Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan haragszik...

Szerintetek jogosan haragszik rám a feleségem?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok ő 28

Nem szerettem volna gyereket,mert nagyon keveset tudok otthon lenni a munkám miatt és nem vagyok egy apa típus.

Mivel ő nagyon szeretett volna,így nem akartam őt megfosztani az anyai örömöktől így született egy lányunk,aki 13 hónapos.

Mikor megszült elmondtam neki,hogy nem szeretnék több gyereket,akkor ő is mondta,hogy rendben.

Elkezdte szedni a fogamzásgátlót,de most önkényesen,úgy hogy nekem egy szót sem szólt abba hagyta.

Kijelentette,hogy neki kell még egy gyerek. Én azóta nem szívesen élek vele nemi életet.

Mondtam neki,hogy én nem szeretnék többet. Félreértés ne essék imádom a lányom és az életem is odaadnám érte,de csak is miatta vállaltam,mert szeretem őt.

Egy hete nem szól hozzám,levegőnek néz.

Azt mondja,hogy egy szem..ét láda vagyok és szívtelen.

Teljesen kiakaszt a viselkedésével.

Úgy gondolom és az ismeretségi köröm is,hogy ez is nagy teljesítmény volt tőlem sose terveztem családot.

Mindig is magamnak való voltam,de ugye az ő és a lányom érkezésével ez megváltozott,mostmár értük élek és dolgozom.

Mindent előteremtek nekik magas szinten nem kellett sosem dolgoznia,amit kért mindig megkapta autó,jogsi,ruhák,kenceficék...

Mit kezdjek vele?

Szerintetek is sz@r alak vagyok?

Eddig nagyon normális volt,de teljesen megváltozott.

Ha nem engedek neki lehet,hogy a kapcsolatunk rovására fog menni,de nem szeretném,hogy más nevelje a gyerekem.

Nem szoktam ilyen helyekre írni ez is az ő oldala,csak láttam,hogy mindig ezt bujja. Mondta,hogy itt anyukák szoktak kérdezgetni egymástól. Kíváncsi vagyok más anyák mit szólnak ehez.

Meg fogom mutatni neki a válaszokat!

Öreg vagyok már bohócnak!!

Köszönöm!


2015. júl. 27. 22:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz helyzet. De ha nem szeretnétek mindketten babát, akkor nem lehet ráerőltetni a másikra. Eleve őszinte voltál, egy éve mondtad neki, hogy nem szeretnél még egy babát. Nem jogos a haragja és a viselkedése. Viszont neki sem (és neked sem) könnyű helyzet.
2015. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Ha rámegy a kapcsolat, akkor a gyerek hozzád is kerülhet, nem evidens, hogy az anyához kerül.


Egyébként nem dolgozott előtte? Mert a leírásból úgy tűnik, hogy teljes mértékben rád hárul az anyagi teher, tehát még GYED-et sem kap.

Egy gyerek pedig mindig mindkét szülő egybehangzó véleménye mellett foganjon. Ha egyikőjük nem akarja, akkor nem szabad erőltetni.

Gondolom úgy van vele, hogy az elsőnél is bejött, megszeretted, biztos a másodikat (harmadikat, negyediket...) is elfogadod és megszereted majd.

2015. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Dilettáns döggomba ***** válasza:
93%
Mondd meg neki, hogy ne csináljon shegget a szájából, nem ezt beszéltétek meg. Netán szenilis? Na jó, ezt azért ne mondd. Ha tovább duzzog, akkor nem nagyon tudsz mit tenni, mint hogy tűröd és kerülgetitek egymást, vagy felajánlod, hogy mehettek külön utakra.
2015. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%

Gondold át te is és ő is a tesó kérdést. Te alapból nem akartál gyereket most mégis azt írod, hogy imádod és az életedet adnád érte, ha lenne talán még egy lányod vagy akár fiad őt nem szeretnéd.

Gondold át és beszéljétek meg...

