Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó ez a sok vita természe...

Mire jó ez a sok vita természetes szülés vs császár, szoptatás vs tapszer vagy akár abortusz vs örökbeadás, szülés temaknal?

Figyelt kérdés
Mire jó az, hogy sokan vitáznak veszekednek, ezeknél a temáknál, az ő gyereke, az ő teste. Akkor miért mennek itt másokért egymást szidó viták?
2015. aug. 23. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oldal sem tudja meggyőzni a másikat, de azért megpróbálják. Ezért. :)
2015. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az oka, hogy sokan maguk sem biztosak benne, hogy jól döntöttek (már amennyiben ez döntés kérdése), és valójában a heves vitákban nem is az ellenkező véleményűt akarják meggyőzni, hanem saját magukat.
2015. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont arra Jo, amire napjainkban a politika. Minel szelsosegesebben gondolkodsz, annal nagyobb a nezetkulonbseg. Nem tudjak az emberek egymas velemenyet elfogadni, nem tudjak megerteni, hogy valami valakinek igy Jo, valakinek ugy. Nem Kell masra rahuzni a sajat allaspontunkat. Nincs elfogadas. Pedig a gyereknevelesben Kell csak igazan, hiszen minden anya a legjobbat szeretne a gyerekenek ki igy, ki ugy. Sok mindent mozgatorugoja as onigazolas, hogy en marha Jo Anya vagyok, mert igy csinalom, Neked is igy Kell csinalni, hogy ilyen Jo Anya megyek, mint en.. Aztan ki elobb, mi Utobb rajon, hogy tok felesleges... Csak a figyelmet tereli el a lenyeges dolgokrol.
2015. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tudják elfogadni, hogy valaki mást gondol és cselekszik, mást tart jónak, mint ő.
2015. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Mert mindig mindenki mindent jobban tud, mint más. Csak az a tuti, ahogy ő csinálja. itt is azt csinálja: "nem akarok beleszólni, de...." és már nyomatja is a véleményét kéretlenül is. Sokan úgy gondolják, h attól mert lett egy gyerekük, vagy éppen úton van, na, attól bölcsekké, és érettékké válnak, a nagy túrót.

Egészen egyszerűen nem szabad engedni az unatkozó, gyakran frusztrált anyukáknak, okoskodó 100 éves nagyiknak, anyósoknak, gyakran kotnyeleskedő védőnőknek.

Adott dologról, olvass utána több helyen, tárgyald ki dokival, és DÖNTS belátásod szerint.

Én császárral szültem, első perctől tápszeres a fiam, de köszönöm jól van/jól vagyunk. Nem vagyok hajlandó senki előtt sem magyarázkodnia dologról, magamban tudom a miérteket, és a merteket.

Az örökbeadás és ab. téma ugyanez. Soha nem hagynám, h vki beledumáljon. Mondjuk, ilyen fórumokra sem írkálnék ilyen témát, rajtam ne köszörülje egy anyuka se a nyelvét.

2015. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a társas összehasonlítás jelensége miatt van. Az egot erősíti az a tudat, hogy jobb vagyok, vagy jobban tudok valamit, mint a másik.

Egy egészséges személyiségű ember viszont eszmét cserél és intelligensen tud vitatkozni. A nárcisztikusan sérült ember meg letarolja a másikat, leértékel, saját magát felsőbrendűnek tekinti.

Miutána nárcizmus napjainkban népbetegség, ezért találkozol sok ilyen anyukával is.

2015. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerettem volna válaszolni,de végigolvasva a hozzászólásokat már nem kell.Önigazolás.
2015. szept. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!