Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapjan dontik el a parok,...

Mi alapjan dontik el a parok, hogy hova vallalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Elsosorban foldrajzilag gondolom, tehat orszag, varos. Gondolom, hogy munkahely, csalad stb. kozre jatszik. De megis milyen mertekben, mik a fontos dolgok a szuloknek, mikor eldontik, hogy hogy hova jojjon a golya.


(Lehet hogy bugyutan hangzik a kerdes, de pont most allunk a kerdes elott, hogy kozeleb koltozzunk e a szulokhoz, csaladjainkhoz.)


2015. júl. 31. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem nagyon értem, hogy mire gondolsz. Mi pl. Pécsen lakunk, itt dolgozunk, itt élünk. Sosem jutott még olyan az eszünkbe, hogy máshova költözzünk azért, mert gyereket szeretnénk. Nem volt olyan, hogy eldöntöttük, hogy na, akkor ebbe a városba "jöjjön a gólya". Nyilván azért élünk itt, mert itt van a munkánk (jó, meg amúgy itt is születtünk, de laktunk már mindketten máshol is).
2015. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a munka volt a szempont.

Anyósoméktól 120 km-re költöztünk, és itt is telepedtünk le. Aztán ide született a fiunk is. Hisz a munka fontos ahhoz, hogy el tudd tartani a gyereked, a család csak másodlagos (ebből a szempontból), hisz ők tudnak utazni, ha kell.

Külföldre egyáltalán nem tervezünk költözni.

2015. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyeni, mindenkinek mas a fontos. Ami ertek szerintem a tobbsegnek az a biztonsag, minel tisztabb levego es kornyezet, munka, ovoda es iskola elerheto kozelsegben legyen, jo legyen az infrastruktura, foleg, ha nincs auto.


Mi nem szeretjuk a tul sok embert es a zajt, viszont szeretunk kirandulni, igy nekunk a dombos-hegyes kornyezet is fontos, illetve, hogy ne kelljen nagyvarosban elni. Van, akinek fontos, hogy eljarhasson szinhazba, moziba, szorakozni, vagy csak kell neki, hogy tobb program legyen, ehhez pedig egy varos nyilvan jobb.


ti milyen tipusuak vagytok? Fontosak a gyerekkel kapcsolatos szempontok, de legalabb olyan fontos az is, hogy nektek mi a fontos szemely szerint.

2015. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szamomra bugyuta a kerdes, olyan mintha azt kerdezned mi alapjan dontottem el hol akarok elni....nem en dontottem el, hanem a szarmazasom, itt el a csaladom, szamomra egyertelmu hogy itt eljek, es nagyon nagy tarsadalmi katasztrofanak kellene ahhoz bekovetkeznie hogy elmozduljak innen. a gyerekem is remelhetoleg ilyen csalad centrikus lesz mert ha elkoltozne kenytelen volnek vele tartani azt ugyanis nem birnam ki ha nem lathatom legalabb havonta.
2015. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi kulfoldon elunk, es gondolkoztunk, hogy mikor menjunk majd haza, vegul ugy dontottunk, hogy a gyereknek bar nem jo, hogy evente csak parszor latja a tobbi csaladtagot (ez lehet, hogy akkoris így lenne, ha Magyarorszagon elnenk, de masik varosban), de sokkal jobb eselyei lesznek a munkaban, megelhetesben kesobb. Ez persze csak egy szempont a sok kozul, hiszen az is fontos, hogy nekunk is legyen munkank, es nyugodt eletet tudjunk nekik biztositani.
2015. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem azert annyira nem bugyuta kerdes, foleg ha szociologiai szempontbol nezed. Sztem erdekes vizsgalni, hogy a magyar szulok hol latjak alkalmasnak a gyerekvallalst.


Csak hogy a sajat peldankat emlitsem, 7 eve pesten elunk. 1 eves a kislanyunk. Vas megyeiek vagyunk mindketten es most ugy tunik jo esellyel lenne ott allasunk a csaladjainkhoz viszonylag kozel. Szivesenvaltanank, mert fontos a csalad, csaladtagok orulnek is. Viszont az ismerosok, baratok teljesen hulyenek neznek minket, hogy miert akarunk vissyakoltozni, mondvan ottnincs semmi..

2015. júl. 31. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Ott, ahol minden adott. És ezt értsd úgy, hogy van munkahely, ha nem is konkrétan az adott településen, de mondjuk 30 km-en belül, tehát nem gond a napi utazás, ahol az ember jól érzi magát, tehát környezeti szempontból és ott, ahol közelben van a család, mert segítség nélkül nagyon nehéz. És itt nem is feltétlen arra gondolok mikor pici a gyerek (bár akkor is nagyon jó dolog), hanem mikor már óvodás lesz, anyuka, apuka dolgozik, akkor nálunk pl. mivel mindketten korán indulunk a férjemmel, így egyikünk sem tudja oviba vinni, családi segítség kell, illetve ha beteg, akkor nagyon nem mindegy, hogy táppénz, vagy van egy rokon, nagyszülő, aki ilyenkor tud a gyerekkel lenni.

Mi falun élünk egy csendes utcában, ahol sok a gyerek, tehát a környezet megfelelő. 25 km-re van a munkahelyünk a párommal és helyben vannak anyósomék, a testvérem és anyukám is csak 6 km-re lakik tőlünk.

Nekünk ez az ideális, ahová gyereket vállaltunk.

2015. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pécsről Bp-re költöztünk, aztán a 2 gyerekkel vissza Pécsre, mert ott Bp-n 1 db ismerősünk nem volt. De nem sokára megint megyünk vissza v külföldre, m itt Pécsen engem nem fognak visszavenni a munkahelyemre és hiába vannak itt az ismerősök, ha nincs miből megélni.
2015. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te már egy hónapja ezen szenvedsz.


Egyébként meg értsd meg, hogy ez nem úgy működik, hogy a két leendő szülő leül a térkép elé, és megvitatja, hogy hol érdemes gyereket nevelni. Eleve élnek egy adott helyen. Ha ott meg tudnak élni, akkor tud reális tervként felmerülni a gyerekvállalás. Ha nem tudnak megélni, akkor elgondolkodnak rajta, hogy miért nem. Lehet, hogy tanulnak még valamit, lehet, hogy oda költöznek, ahol több a munkalehetőség, vagy jobban fizető állást kínálnak nekik. De ezt akkor is megteszik, ha egyáltalán nem is akarnak gyereket.

2015. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mint egy szintén vasi: a barátaid be...

Én aszerint választottam helyet: falu legyen. Legyen óvoda, általános iskola. Orvos a rendelőben a hét nagy részén.

Jó tömegközlekedés a környező városokba.

20kilóméterre vagyok Szombathelyről, van jó vonat (Gysev van itt, nem MÁV, alacsonypadlós majdnem mind, így babakocsival is könnyű közlekedni) a település nyugodt, kevés a bűncselekmény.

2015. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!