Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért írják sokan, hogy nem...

Miért írják sokan, hogy nem választanának gyakori nevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
Vajon a nők többsége tisztában van azzal, hogy nem a keresztnévtől lesz különleges a gyereke, hanem a majdani személyiségétől, tehetségétől például?
2015. aug. 17. 11:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

én nem adnék mondjuk a lányomnak Anna nevet soha, mert környezetünkben minden kislány Anna, Hanna, Johanna...

nem azért nem adnám neki ezt a nevet mert nem lesz különleges tőle, hanem mert a név arra való, hogy megkülönböztesse az embereket egymástól. mi értelme annak, ha a tanár megpróbálja feleltetni Kovács Annát és 3 Kovács Anna áll fel?

mi figyeltünk erre, nem iszonyú ritka nevet választottunk, de olyat ami nem volt az első 20ban

2015. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mi Hannát akartunk, de aztán megnéztük és benne volt/van top3-ban. Közösen megbeszéltük a férjemmel hogy nem szeretnénk ha közösségbe kerül akkor majd ő legyen a Hanna 3 vagy 4. Így Választottunk egy másik nevet, közösen. Adél lett.Nekünk nagyon tetszik és még nem találkoztam másik Adéllal. Mindenki dicséri milyen szép neve van. Egyáltalán nem a mai divatos nevek közé tartozik, de nekünk ez a legszebb. A következő babánál is figyelembe fogjuk venni hogy melyek a leggyakoribbak és nem azok közül fogunk válogatni. Nekem is olyan nevem van ami régen egyáltalán nem volt divat, szerettem hogy összesen a gimnáziumban ketten voltunk Rékák. Mára meg a legdivatosabb név lett. Nem tudom nekem zavaró lenne ha szólnék a lányomnak a játszótéren hogy megyünk haza és másik 3 kislány is jönne :). Kinek ez kinek az a fontos. A lényeg hogy a két szülő egyet értsen, a többieknek meg semmi köze hozzá.
2015. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
utolsó, milyen érdekes amit írsz. én is Réka vagyok, általánosban "csak" v4en voltunk az évfolyamban, gimiben viszont csak az osztályban 3an voltunk Rékák, a többi osztályban is jutott bőven ebben a névből, már nem emlékszem, de 10 fölött voltunk a évfolyamban. barátnőm is Réka, most a gyerek osztályában a szülők közül is több Réka van, szóval nekem az a tapasztalatom, hogy már akkor is nagyon felkapott volt. legalábbis felénk :)
2015. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én sem értetem,hogy valaki pusztán azért nem ad egy nevet a gyereknek, mert abból sok van.

Azért választok egy adott nevet,mert nekem, nekünk tetszik. Tojom én le,hogy a szomszéd gyerekét is úgy hívják.

A fiam bölcsis csoportjában van egy igen ritka nevű kisfiú. Kimondani alig tudjuk a nevét, de semmivel sem látszik különlegesebbnek a többi gyereknél.

2015. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. 13-as érdekes. 28 eves vagyok. Általánosban két iskolába is jártam egyikben sem volt Réka. Gimiben egy volt de ő is más évfolyamban. Ez Pest megye es Budapest. Sot a munkahelyemen sem volt Réka pedig egy nagy kórházban dolgoztam :). Te hova valósi vagy ha megkerdezhetem?
2015. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én pl legidősebb gyerekemnek egy nagyon gyakori nevet kapot ,péter,kisebbik ritkát,kislányom olyan nevei vanak amik ritkák csilla elsö neve virág második környékünkön nincs kislányomal azonos nevü gyerek ,de még az oviban sem ,én a neveket nem ugy választotam hogy mennyivan belöle vagy hasonlo hanem tetszik e .és kész .
2015. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 35 éves, anno az én nevem nagyon ritkának számított. Talán manapság már egyre több van belőle. De én a mai napig utálom. Bemutatkozni sem szeretek, a vezetéknevem sem hétköznapi. Így arra törekedtem a gyerekeimnél a névválasztásban, h egyszerű, könnyen érthető/megjegyezhető nevük legyen. Ne kelljen 20x egymás után elismételni szerencsétlennek. Mindegy, milyen gyakori szerintem.
2015. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A kislányom is Réka. Kedves Rékák, titeket nem csúfoltak gyerekként? A 6 éves fiam már most kezdi a répa-béka szöveget. Őszintén nekem ez eszembe sem jutott, remélem, nem szúrtam ki vele.... :(
2015. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kisfiam a Bence nevet kapta, pàr éve még nem volt ennyi az ismeretségi körben, de mostmàr nagyon sokan vannak. Kezd zavarni. Nem tudnék neki màs nevet, mert annyira bencés, nem is volt màsik lehetőségünk név ügyileg. Különleges ìgy is, nekem meg főleg, de ha a jàtszin utànakiabàlok, még 4 megfordul. Ismerősökkel meg megy az " És ti Bencétek?..."

Tucat név lett. Mind amikor ugyanazt a pulcsit làtod a 20. emberen is. Màs viseli, màshogy, de attól az még ugyanaz a pulcsi.

2015. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mint.
2015. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!