Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bővítened a hazat azonnal...

Bővítened a hazat azonnal vagy várnál vele, esetleg máskor sem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 90 nm2, egy gyerekkel boven kényelmes, nappali + 2 hálószoba. Viszont a gyerek szoba kicsi 2-en nem férnenek el benne, lenne lehetőség egy hátsó nagyobb szoba kiépítésére, viszont akkor a mostani gyerek szoba kb 15nm holt tér, folyosó lenne, es a gyerkocok meg mindig egy szobában lennének. Kesobb lehetne ket bejáratot nyitni kb 5-10 éven belül.

A családunk viszont ra akar beszelni, hogy ne csináljuk meg csak csereljunk, a mi szobank kb 25 nm es abban felnőnek 2-en, mert mindket oldalról nagy csaladi házunk van ahol a szüleink most ketten élnek es felesleges a fenntartása, szoval ok azt mondjak inkabb maradjon ez az alapterület es a bővíthető rész maradjon tároló, műhely. Mi viszont hajlunk a bővítés fele mert jo lehet az elrendezése, abbol akar kesobb is lehet raktár, amig viszont kicsik jóval nyugalmasabb es tágasabb lenne mint a mi mostani hálónk.


2015. aug. 16. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindkét megoldás jónak tűnik, de Ti éltek majd ott legyen úgy ahogy nektek jó :)

Nekünk 150 nm 2 szintes hazunk van 3 an vagyunk, meg van egy üres gyerek szoba es egy vendeg szoba, két fürdő (egy pici es egy jó nagy) így kényelmesen elférünk.

2015. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bővítenék.Ha ti is azt szeretnétek,miért ne?Végülis azt ti érzitek,hogy lenne kényelmesebb.
2015. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

15 m2-es gyerekszoba kicsi? 9 m2-es gyerekszobám volt és ketten laktunk benne kamaszkorunkig! Életem legszebb évei voltak.

Ha mindenáron nagyobbat akartok, én is cserélnék az lenne a logikusabb. 15 m2 nektek hálónak 2szer elég. 15m2 holttér az nevetséges. Ha arra nem tudtok valami jó funkciót, akkor így nem érdemes bővíteni.

80 m2-es a mi lakásunk. a kisebbik háló a miénk, a nagyobbik szobát gipszkartonnal osztottuk ketté, oldalról kapott a kisebbik rész egy ablakot. ebben van a nagylányunk. a nagyobbik részben pedig a két fiú.

2015. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem bővítenék, másra költeném azt a pénzt, de mi elférnénk 90 négyzetméteren négyen.
2015. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekunk is elég 90 nm :) egy nappali, egy amerikai konyhás ebédlo, és 3 háloszoba igaz csak egy furdoszobánk van. (2 szintes ház) a legkisebbik szoba, ami 12 nm az a vendégszoba. én nem boviteném.
2015. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszi, a holt tér funkcionálisan lehetne száríto-Vasalok,beépített rész...

9nm nekem nagyon kicsinek tűnik, a most 15 nm is eleg kevés, de az igaz hogy nem átlag gyerek bútorokkal van berendezve, mert 140-es agyon alszik stb....


Van meg időnk, csak gondoltam kikérem mások véleményét is.


Koszi a választ mindenkinek, elso válaszoló igen a mi gyerekkori hazaink is nagyjából ekkorák es ettől "riogatnak" szüleink 😊


Meg gondolkodunk :)

2015. aug. 16. 12:09
 7/12 A kérdező kommentje:
5-os a mienk egy szintes 90 nm, amerikai konyhás nappali tehat nem külön van az ebédlő. Igy oszlik el es igy most csak 2 hálószoba van...
2015. aug. 16. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:

mi van a többi helyiséggel? 50nm-es a nappali-konyyha-fürdő? elég rossz elrendezésű lehet, 50nm-en mások 1+2 félszobás lakásban laknak, szóval nem lehet mondjuk a nappalival variálni, hogy az legyen mondjuk 2 szobás?

én nem bővíteném, mert valóban nem mindegy, hogy mennyit kell fűteni, pláne ha 15nm-es üres tereket kell befűteni.

de ha nektek belefér és úgykényelmes akkor csináljátok ;)

2015. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem kezdenék bele egy felújításba és a vele járó felfordulásba hogy a végén ugyanannyi helyiség legyen. Inkább a szobacserét választanám.
2015. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a szobacserét választanám. A 25 nm-es szobát, ha kétfelé választjátok, akkor is két teljesen jó méretű szoba lesz belőle. Így mindenkinek lenne külön szobája, túl nagy átalakítás nélkül.

De ha van energiátok és pénzetek a hozzáépítésre, akkor az is jó megoldás lehet.

2015. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!