Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom kirohant a forgalmas...

A lányom kirohant a forgalmas úton az autók elé, amikor sikerült befogni én nagyon megvertek. Ezt így kellett volna?

Figyelt kérdés
6 éves. Először leszálltam én (egyik kezembe 100db-os pelenka, másikba 2 db csurig megpakolt táska) utána pedig ő. Szépen jött is mellettem. Aztán egy pillan alatt arra eszméltem hogy nem látom. Kifutott a főutra. Szerencsére nem történt tragédia. Magamból kikelve ordibáltam, hiszen nem tudtam hol a gyerekem. Aztán ő megkerülte a buszt és visszajött. Erre ledobtam az összes táskát a kezemből, nekiálltam futni, 2 óriásit kapott a seggére, meg egy nagy pofont. Közben torkom szakadtából üvöltöttem. Én nem szoktam ütni a gyerekeket, de most valami mintha késztetett rá. Természetesen a buszon ülők végignézték, és leht hogy falusiak is látták. Még mindig úgy érzem megérdemelte hogy megverjem. Viszont amikor a férjemnek elmeséltem, szinte kikelt magából, velem ordibált elmondott mindenféle qrvának, meg 34x felvázolta hogy ő milyen királyul megoldotta volna kéz nélkül is. Egyszerűen nem fogja fel hogy negyed pillanat alatt eltűnt a gyerek. Ki vagyok akadva, 1 hete történt azóta nagyon rosszul vagyok, nem térek magamhoz.

2015. aug. 10. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/191 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom. Ez borzasztó élmény lehetett. Férjed szép firma, ha emiatt lek..uváz... Nem elég trauma ez neked?

Ha ez kicsit is nyugtat, én sem ütöm a gyerekeimet, de ebben a helyzetben valószínűleg az én agyam is elszállt volna és megütöm hirtelen haraggal és ordítva mondom neki, hogy ilyet nem tehet! Sajnos azt még nem érti, hogy miért, de akkor is! Érzékelje, hogy buszról leszállva nem tűnünk el, és nem megyünk arra, amerre látunk.

Hála Istennek nem lett baj! Próbálj megnyugodni!

2015. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/191 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm a válaszod. Nem tudom mi ütött belé, alapesetben nem beszél velem rondán. Nagyon felelőtlennek tart.
2015. aug. 10. 10:10
 3/191 anonim ***** válasza:
87%

Később mindenki okos.

Engem egyszer azért vert meg istenesen édesanyám, mert megbabráltam a hűtőt és minden kaja megromlott.

Ő is kétségbeesésében vert meg, mert az volt az összes ételünk három napig.

Amit tehetsz, az az, hogy bocsánatot kérsz tőle, és elmondod neki, mit csinált rosszul, és milyen érzés volt ez neked.

2015. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/191 anonim ***** válasza:
91%
ez az a helyzet, amikor nincs ellenérvem a veréssel szemben. Nekem ott, akkor azonnal le kellett vezetni hihetetlen feszültséget, ő pedig erre örökké emlékezni fog, és ez a cél.
2015. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/191 anonim ***** válasza:
83%

Egy dolog az elmélet, és egy másik a pánik. Ilyenkor az ember nem tud mérlegelni, az adrenalin cselekszik helyette, az meg csak annyit tud, hogy "üss vagy fuss".

Helytelen volt, amit csináltál, de érthető. Ennyitől nem leszel rossz anya, csak ne ismétlődjön meg.

Ennek okán ülj le a lányoddal és beszéljétek meg a dolgot. 6 éves már elég nagy, hogy okosan lehessen vele beszélni.

2015. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/191 anonim ***** válasza:
97%

Hát ösztönösen cselekedtél, szerintem többet nem csinál ilyet. Én is hasonlóan reagáltam volna, nem mindenki tud higgadt maradni, ha azt látja, hogy mindjárt elcsapják a gyerekét. Persze utólag megy az okoskodás, mint mindig. A "verésbe" nem halt bele, ha elütik, már más a helyzet.

A kisfiam csinált hasonlót a motorral, nem állt meg, hiába kiabáltam, csak röhögött és hajtotta. Én eldobtam mindent, teli torokból üvöltöttem és rohantam utána. Közben az járt a fejemben, hogy most ha elkapom, letépem a motorról, és akkorát kap, hogy megemlegeti. A sors elintézte helyettem, mert felbukott a motorral, és megütötte magát. Akkor felkaptam, átöleltem, de nagyon mérges voltam rá. Ezt látta is, elkoboztam a motorját azonnal, el is tiltottam egy hétre. Azóta nem fordult elő. De ha nem esik el, tuti megcsapom.

Lehet lepontozni.

2015. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/191 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek (kivétel aki törölve lett, őt jelentettem)
2015. aug. 10. 10:56
 8/191 A kérdező kommentje:
És mielőtt visszajönne beszólogatni, nem azért lett jelentve mert azt írta hogy nem kellett volna megütni, hanem azért mert ezt nem épp kultúrált ember módjára írta le.
2015. aug. 10. 10:57
 9/191 anonim ***** válasza:
88%
Én is csaptam már a fiam fenekére úgy, hogy két napig nem aludtam utána a lelkiismeretfurdalástól. Ijedtség, tehetetlenség, tedd túl magad rajta, más is van így, majd lesz még a férjed is meglátod.
2015. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/191 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, nemhinném, mert ő kényelmes fajta, esze ágában sincs gyerekkel menni bárhova is, úgyhoz ez lehetetlen :)
2015. aug. 10. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!