Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményt vehetek...

Családi adókedvezményt vehetek igénybe a nevelt gyermekekre?

Figyelt kérdés
Összeköltöztem a barátnőmmel, neki van már egy gyereke (nem tőlem), rá igénybevehetem az adókedvezményt?
2015. aug. 23. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2015. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom csak ha összeházasodtok,mert akkor a csp.-ra is jogosult lesz a párod és az adókedvezményt is a csp.-ra jogosult igényelheti.
2015. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Családit jelenleg is kapja.

Családira az anya alanyi jogon jogosult.

Most csak én dolgozom, akkor ilyenkor ki veheti igénybe? A családit is át kéne írni?

2015. aug. 23. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
családi adókedvezmény a gyereket nevelő DOLGOZÓ szülőnek jár
2015. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nevelem meg dolgozom is.

Ennyi elég?


Bár ha ennyi elég lenne mindenki bekamuzna egy gyereket...

2015. aug. 23. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor még egyszer, hátha úgy eljut az agyadig:


nem te vagy a gyerek szülője, az anyja és az apja a szülők

tehát vagy elmegy a gyerek anyja dolgozni, vagy nem lesz miből adókedvezményt kapni, a semmire ugyanis nem jár, dolgozni kell érte

2015. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha összeházasodtok, de nem leszel jogosult a családi pótlékra, akkor is igényelheted a nevelt gyermek után a családi adókedvezményt, Mivel a jogszabály házastársat említ, szerintem ez feltétel.


"a jogosulttal közös háztartásban élő, családi pótlékra nem jogosult házastársa. 2015. január 1-jétől már év közben is érvényesítheti a családi kedvezményt az a magánszemély, aki nem jogosult ugyan családi pótlékra, de az arra jogosult házastársával közös háztartásban él.Abban az esetben például, ha a házastársak közül csak az egyik minősül nevelőszülőnek a vonatkozó szabályok alapján csak ő jogosult családi pótlékra, 2015-től viszont házastársa is jogosulttá válik arra, hogy adóelőleg-nyilatkozatot tegyen a nevelt gyermek(ek) után járó családi adókedvezmény érvényesítésére;"

2015. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát nem csak a szülő, és nem csak a csp-re jogosult igényelheti, A mozaik családok miatt lett ez a változás, hogy jobban ki tudják használni a családi adókedvezmény adta lehetőségeket. Pl anyu hoz két gyereket, apu hoz egy gyereket, akkor a 3 gyerek után vehessék igénybe, ne külön-külön a kevesebb kedvezményt.

Természetesen működik úgy is, ha csak anyu hoz gyereket a családba, és pótapuval veszik igénybe megosztva. Attól még pótapu nem lesz jogosult csp-re, de adókedvezményt kap.

2015. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy ti összeköltöztetek, és neveled a gyereket, nem egy hivatalos dolog. Majd ha házasok lesztek, akkor igényelhetsz adókedvezményt a barátnőd (akkor már feleséged) gyereke után, vagy ha ő elmegy dolgozni, akkor igénybe tudja venni ő maga. Más módja nincs, hogy ez a pénz hozzátok kerüljön.

Mellesleg nálunk is hasonló a helyzet, mármint annyiban, hogy a páromnak nem vér szerinti gyereke a fiam. Így ő sem tudja az adókedvezményt igénybe venni utána, bár nem is fontos ez, mert én is dolgozom. Nagyobb gond, hogy ő táppénzre sem tud menni, így ez mindig csak az én reszortom. Viszont nekünk nemsokára lesz az esküvőnk, utána már ő is kérhetné az adókedvezményt, és ha a kistesó megszületik, és már nem gyed-en leszek, hanem gyes-en, akkor a párom (akkor már férjem) fogja mindkét gyerek után igényelni. Nade ehhez házasnak kell lenni, nem saját gyerekkel másként nem működik.

2015. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!