Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jómódú az a...

Szerintetek jómódú az a négytagú család, aki ennyit keres?

Figyelt kérdés

A család bevétele: 357.630.

2 felnőtt, 2 ovis gyerek.

Szerintetek jól keresnek a szülők?


Természetesen pár válasz után megírom, hogy miért kérdezem.



2015. aug. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Mi kb. ennyit keresünk, ès bár elègedett vagyok, nem gondolnám, hogy ez jómódú.

Viszont az óvodai étkeztetés így már nem lesz ingyenes. Félre ne értsetek ki tudjuk fizetni, csak meglepődtem, hogy ezzel az összeggel beleesünk a fizető 10%-ba. Mivel azt mondták, hogy az ovis étkeztetés 90%-nak ingyenes lesz...

Tehát ezek szerint ez jómódú itt Magyarországon...


Illetve múltkor volt egy kérdés, hogy 300-400.000 Ft bevétel soknak számít-e, és ott sokan írták, hogy nem. Mondjuk ott sok válasz nekem kicsit túlzás volt (pl. ennyiből nem lehet megélni), viszont bevallom nem gondoltam, hogy ez már olyan soknak számítana...


Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2015. aug. 3. 16:36
 12/45 A kérdező kommentje:

Ja, és ami lemaradt: Az óvodai étkeztetés nem kérdezi, hogy van-e hitel, van-e kocsi, van-e lakás...

Mert hitellel ez az összeg nem sok.

2015. aug. 3. 16:38
 13/45 anonim ***** válasza:
75%
Ez teljesen átlagos, ha két felnőtt ennyit keres. Jómódúnak nem mondanám, de kényelmesen el lehet éldegélni belőle. Kb. mi is ennyit keresünk, elégedettek vagyunk, de van, akinek a duplája is kevés. Azért az fura szerintem, hogy ennél majdnem mindenki rosszabb helyzetben van az oviban.
2015. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
45%
Nekem jó módunak számít, mert mi csak 125.000 ft havi bevételünk van.
2015. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem. Inkább átlagos középosztálybeli bevétel, de inkább az alsó fele. Meg nem mindegy, mennyi a kiadás ugyebár, ha pl. egyből lejön 100.000 a lakáshitelre. Mi többet keresünk 2 gyerekünk van, de nagyjából itt vagyunk a hitel után. Nem élünk rosszul, de jobb lesz, ha kifut végre.
2015. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Ebben az összegben benne van olyan bevétel is ami nem kereset tehát pl. családi pótlék, gyed/gyes?
2015. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
60%

"csak meglepődtem, hogy ezzel az összeggel beleesünk a fizető 10%-ba. Mivel azt mondták, hogy az ovis étkeztetés 90%-nak ingyenes lesz... "


Ne haragudj, de szerintem nem volt semmi meglepő. Nem kell mindent elhinni, ennyi az egész. Egyértelmű porhintés volt az első pillanattól, jól ki van ez találva, ne félj. :)

2015. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
51%
Nem jómódú. Dehogyis! Az óvódai étkezésen én is kiakadtam, mert a mi átlag 400-450-es bevételünkkel nem hinném, hogy a felső 10%bs tartoznánk... akkor mire hirdették, hogy ingyenes lesz az ovis étkezés???
2015. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
18%

Nekem ez már a nagyon gazdag kategória.

Erről mi csak álmodhatunk sajnos :(

2015. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
48%

Magyarországon - a KSH 2012-es adatai alapján - az tartozik a felső 10%-ba, akinek az egy főre jutó havi nettó keresete 200 000 ft, vagy efölött van.


Nálatok ez 4 főre fejenként 89 250 Ft, amivel ti a felső 40%-ba tartoztok.


Forrás: [link]

2015. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!