Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jöttök ki ennyi pénzből?...

Hogy jöttök ki ennyi pénzből? Min spóroljak?

Figyelt kérdés

Nem élünk rosszul, a párom is és én is jól keresünk. Ma a barátnőm elpanaszkodta, hogy milyen nehéz nekik, mert becsúszott a baba. Havi 200ezer forintból élnek 3-an albérletben. Belegondoltam, hogy mi ennek havonta a dupláját is elköltjük, ha mindent összeszámolunk (rezsit, tankolást, kaját, mindent)

Arra gondoltam, hogy megpróbálnánk mi is ekörüli összegre kijönni havonta, és a többi pénzt félretenni a gyerkőcnek. Így is teszünk félre minden hónapban, van a kisfiunknak babaszámlája is.

Min tudok spórolni? Saját lakás van, kocsi van.

Szerintetek hogy lehet így kijönni 200ezerből?


2015. aug. 10. 23:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő minden. De pl. a kisfiunk bőre nem bírta a Lidl bugyipelust, ugyhogy hamar visszatértünk az Up&go-ra. Egyszer vettünk Spar budget popsi törlőt, katasztrófa volt. Élelmiszereknél változó, nyilván a pick téliszalámitól messze van az olcsó szalámi, de tejtermékeknél nincs ekkora különbség. Ami pozitív csalódás volt és azóta is vesszük: Lidl/Aldi ruhák, főleg a gyerek ruhák nagyon jók, Auchan benzin is jó. Most ezek jutottak eszembe 😊
2015. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én is a te cipődben vagyok, kérdező. Én jelenleg úgy látom, h akkor tudok legtöbbet félretenni, ha ingyenes programokat választunk hétvégére. Egy-egy hétvégén csak szórakozásra 20-25.000 elment. Ja, és rendelem a kaját. Teletálnál általam választott egytálétel kijön 5 napra 7000 körül.
2015. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én csak egy kocsit tankolnék meg ,és ingyenes programokra járnék ,és ruhán is lehet sokat sporolni,kaján,
2015. aug. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat keresünk, évek óta excel táblában vezetem tételesen a kiadásokat. Nálunk extrém sok pénz elment nasikra, pizzára, ilyesmikre, ezeket fogtuk vissza, mert semmi szükség rá. Plusz amit lehet előre godolkodvsavásárolunk, tehát nem mikor épp kell azonnal, hanem akár egy évre előre, ha épp kihagyhatatlan ajánlat, (ruhanemű főleg, elfér a stekrényben) igyekszem többekkel összeállva rendelni, vagy nincs, vagy minimális a posta.


Nagyságrendileg így is elmegy sok, de sokat spórolunk a tudatossággal.

2015. aug. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

Nem látunk bele a pénztárcádba, te tudod, hogy mik azok a felesleges dolgok, amikre költesz. Már, ha neked felesleges.

Ha spórolni akarsz, akkor akarni kell lemondani a luxus dolgokról. Bár, van akinek a luxus is nélkülözhetetlen.

Ha ti 400 ezret is elköltötök úgy, hogy 3-an vagytok, hát nem hiszem, hogy le tudtok mondani bármiről is. Gondolom a gyerek is megszokta, hogy nagylábon éltek, bár nem tudom mennyi idős. Nem írtad le, mire költesz, nem tudunk tanácsot adni, miből vegyetek vissza.

Pl. mennyit költesz fodrászra, kozmetikusra? Hajad te is be tudod festeni otthon. Vagy, mennyi hülye kenceficét veszel össze-vissza, csak mert reklámozzák? Mennyit jártok gyorsétterembe? Nem csak drága, de egészségtelen is.

Amúgy ha Auchan kúton tankolsz, ugyanazt az üzemanyagot kapod, mint a hú, de neves kutakon. Auchan szerinted kitől veszi? Ugyanúgy ellenőrizve van havonta az üzemanyag minősége is.

Ugyanakkor sajátmárkás termékek pl. Spárban, Auchanban, Tescoban ugyanolyan jók, mint a márkásak.

2015. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kicsit változtatni kell a szokásokon.

A tételes felírás nagyon jó, akár hónap végén is látod, hol és mire ment ki. Kezdetnek az is jó, ha lecsípsz 10 ezer forintot és elrakosgatod, mintha nem is lenne. Mi csináltunk egy lezárt perselyt, ebbe dobálunk minden hónapban, plusz ott van a netbankos lekötés.

A felesleges cuccokat/babaruhákat eladom. Sokan azt mondják, nem foglalkoznak 2-300 Ft-ért vele, pedig érdemes, hosszú távon százezres nagyságrend jön össze (tapasztalat).

Az sem mindegy, hová, milyen időközönként jártok vásárolni. A napi, kétnapi vásárlásokkal az a baj, hogy többször kerül a kosárba olyan, amire éppen nincs is szükség. Az sem mindegy, melyik boltba jársz.

