Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jómódú az a...

Szerintetek jómódú az a négytagú család, aki ennyit keres?

Figyelt kérdés

A család bevétele: 357.630.

2 felnőtt, 2 ovis gyerek.

Szerintetek jól keresnek a szülők?


Természetesen pár válasz után megírom, hogy miért kérdezem.



2015. aug. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
48%
Sejtettem,hogy erre irányul a kérdésed:) Pont mi is ezen "akadtunk ki" a férjemmel a múltkor,hogy mekkora sz..r szöveg,hogy csak a leggazdagabbak fizetnek...Ekkora bevételből szépen,kényelmesen meg lehet élni,de én sem nevezném "húúú,de gazdagnak"...
2015. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
69%
Hát én ezt így nem nevezném jómódnak. Persze kérdés, hogy saját házban élnek-e, van-e hitel, mennyi a rezsi, stb. Nálunk csak egyikünk keresete ennyi, így tudunk félretenni bőven. De azért nélkülözniük biztos nem kell.
2015. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
0%

Sokan ennyiből 3-4 gyereket nevelnek.


Amúgy nem sok pénz, de ne felejtsük el, a duplájára emelték pár év alatt a feltétel nettóját, tehát régen az kapott, aki jogosult volt gyermekvédelmire. Most már ez sem feltétel.

2015. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!

Én sem gondoltam, hogy minden valós, amit állítanak az országunk vezetői, csak kiváncsi voltam ti mit gondoltok. Jó, hogy ennyien vàlaszoltatok. Köszi mèg egyszer!

2015. aug. 3. 20:11
 25/45 anonim ***** válasza:
46%

Attól függ, hol éltek, mitek van mellette már és mit kell még megvenni (ház, hitel, autó stb.)


A mi bevételünk ennél sokkal sokkal több 4 főre, de a környezetünket nézve mi itt mégis "alsó kategóriába" számítunk.

2015. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
46%
17-es vagyok. Bocsi, nem akartam bántón fogalmazni. A lényeg az volt, hogy ez szándékos megtévesztés az első perctől, nem a te képességeidben van a hiba. Első hallásra sokan benyalták, mert jól hangzott.
2015. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Nem is vettem bántónak, teljesen igaz, hogy folyton megy a beetetés, hazudozás sajnos.

Csak úgy voltam vele, hogy kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Egy picit azért elszomorít, hogy ez valakinek a gazdag kategóriát jelenti, mert legalább ennyit kereshetnének a családok... hiszen ez azért nem egy olyan összeg, amitől hanyatt kellene vágódni.

2015. aug. 3. 21:58
 28/45 anonim ***** válasza:
22%

nem számolok, egyik válaszoló már megtette:


"Nálatok ez 4 főre fejenként 89 250 Ft, amivel ti a felső 40%-ba tartoztok."


és akkor bemásolom a törvény ezen részét:


"az egy főre jutó nettó jövedelem nem haladja meg a nettó minimálbér 130 százalékát, jelenleg 89 ezer 408 forintot"


nem azért írom, de ti éppen belestek, 150 forint mínuszban vagytok :D szóval nem vagytok jómódúak, ráadásul szeptembertől 2 ovis gyerekkel havi 15-20E körül fogtok ezzel spórolni... :)

2015. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, számold ki újra.

89408*4=357632 kerekítve pont annyi, amennyit a kérdező megadott.


Sajnos nekünk se jár soha semmi. Nem kérdezik mennyit dolgozol ezért, nem kérdezik, hány évet tanultál. Ez van. Fizetünk.


Aki a határon van, megpróbálhatja a családi adókedvezményt egy összegben igényelni adóbevalláskor, ez még segíthet.

2015. aug. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok!

Írták egy páran, hogy nekik ez "álom bevétel". Nagyon sajnálom őket, mert mire mi mindent kifizetünk ebből a pénzből, nem marad olyan hű de sok, de azért hogy ez álomfizu?

Akik 120 ezerből élnek, mint család, azok hogyan is oldanak meg mindent?Nekem csak a hitelem 70 ezer? És hogy lehet két keresővel, két gyerekkel 120 ezer?


Már bocsi, Isten lássa lelkem, nem akarok bántani senkit, csak én sem érzem felsőkategóriásnak az anyagi helyzetem, de ti?

2015. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!