Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekes anyukák, jár így az...

Gyermekes anyukák, jár így az első házasok kedvezménye?

Figyelt kérdés
Párommal van egy közös gyermekünk (több gyermekünk nincs, csak egy), másfél éves. Hallottam az első házasok kedvezményére, mindegyikünknek első házassága lenne, járna vajon így az adókedvezmény? A gyakorlatra lennék kíváncsi, mert a neten 2féle információ kering, hogy jár és nem jár.
2015. márc. 27. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy tanultam (most vizsgáztam TB ügyintézőként), hogy csak addig jár a fiatal házasok kedvezménye, amíg gyerek nem lesz. Tehát a családi kedvezmény felváltja. A kettő együtt nem jár.


A múltkor itt az oldalon cáfolt meg valaki. Úgyhogy már én sem tudom (de még nem is néztem utána).

2015. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban sajnos nem tudom, de én magát a törvényt néztem, mert egy barátom hasonló helyzetben van, mint Te. Aszerint szerintem egyértelműen jár az első házasok kedvezménye, ameddig újabb gyerek után nem leszel jogosult családi adókedvezményre.
2015. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
én egy könyvelő ismerősömet kérdeztem meg és azt mondta, hogy párom igénybe veszi a családi adókedvezményt, én az első házasság utánit, és így jár mindkettőnknek. már teljesen össze vagyok zavarodva
2015. márc. 27. 17:54
 4/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

"A kedvezmény a családi kedvezményt megelőző sorrendben érvényesíthető." - Tehát ha egyszerre jár mindkettő, akkor először kell az adóalapból az első házasok kedvezményét levonni, utána pedig a családi kedvezményt. (Feltételezem, nem írnák a törvénybe a két kedvezmény sorrendjét, ha nem járhatna egyszerre a kettő.)

2015. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én ahogy néztem jár és csak addig amíg nem igényeltek családi adokezvezmenyt. Ha eleve volt akkor is jár egészen addig amíg nem jön a kisteso (illetve 24 hónap)
2015. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jár.


[link]

2015. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én is úgy értem, hogy EGYÉRTELMŰEN IGEN. Ezek alapján:


Nem zárja ki az első házasok kedvezményét, ha a házasság megkötésekor a házastársak bármelyike meglévő gyermekre vagy magzatra tekintettel már jogosult családi kedvezményre.

2015. márc. 27. 18:08
 8/19 anonim ***** válasza:

1-es vagyok,akkor ezt hogyan kell értelmezni???


"A kedvezmény érvényesíthetőségének időszaka


A kedvezmény érvényesíthetősége szempontjából jogosultsági hónapként a házassági életközösség fennállása alatt a házasságkötést követő hónaptól (azt első jogosultsági hónapnak tekintve) legfeljebb 24 hónap vehető figyelembe, de az említett időtartamon belül utoljára az a hónap, amelyet követően a magánszemély magzatra vagy gyermekre (ide nem értve a nevelt gyermeket) tekintettel családi kedvezményre válik jogosulttá."


Innen van:

[link]

2015. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szóval nem jár együtt.

Max ha egy fiatal lány hozzámegy egy elvált apukához. A lánynak ugye első házassága, az apuka meg jogosult családi kedvezményre. És a lány a fiatal házasok kedvezményét megosztja a férjével (mert ezt lehet, de ettől még nem a férj lesz jogosult), és ekkor a férj fizetésénél lehet a sorrend fontos.


De a kérdező nem ebben a helyzetben van.

2015. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem amit bemásoltál az nem ezt jelenti, mint amit írsz! Hanem azt, hogy ha tesóval terhes lesz abban a 24 hónapban, akkor nem jár.


Én ezt másoltam be:

Nem zárja ki az első házasok kedvezményét, ha a házasság megkötésekor a házastársak bármelyike meglévő gyermekre vagy magzatra tekintettel már jogosult családi kedvezményre.


Szerintem itt a "MÁR JOGOSULT"-on van a hangsúly.


Amúgy meg az a vélemény, hogy nagyon kacifántosan fogalmazta meg akárki volt, hogy azért se értse egy hétköznapi ember..

2015. márc. 27. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!