Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anyuka vércsoportja " B...

Ha az anyuka vércsoportja " B " pozitív, az apuka vércsoportja pedig AB Rh pozitív, akkor a gyereknek milyennek kell lennie a vércsoportjának?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Nagy valószínűséggel B+
2015. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet B vagy AB +.
2015. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt meg tudod nézni, milyen lehet még: [link]
2015. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ABO és az Rh is két allélhoz kötött Az A és a B allélokat dominánsak illetve az Rh+ -ért felelős is domináns! Például ha valaki egyik allélon B a másikon 0 akkor B-s lesz. értelemszerűen 0-ás csak akkor lehet vki ha mindkét szülőtől 0-ás allélt örököl (mert ez recesszíven öröklődik). Az AB-nek van egy A meg egy B allél tehát ő 0-ást nem örökíthet

Tehát ami biztos 0-ás gyerek nem lehet!

De ezen kívül minden lehet beleértve az Rh negatívat is! Akkor Rh+ vki ha vagy mindkét allélon + van vagy az egyiken + a másikon -

Vagyis Rh pozitív szülő is örökíthet - gént! Ha pedgi mindkét szülőnél egyik allélon - van és úgy rendezőnek a gének hogy a gyerek azt kapja akkor - lesz!


Például az én édesanyám A poz. Édesapám B poz. én pedig 0 neg. vagyok! Jah és nekem papírom van róla hogy az apám az apám! :)

2015. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
0 kivételével lehet bármi. Rh is bármelyik lehet.
2015. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

A+, B+ vagy AB+

0-s és Rh- nem lehet

2015. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt egy táblázat, meg tudod nézni, hogy mikor milyen vércsoportú lehet a gyermek.


A leírt esetben lehet A, B, AB, pozitív illetve negatív is.

2015. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Jól le lettem pontozva, pedig a B-re 50 százalék esély van, a +-ra meg 90 % feletti, és a 3-asban még a részleteket is leírtam. Jó nagy gyökerek pontoznak itt.


1-es, 3-as.

2015. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. :)
2015. aug. 17. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztam, nem szoktam. De a kérdés az volt, hogy a megadott feltételek mellett milyen vércsoportú lehet a gyerek. Ok, hogy a B+ nak van a legnagyobb valószínűsége, de nem csak az lehet, hanem a 0-son kívül bármi. Szóval így nézve tényleg nem volt valami helytálló a válaszod. A 3-as meg nem is lett lepontozva.
2015. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!