A saját márkás termékek is sokszor jók, pl. a drága Baba folyékony szappan helyett remek az Auchan 1 l-es szappanja, vagy a Balea-s (Dm). A drága Clorox helyett a régi fekete flakonos hipót veszem. Mosószerben van a minőség, ami alá már nem szabad menni. Wc papírból is leárazáskor veszünk, középkategóriásat. A Dm-ben szoktam vásárolni, már profi szintre fejlesztettem a kuponozást, itt veszem a pelenkát, tejitalt, fürdető és kozmetikai szereket, kuponnal féláron a mosogatógéptablettát, a legutóbbi vásárláskor 30 ezer helyett 20-at fizettem. Nálunk nagy tételben fogy a tej, egy hétre veszek 10 dobozzal kb., amikor le van árazva.

Mi visszafogtuk az ajándékozást is. Nem tartunk névnapot, születésnapokra is valami jelképeset veszünk a családtagoknak. Sokszor hónapokra előre gondolkodom, pl. a nyári játékkiárusításkor már nézelődöm karácsonyra, megveszem féláron és elrejtem. Minden januárban veszem meg a csomagolópapírokat 30-50 Ft-ért, mint decemberben 3-500 Ft-ért. Sikerült kifognom a Tesco-ban a ruhaleárazást, rögtön vettem egyel nagyobb méretet is a nagyobbik gyereknek 300 Ft/db áron.

Az ovis, bölcsis tisztasági csomagot nem minden hónapban veszem, hanem leárazáskor nagy tételben és egyszerre beviszem a fél évre valót. Nagyon jó a Lidl-s éttermi szalvéta, papírzsepi.

Az aprópénzt egy műanyag malacba dobálom, anno a fiamnál kezdtük el, másfél év alatt 22 ezer forint összejött az apróból. Most már neki is gyűjtögetjük, meg magunknak is.

2015. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia! A tételes felírást már többen javasolták, az nálunk is bejött mert hónap végén mindig csak néztem, hogy hova a fenébe költöttünk el annyi pénzt. Aztán ott kijött a sok felesleges dolog. Amúgy nem tudom ti hogy étkeztek például, én nem rendelem a kaját hanem itthon főzünk, pizzát, sütiket, nasikat is házilag csinálom amit csak lehet ezzel sokat tud spórolni az ember. Nem egy egész szekrény mennyiségben de ha valami nagyon jó áron van( például tej) akkor abból is érdemes mondjuk a hónapra előre vásárolni. A drágább gyerekruhák helyett felfedeztem a Lidl-t és az F&F-ben is lehet nagyon jó áron szerezni jó minőségű cuccokat töredék áron. Meglepődnél mennyire igaz, hogy sok kicsi sokra megy ha szánsz rá időt és jól körbenézel. Nekünk 250.000 ft a bevételünk de így is teszünk félre minden hónapban valamennyi pénzt esetlegesebb nehezebb időkre vagy később a gyerkőcnek.Nem mondom, hogy mindenki ki tud jönni annyi pénzből amit kap mert mondjuk pl. 80.000 ft francra sem elég de azért ennyiből ki lehet jönni ha megnézed hogy hova mennyit költesz és mire.
2015. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A baba 1 éves. Fodrászhoz félévente 1x megyek, kozmetikushoz nem. Nem veszek meg minden kencét, amit reklámoznak, csak ami tényleg kell - de abból eddig márkásat vettem (arckrém, arclemosó, tusfürdő, stb) Piperecuccokból, mosószerekből, kajából próbálunk mindig minőségit venni. Tankolni eddig a Shellnél vagy az OMV-nél szoktunk, a páromnak a benzinkutas ismerőse (Agip) mondta, hogy máshol ne is tankoljon, tiszta üledékes. Ezért tankolunk ott, persze gondolom ez nem minden kútra igaz. Hetente kb. 500km-t autózunk sajnos, ezen nem tudok változtatni - Ausztriában dolgozom, és elég sz*r a munkarend. Próbáltuk, hogy többen összeállunk, de volt, hogy 12óra munka után még 2 órát kellett várni a másikra. :(

A gyerek egyenlőre semmi drága cuccot nem igényel, neki is a jó minőségre törekszünk.

Ami nagy kiadás mindkettőnknél, az a fitness. Mire megveszünk minden szükséges felszerelést, tápkieget, bérletet, diétás időszakban a folyamatos csirkemelleket.. az sok. Köszönöm mégegyszer!

2015. aug. 11. 11:45
 19/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem tartozik szorosan a spórolás témához, de többen is írjátok,hogy egyszerre nagyobb tételben veszitek a tejet (10 doboz, meg havi adag egyszerre, ilyesmit olvastam). Ezt meg hogy? Vagy ti tartós tejet isztok?
2015. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy érzésem szerint te ugy akarsz sporolni, hogy ne jarjon szinvonal romlassal. Ezt nem lehet.


Van akinek a téli tüzelö megvasarlasa a legnagyobb luxus, van akinek arra se jut. Kajábol is a legolcsobb parizert veszi amit te vagy én nem vennénk. Ruhát is csak nagyon ritkan, akkor is turibol vesz.

Te nem akarod azt a szinvonalat se magadnak se a gyereknek. Te csak a sporolhato penzt szeretnéd. Ez nem mukodik.

2015. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!