Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három éves kisfiam beszéde...

Három éves kisfiam beszéde tényleg ekkora probléma?

Figyelt kérdés

Ma a gyerekorvos idegesített fel ezzel kapcsolatban... pontosabban ősszel már 3,5 éves a kisfiam. Most kezdi az ovit. Későn indult a beszéde 2,5 évesen még csak szavakat mondott párat, ezért jártam vele a korai fejlesztőbe. Be is indult szépen, de nagyon beszédhibàs és még mindig nem úgy beszél, mint egy három éves. Magáról E/3. Személyben beszél. Pl. DANI megy és iszik... mássalhangzókkal van problémája. Pl. Dani lehúzza nadrájojot és pihil. (Pisil) kakAó kakajojo. Ilyenek. Ha nekem beszél akkor jól ragoz, vagy, ha tesójának.

Ragaszkodtam az ovihoz, pont a beszéde miatt, hogy az majd dob rajta. Pedig most fogok szülni, szóval nem a kényelmem jlesztés, de ez egyámiatt...

találtam egy nénit, aki volt óvónéni, ő segít nekem majd a beszoktatásban és az oviba vitelben is, mert újszülöttel nem tudnám megoldani. Szóval, Ő azt mondja, hogy ne aggódjak, mire iskolába megy behozza, igaz kell neki a fejlesztés, de nem vészes a helyzet.

A szobatisztaság most alakult ki. Későn érő gyerek, ez van. De nagyon ügyes. Aktívan segít. Precízen mos kezet egyedül, beágyaz, elpakolja a játékait. Még a bilit is Ő intézi. Lehet későn, de mostanában kezdett egyedül öltózni. Régóta szépen eszik egyedül. Az már ment másfélévesen is, igaz nem így, mint most, de ügyes volt.

Tényleg ilyen nagy gond lenne a gyerekemmel, ahogy a gyerekorvos beállítja? Vagy csak érzékenyebb vagyok szülés előtt...


2015. aug. 3. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nekem személyes tapasztalatom az, hogy lépni kell.

enyém is le volt nagyon maradva, bár a leírtakhoz képest nem volt ennyire vészes. megkésett beszédfejlődése van, 4 éves korától tudtam csak kiharcolni, hogy logopédusoz járjon. ehhez kellett egy szakvélemény ami fél év volt... pedig 2 éves korától jártunk koraiba beszédbeindításra, tsmt tornára, majd beszédjavítóra...

az a baj, hogy az ovi logopédusa csak nagycsoportban kezd el foglalkozni a gyerekekkel szakvélemény nélkül. ez nálatok 5,5 éves korában esz, az baromi soká van, 1 év alatt nem tudja kijavítani a hibákat és mivel ennyire le van maradva, nem hiszem, hogy magától behozza.


nevelési tanácsadóba kell elvinni, ők adnak papírt, hogy az oviban is foglalkozzanak vele külön, ha meg úgy ítélik meg, hogy ez sem lenne elég, akkor a beszédjavítóba is ők utalnak be.

enyém szerintem teljesen jól beszél, én mondatonként 1-1 hanghibát hallok csak, de a szakember súlyosabb hibákat hallott, így szeptembertől 5 logopédiát kap hetente... szülőként szerintem nehéz reálisan megítélni

2015. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Akkor gond, ha egyáltalán nem lehet érteni, amit mond. Az ovi feltétele, h a gyerek meg tudja magát érteti a felnőttekkel. A kakajojó-ról én pl. nem tudtam volna, h az kakaó akar lenni, a pihil meg pisil.
2015. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elvileg a beszédnek 3 éves korra nagyjából be kell indulnia (apám logopédus). Bár sok olyan felnőttet ismerek, aki szép karriert futott be, okosnak is tartom őket és saját bevallásuk szerint 3 éves kor után kezdtek el beszélni.


Egy logopédus nem árthat, de szerintem nem olyan vészes a helyzet.

2015. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad, majd beérik. Még van ideje. Az óvónénik jobban értenek az ilyesmihez, mint a gyerekorvosok.
2015. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy kicsit, mielőtt kiborulsz. Az oviban én figyelnék decemberig, aztán irány a TSMT, vagy úszás, és beszédfejlesztés. Ha kell. De nem biztos, hogy kelleni fog.
2015. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon beszédhibás akkor irány az beszédvizsgálo ahol megvizsgálják és egy szakvéleményt is kapsz és hamarabb kezdenek vele foglalkozni logopédusok ,mert 1 év nem elég logopédusnak hogy helyre hoza a beszédhibát föképp ha elég komoly beszédhibája van ,az országos beszédvizsgáloba kellene időpontot kérni és elvini .
2015. aug. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Te is egy csomó problémát leírsz a gyerekről, akkor miért vagy felháborodva, ha ezt megemlíti a gyerekorvos?

Egyébként elég össze-visszaság amiket írsz. Pl: "Pedig most fogok szülni, szóval nem a kényelmem jlesztés, de ez egyámiatt..." Ez mi?

2015. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Telefonról írtam és visszaugrott a kurzor. Keveredés lett. Elnézést, de nemtudtam kijavítani.
2015. aug. 4. 07:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Kétségbeesni nem kell, de lépni igen, ahogy fentebb is tanácsolták. Ha rövid idő alatt eljutott arra a szintre, ahol most van, akkor nagy eséllyel be fogja hozni iskolakezésig bőven a lemaradását, de csak akkor, hogy logopédus nem az utolsó évben kezd el foglalkozni vele, hanem most azonnal. Ha valóban olyan sokáig tart kijárni a fejlesztést, akkor ne késlekedj elindítani a folyamatot. Ahová most jár, biztosna tudnak segíteni, hogy hogyan tovább.
2015. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most éppen nem járunk sehová. Az a baj, hogy újszülött mellől én télen biztos nem tudom sehová hordani, de persze a legjobbat akafom a gyerekbek. Biztos nem várok 5 éves koráig..., de egyszerűen most ősszel, télen nem fog menni. De beszélek majd az óvónővel is, hogy látja a helyzetet. Kérek időpontot nevtanba, gondolom az sem gyors, mire megkapom...
2015. aug. 4. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!