2015. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat előre is, hogy ilyet írok, de sok kapcsolat és házasság megy rá arra, hogy nem voltak előre tisztázva a fontos dolgok! Nem mindegy, hogy TE mielőtt elvetted tisztában voltál-e azzal, hogy esetleg Ő hány gyereket szeretne? És, hogy Ő tisztában volt-e azzal, hogy neked mik az elképzeléseid? Valahogy úgy éreztem az írásodból, hogy a kislányodnak nagyon örülsz, de ennyi és ne tovább! Még elég picuri a kislányod, majd most kezd igazán kinyílni. Lehet neked is változni fog a véleményed! Én a helyedben nem zárkóznék el teljesen egy másik gyerkőc elől, hiszen még Te is csak 38 éves vagy! A feleségednek is kicsit nyitnia kéne feléd abban, hogy türelmesebb lesz veled! NŐként mondom ez k-va nehéz - mivel a fejünkben van egy idilli család kép, amit tudat alatt is belénk ültetnek - és ehhez még jön esetleg a családi háttér befolyása (nem tudom, hogy a nejednek esetleg sok testvére volt-e) és a személyes vágyódásunk is. Férfiként lehet nehéz azt is megértened, hogy ha a feleséged nem úgy ment végig a terhessége alatt, hogy a szülés végével lelkileg le kell zárni, hogy ennyi volt - több nem lesz - soha többé nem fogja érezni a picit..stb....... ezt hidd el nehéz átélni! Abban a pillanatban, hogy egy nőben ez tudatosul, valami el is veszik belőle! számára lezárul egy időszak, és mivel még csak 28 éves, ezt nehéz lenne feldolgoznia! - hullámokban fog rátörni az az érzés! Sajnos ezt tényleg sajnálom a pasikban, hogy nem élhetitek meg ezt a fajta állapotot érzelmileg ennyire intenzíven. Szerintem ahelyett hogy elkezdődnek a játszmáitok, beszéljetek az érzelmeitekről a gyerektémával kapcsolatosan! Hátha beleszeretsz a feleséged érzelmeibe, vagy Ő ébred rá valamire a te érzéseiddel kapcsolatosan. :)
2015. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, semmi sem fekete-fehér. Nyilván nem vagy rossz ember, szereted a családod, volt egy elképzelésed, amiből engedtél.

De nézzük a feleséged oldaláról. Ő nagyon (!) akarta a gyereket, úgy is, hogy te keveset vagy otthon. Szerintem a másodikat is így vállalná, de nem biztos, hogy jól gondolom. A gyereknek és neki nagyon jó lenne egy kistesó, ők boldogok lennének, elmúlna a feszültség.

A másik fele te vagy. Rossz húzás volt a nejed részéről, hogy titokban hagyta abba a tablettát, és gyakorlatilag zsarol a gyerekkel. De én azt nem értem, miért ragaszkodsz ennyire ahhoz, hogy ne legyen még egy baba, amikor imádod a lányod és megvan mindenetek. Át kéne gondolnod újra az egészet. Ha továbbra sem akarod valamiért, akkor beszéljétek meg, neki kell engedni. Ha akarod, akkor is beszélni kell persze. :) Szerintem ezt csak egyetértésben szabad vállalni, arra törekedj.

A feleséged valószínűleg anya típus, erről meg nem tehet, ezt meg neked kell megértened.

2015. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit az az érzésem, hogy a feleséged jó dolgában azt se tudja....

Anyaként csak úgy vállalnék következő gyereket, ha a párommal 100%-ig egyetértenénk benne. Nem árultál zsákbamacskát, nem hitegetted, ráadásul közösen megegyeztetek valamiben, így nem tartom fair-nek a hisztijét.

Nem muszáj válaszolnod, de érdekelne:

Dolgozott valaha is a feleséged valamit?

Van munkahelye, ahova vissza tudna menni?

Van vagyona vagy teljes mértékben tőled függ?

2015. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Nőként és családanyaként írom, hogy neked van igazad. Előre elmondtad, hogy nem szeretnél gyereket, neki kellene most engednie, te már egyszer megtetted.
2015. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
43%

Azt nem ertem, hogyha ilyen jol eltek anyagilag akkor miert ne johetne meg egy gyerek? Foleg, ha erre a feleseged annyira vagyik.

jogos, hogy reszedrol ez az egy is aldozat volt, te megmondtad, hogy egy gyerek es nem tobb..., de a hazassag arrol szol, hogy egyutt megoldjunk ilyen problemakat. Miert gondolod, hogy az hogy megadsz mindent kencekez es egyebeket az minden? Hat nem minden! Nem az a boldogsag, nem az az igazi boldogsag! Ha szereted a felesgedet akkor megoldjatok ezt!!!

2015. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nem volt még munkahelye. Csak a gyest és a családi pótlékot kapja.

Mikor összejöttünk még tanult és a szüleivel élt.

Mondtam neki,hogy ha szeretne elmehet dolgozni,de nem muszály neki.


4-es én a kapcsolatunk elején letisztáztam vele ,hogy nem szeretnék gyereket,ha neki így megfelel,akkor kezdjük el a kapcsolatot.(ezt nem írtam le a kérdésben)

Mivel láttam,hogy nagyon vágyik gyerek után felajánlottam ,hogy akkor legyen egy közös gyerekünk. Ezt az egyességet a szülés után ujra elmondtam neki.


A pénzt amit kap a lányunk után arra költi amire akarja sose kérdezem meg,hogy mit vett belőle.


Ha bele is mennék már nem tartom magam annyira fiatalnak magam. Semmi sem garantálja,hogy elsőre összefog jönni. A lányunk 2 év után jött össze.

Ha most az ő példájával számolok durván 41 lennék mire megszületik 51 mikor 10 éves 61 mikor 20.

Mire megházasodna lehet már nem is élnék.

Ez az elsőnél is fent áll,de itt már azért beljebb vagyok pár évvel.

Ez kb 1%-ban mérvadó,de ezen is jó,ha elgondolkozik az ember fia.

Köszönöm mindenki válaszát.

2015. júl. 27. 23:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!