Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik császárom lesz. Ti...

Harmadik császárom lesz. Ti megcsináltatnátok közben az elköttetést?

Figyelt kérdés
Józan eszemmel tudom, hogy ez lenne a megoldás, de nekem nagyon rossz lenne a tudat, hogy nem lehet többet gyerekem. 34 éves vagyok, férjem 37. Azt mondja, hogy felőle lehetne 4. Baba, de értsem meg, hogy nem tudunk többet vállalni. Ezt a hármat is elég lesz iskoláztatni. Az egydtemüket még a jövő zenéje, hogy miből fizetjük. Gyógyszert nem szedhetek, gumit utáljuk, az orvosom a spirált javasolja, de a férjem meg azt nem szeretné. Nem tudom mit csináljak. Orvosomtól egy hét gondolkodási időt kaptam a papírok miatt. Most császár kapcsán ingyen lenne a műtét és megoldódna a védekezés egy életre...
2015. júl. 30. 06:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A Mirena spirál az egyik legmegbízhatóbb védekezési mód. A dokim szerint gyakorlatilag egyenértékű az elkötéssel.
2015. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

11-es vagyok, és kibővíteném a válaszomat.

5 gyerek után (tervezettek), végleges megoldást kerestem. Felhívtam a dokimat, mert fontolgattam az elkötést. Elmagyarázta, hogy annak is megvannak a maga kockázatai, simán lehet mellette vérzészavar, a klimax majd ugyanolyan nehéz lesz, nem befolyásolja a gyulladásra való hajlamomat sem. A Mirenát javasolta, ami amellett, hogy nagyon megbízható, ezeken a gondokon is segít.

Így lett Mirenám, most már lassan egy éve. Azóta nem volt gyulladásom, a menzeszem minimális, úgyhogy nagyon elégedett vagyok vele.

2015. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem, én nem csináltatnám meg a helyedben, mert a leírtak alapján nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem akartok még egy gyereket. Neked fájna a tudat, hogy nem lehet több, a férjed sem érzelmi alapon döntene így, hanem anyagiak miatt.


Az egyetem finanszírozása...... egyáltalán miből gondolod, hogy minden gyereked egyetemre akar majd menni, egyetemen elsajátítható hivatáshoz lesz lesz-e legnagyobb elhivatottsága, tehetsége? Más szempontból: ha már kettő, három gyerek egyetemét sem tudjátok kifizetni, hanem valószínűleg nekik is felelősséget kell vállalniuk ebben, vagy azzal, hogy kiváló tanulmányi eredményeket érnek el és ösztöndíjasok lesznek, vagy azzal, ha dolgoznak mellette, akkor ennyi erővel a másodikat, harmadikat sem kellett volna vállalnotok, mégis megtettétek. Jelzem, szerintem jó döntés volt! NEm azon múlik egy ember boldogsága, hogy aszülei finanszírozzák-e az egyetemet 100%-ban!


Az meg, hogy ezt nem szeretitek, azt nem szeretitek nekem szintén nem túl meggyőző. Eddig is védekeztetek valahogyan, kibírtátok, nem vette el a kedveteket egymástól, de a végleges, visszafordíthatatlan megoldás olyan drasztikus, ami mellett eltörpül egy kis kényelmetlenség a spirállal vagy gumival, vagy egyébbel.


Mivel a legtöbb válaszoló az ellenkezőjét javasolja úgyis, gondolom, nem baj, ha legalább egy ellenvélemény is megjelenik itt.

2015. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem csináltatnám meg. 34 évesen még fiatalnak tartanám hozzá magam akkor is, ha már 3 gyerek van.

Max. 45 felett, de akkora már lassan a "minek" kategória, hisz nem lesz messze a klimax.

2015. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
41%

Csak halkan jegyzem meg, hogy a "szimpatikus-nem szimpatikus", "egyezik az én véleményemmel - ellenkezik az én véleményemmel", ill. a "hasznos-nem hasznos" válasz nem ugyanazt jelenti.


Mindig nevetnem kell, amikor a nagy többséggel nem egyezik a meglátása valakinek, és gyorsan lepontozzák, pedig nem OFF a válasza, nem kekeckedés, csak más nézőpontot vet fel:):):)

2015. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Nekem mind hasznos volt.

a gyogyszert vernyomas miatt nem szedhetem. Most ugyan rendben van, de egyik terhessegem alatt megugrott.

A spirál férjem szerint termeszetellenes, azert ellenzi. Miréna meg csökkenti a vérzést azért nem jó szerinte, az sem természetes.

de akkor ennyi erővel egyik sem az.

most leginkàbb a miréna felé hajlok. Egy barátnőmnek is van és teljesen elégedett vele.

2015. júl. 30. 09:24
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
miért nem használsz hüvelygyűrűt? kényelmes és hatásos.
2015. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem semmi a férjed! Az egyetlen teljesen természetes dolog az lenne, ha nem védekeznétek, aztán ha jön a baba, akkor jön. Ilyen hülyeséget!

A Mirenás voltam.

2015. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
A hüvelygyűrűt én is hazsnáltam, teljesen elégedett voltam vele, sok mellékhatást kiküszöböl, ami a szájon át szedhető fogamzásgátlóknál megvan, mondjuk a vérnyomásra nem tudom, hogyan hat. De tény, ami tény: az önmegfigyelésen és önvizsgálaton alapuló természetes fogamzásgátlási módszerekhez képest, amelyek természetesen nem nyújtanak teljes biztonságot, mindegyik kémiai vagy mechanikai módszer természetellenes. De egy művi meddővé tétel is az végülis.....
2015. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Azt még leírnám, hogy miért csökkenti a Mirena a vérzést. Elég természetes amúgy a válasz.

2 fronton hat a cucc. Spirálként, ami fizikailag akadályozza a beágyazódást, bár erre nincs igazán szükség, mindjárt leírom, hogy miért, és a hormonhatással.

Maga a spirál inkább csak hordozója a lassan felszabaduló hormonkapszulának, ami egyrészt megakadályozza a peteérét, másrészt hiba esetére annyira elvékonyítja a méh nyálkahártyáját, hogy nem tud beágyazódni a petesejt.

Vékony nyálkahártya=minimális vérzés.

2015. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!