van egy egy éves lányom így még frissek az emlékeim arról,hogy mit hogyan kell csinálni.

Nem szeretném azt ha kellemetlenül érezné magát vagy esetle,hogy túl sok legyek a számára. Nem vagyok egy buzgó mócsing,csak tudom magamról,hogy engem nagyon idegesített amikor anyám,anyós kioktatott,hogy mit hogy csináljak és ez így nem jó stb....

Hogyan tudom őt helyesen terelgetni?

Nem tudom érthető-e,hogy mire lennék kíváncsi. Ha nem akkor megpróbálom átfogalmazni,hogy mire gondolok.


2015. júl. 13. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha mész, akkor csak a háztartásba segíts be, süss, főzz, takaríts, hagyd, hogy hangolódjanak a babával és ha ő kér segítséget, csak akkor adj tanácsot.

Szóval hogy meglegyen a biztonságérzete, hogy ott vagy, de mégis önálló legyen, hagy jöjjenek elő a saját ösztönei.

Off: a kicsidet viszed magaddal? (Csak kíváncsiságból kérdem)

2015. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is azt csinálnám, hogy ellátom a háztartást, bevásárolok hogy neki csak a babával kelljen törődnie. Ha kérdez válaszolok, de beleszólni csak akkor szólnék bele magamtól, ha valami nagyon veszélyeset csinál mondjuk a fáradtság miatt nem figyel.

Én is kíváncsi vagyok,h viszed-e az egy évest, vagy egyedül hagyod egy hónapra?

2015. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs Angliában olyan lehetőség, hogy a leendő kismamák tanuljanak arról, mi vár rájuk a szülés után?
2015. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen jönne velem. 20 hónapos lesz addigra talán már bírni fogja az utat (2,5 óra hossza) és az idegen helyet is.

De tőle függ minden,ha úgy látom,hogy még nem elég érett ehez,akkor megkérem a sógornőm,hogy szóljon valaki másnak.

2015. júl. 13. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, elsősorban a háztartási dolgok terén segítenék. Vásárolj be, főzz, takaríts, őket pedig hagyd ismerkedni és összeszokni. Szerintem nagyon sok dolog jön ösztönből és biztosan fog kérdezni is.
2015. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És addig itthon hagyod a férjedet? És a kislányodnak kint meg lesz oldva az orvosi ellátása, ha bármi gond lenne?

a legelső, amit tehetsz, hogy csecsemőgondozásról veszel neki egy igen jó könyvet. Modjuk azt, amit te is használtál annak idején vagy amivel leginkább egyetértesz. Egyébként meg beszéld meg vele, hogy szóljon, ha valami nem tetszik vagy ha túl sok vagy neki, és beszéljétek meg. És fogadd el, hogy akármennyire prifi vagy, a döntés az övé, ahogy a felelősség is.

2015. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossznak találod a hozzáállásomat, de én semmiképp nem mennék ki a helyedben. Egyrészt a lányod miatt, kicsi még ahhoz, hogy csak úgy nekivágjatok a nagyvilágnak. Főleg, ha elkezdődik nála a dackorszak, akkor teljesen meg fog változni. A másik dolog, miért kéne neked ugrani és mindent itt hagyni csak úgy? Neked is van férjed, saját életed stb. Más is távol él a családjától, nulla segítséggel, más is van, aki életében nem látott még babát, mégis megbirkózik vele. A kórházban megmutatnak neki mindent, az alapokat tudni fogja. Ha nagyon kell segítség, telefonon is fel tud hívni vagy esetleg skypen. Nekem igaz, hogy itt volt anyukám, de a mi időnkben se tudták még nagyon, hogy mit is jelent az eldobható pelenka, tápszert se ismerte, a ruhák is másak voltak. Annyiban tudott segíteni, hogy enyhítse a hasfájását. Én sokat bújtam a netet, nem voltam rest kérdezni, ismerősöktől, rokonoktól, pedig addig alig volt csecsemő a kezemben. Most pedig már itt van egy csacsogó 2,5 éves lányom és egy örökmozgó 1,5 éves fiam és élnek. Ha én is úgy álltam volna hozzá, hogy nem fog menni és beparázom mindenen, akkor tutinem ment volna.
2015. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem csak ne okoskodj (ahogy írtad is), ennyi. Ha kérdez, válaszolj, esetleg mondd el, nálatok ez hogy volt, neked mi a tapasztalatod, mi segített, mi nem. Csak akkor segíts a baba körül, ha kifejezetten kéri.
2015. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom miért írja azt mki, hogy segíts háztartást vezetni, mikor nem azért hívott. Háztartást már vezetett, gyereket még nem nevelt. Tudom az is sok segítség, ha vki kitereget meg elmosogat, de attól még nem fog ügyesebben szoptatni! Kérdező, ha sogorno kifejezetten téged kért, nem hiszem, hogy okoskodasnak fogja venni, ha vmit elmagyarazol. Adj minden kérdésére választ, de feleslegesen ne szólj bele. Én is béna vagyok a babakhoz, ha vki joindulatbol a segítségemre siet, ráadásul 1 hónapig hajlandó velem élni, ennyi km távolságból, akkor alapból tisztelem a mondandóját! Csak természetesen, és nem lesz kiokítás!
2015. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!