Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermekes anyukák,...

Több gyermekes anyukák, hogyan oldjátok meg a mosást, teregetést?

Figyelt kérdés

Sima, két szárnyú, kinyitható szárítónk van, de egyszerűen nem fér el rajta két programnyi mosás, csak egy. Minden nap mosok, mert nem tudok egy nap több kört, mert nincs hová teregetni. A gyerekek ruháját külön mosom. Ti is?

Emeleti lakásban hogyan nyertek több helyet úgy, hogy a gyerekek számára ne legyen zavaró, vagy túlságosan csábító a ruhák leszedegetése? Én ezt a szárítót a francia ágyra teszem, eléggé kiesik szem elől, így nem szedi le. Nálatok hogy megy ez? Két szárítót használjak, vagy van más praktikus, helytakarékos ötlet? Hányszor mostok egy héten?


2015. aug. 4. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nem férne el egyszerre két szárító, azt az egyet is, ami van, állandóan kerülgetjük...

Én külön mosom a lányaim ruháját, de leginkább csak azért, mert hamar sok összegyűlik, nagyon színesek, így nem mosom össze a mi ruháinkkal.

Hetente 2-3x mosok.

A szárítónk a kanapé mögött van, oda nem nagyon mennek a lányok. A kisebbik még szívesen leszedegetné a ruhákat, de a szoba azon pontjába nem nagyon járogat, ahol a szárító van.

Sajnos más megoldást amúgy nem tudok, mert pl. a fürdőszobánkban sajnos nincs ablak, úgyhogy ott napokig szárad a legkisebb törölköző is, így oda hiába tennék fel szárítókötelet.

2015. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a problémám, hogy a fürdőben nincs ablak, az erkély pedig nyitott, akárhogy is igyekszem, a galambok, verebek néha be-beszállnak, nem érezném az ott száradó ruhákat tisztának, pedig szabad levegőn ilyenkor jó lenne szárítani. Marad a szárító. De így szinte egész héten mosok és teregetek, munkás ruhák, gyerekruhák, felnőtt ruhák, ágynemű, sorolhatnám. Mindig van valami. Jó lenne ha csak heti 2-3x kéne mosni, de hát így teregetőhely hiányában esélytelen. :-/
2015. aug. 4. 11:05
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nekünk ilyesmi szárítónk van: [link] Több minden ráfér mint a sima szárnyasra ráadásul kisebb helyet foglal. Szerintem a lepakolással nem nagyon lehet mit csinálni, nálunk is mindig pakolgatják de hát majd megunják egyszer :-). Én egybe mosom a mi ruháinkat a gyerkőcökével kivéve a férjem munkaruháit mert azok tényleg koszosak. Változó, van hogy minden másnap de van hogy csak három naponta mosok. Attól függ milyen volt a program és mennyi ruhát sikerült összekenni ezzel-azzal :-)
2015. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
fregoli?
2015. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Mi csak ketten vagyunk még a férjemmel mégis 2 szárítot használok.
2015. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mosom külön a gyerekek ruháit, aszerint csoportosítok, hogy hány fokon kell mosni, és színes-e vagy fehér.


Két ovisom és egy kétévesem van, napi kétszer mosok, néha egyszer.


Két szárítót használok, de nálunk nagy a ház. Az udvarra szoktam teregetni a nagyobb darabokat, pl. ágyneműt, pár óra alatt megszárad. De nagyon szeretnék egy szárítógépet, sokkal könnyebb lenne, mert a teregetés rengeteg időt elvesz.


Tipp az erkélyes teregetéshez: árulnak varjú formájú szobrocskát, azt szokták kitenni galambok ellen. Anyósomnak nagyon bejött. Meg CD-ket is fel szoktak akasztani, annak visszatükröződése miatt sem mennek oda a madarak.

2015. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem mosok külön, de 3 szárítóm van, de a harmadik csak végszükség, az ingeket vállfán szárítom.
2015. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekünk van mosókonyha es ott több szárító is elfér ablakos, de karácsonyra szárítógépet kértem :) Annó amikor meg kis lakásban laktam mindig gond volt nekem is, akkor a szobában volt a szárító az erkély ajtó előtt, amikor jött valaki, akkor átettem a fürdőszobába, mert nem volt túl szép látvány ugye :)
2015. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is majdnem minden nap megy a mosógép. Nálunk a férjem dolgozószobájában volt a szárító. Egy januári napon szóvá tette, hogy szedjem már le a ruhákat, mert már vagy két hete ott lógnak, mondtam, oké, leszedem, ha megszáradt, mert két hete ez vagy a 10. adag ruha. Egyiket leszedem, következőt kiterítem. :D

Na, elege lett, és kaptam egy szárítógépet. Iszonyatosan nagy könnyebbség. Reggel lehúzom az ágyneműt, délutánra tisztán, szárazon visszahúzom stb.

2015. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó vagyok én napi 2-3 at mosok. 3 an vagyunk. Ugye nem csak ruhák, hanem ágyneműk, pokrócok, kis szőnyegek, kilépő, köntösök, függönyök. Amire mindent átmosol...
2015. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!