Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan van megsértve a férjem?

Jogosan van megsértve a férjem?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk, egy iskolás, egy ovis. A férjem gyakorlatilag reggeltől estig nincs itthon, dolgozik. Hétvégén gyakran eljár sportolni, szórakozni, mert neki kell a kikapcsolódás. Én is dolgozom, korán kelek, de viszonylag hamar végzek, így én szoktam őket elhozni, bár reggel ő viszi őket. Egész délután velem vannak, este is mindent én intézek, velük vásárolok, mindent együtt csinálunk. De itthon is lenne még munkám, ez az ára annak, hogy korán érek haza. Amikor a férjem hazaér fürdetés előtt, én lepasszolom neki a gyerekeket, valóban. De szeretném, ha az apjukkal is lennének egy kicsit. Nem gondolom, hogy azért ébren kéne őket tartanom 10 óráig, hogy találkozzanak vele általában, így napok telnek el úgy, hogy nem látják így nyáron, iskolaidőben pedig csak reggel. Rosszul gondolom, hogy nem veszi ki a részét eléggé? Mert lehet, hogy én vagyok eltévedve, nem tudom, hogy van ez máshol. Igazából a sértettsége zavar az egészben, én úgy gondolom, nem csak az én gyerekeim.
2015. aug. 25. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen igazad van!

Különösen nem is szorul magyarázatra.


Nem is ertem miert nem segit, vagy inkabb miert nem tolt idot a gyerekeivel önszántából


Nem egyedül vállaltad őket

2015. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem. A szomorú az egészben az, hogy engem már ez nem izgat, de hogy még meg van sértve, ha be kell segíteni, netalán elhozni valamelyiket (húha), azzal nagyon ki tud akasztani.
2015. aug. 25. 21:49
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

tehát este 10kor ér haza a férjed és akkor viszi őket fürödni? mondjuk ez tényleg fura, még ha nyáriszünet is van. inkább a hétvégén kéne változtatni szerintem.

nálunk is hasonló a helyzet, de én nyáron is rendes időben megfürdetem a gyereket, ilyenkor f10kor van lámpaoltás. általában megvárja apát, kicsit pusmognak a sötétben, aztán alszik. épp most ért haza a férjem, ő is hullafáradt, gyerek is. viszont hétvégén én nem engedem napközben, akkor a család az első. mondjuk ebben ő s egyetért, szombaton 8körül szokott menni haverokkal biciklizni, aztán isznak 1-2 sört és éjfél-1 körül ér haza, vasárnap sokáig pihenünk, így jut is marad is :)

2015. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem. Pont azt írom, hogy amikor este 10-kor, vagy később ér haza, nem várják meg a gyerekek, mert szerintem nem nekik kell alkalmazkodni ehhez, hanem az apjuknak kellene előbb jönni. Ezért van úgy, hogy nem látják napokig nyáron, mert reggel nem viszi őket oviba, iskolába. Amikor előbb ér haza nagy ritkán, akkor fürdeti, altatja őket.

"viszont hétvégén én nem engedem napközben, akkor a család az első." Azt hogy csinálnád, ha menni akar? Mert nekem a család az első, ezzel nincs gond, de mit csináljak vele, ha ő ezt nem érzi? Ezzel sem lenne bajom egyébként, ha a hétköznapok nem így telnének.

2015. aug. 25. 22:15
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

jajj, ne haragudj, teljesen félreértettem! akkor viszont teljesen igazad van! így már viszont kiakasztó, hogy még ő van megsértődve! banyek, az ő gyerekei is!


ez a nem engedem kifejezés kicsit túlzó, mert tényleg teljes egyetértésben működik. mikor meglett a gyerek akkor leültünk és elmondtam, hogy én ezt így, ebben a formában nem tudom elképzelni, de semmi bajom azzal, ha este lemegy és tőlem aztán reggelig is kukorékolhat ha kikapcsolódásra vágyik, de amikor ébren van a gyerek, akkor legalább hétvége szóljon róla. ezzel egyetértett és azóta is tartja (6 éve). szépen kialakult, hogy szombat este megy el, így ki is tudja magát pihenni. péntek este meg az autóját bigyókázza, de azt itthon, a garázsban, azért tényleg nem is szólhatnék :)

nem tudom egyébként mit lehet tenni olyan emberrel akinek nincs igénye a gyerekeit látni, szeretni :( beszélgessetek sokat, hátha belátja.

2015. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Miért, hogy néz ki nálatok a hétvége? Mindkét nap elmegy reggeltől estig szórakozni, mindezt minden hétvégén?

(Nem kötözködésből kérdezem, hanem csak hogy jobban át lehessen látni a helyzetet.)

Vagy csak néha egyik nap elmegy 1-2 órát sportolni, vagy este a barátaival sörözni?

Mert az igaz, hogy a család, a gyerekek az elsők, de azért a kikapcsolódásra is szükség van, ha már heti 5 napot kb. reggeltől estig dolgozik, hétvégén kaphat egy kis szabadidőt is. Csak a helyes egyensúlyt kell megtalálni, hogy legyenek családi programok is, meg legyen az is, hogy kicsit azt csinál amit akar. Ez természetesen rád is vonatkozik, neked is ugyanúgy kell a pihi.

2015. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy túloztál. :)

Az a fura, hogy amúgy imádja őket, tehát nekem is megfoghatatlan a dolog. Vannak jobb időszakok, amikor többet van itthon, aztán minden folytatódik úgy, mint előtte.

2015. aug. 25. 22:42
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Azért válaszolsz a kérdéseimre, hogy hogy néz ki általában nálatok a hétvége?
2015. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit dolgozik a férjed, hogy ilyen sokat van távol? Minden nap reggel megy és este 10 után ér haza? Délelőtt sincs ilyenkor otthon?

Hétvégeken milyen gyakran megy el, és mennyi időre? Mennyit van ilyenkor a gyerekekkel? Vagy egyáltalán nem foglalkozik velük?

Az én férjem is kicsit ilyen volt, imádta a fiát, de valahogy noszogatni kellett, hogy játsszon vele. Nem járkált úgy el, meg nem többet is volt itthon, de akkor is inkább bütykölt valamit a kertben, vagy játszott a gépen. Aztán nálunk is volt, hogy megkértem etesse meg, ne kelljen már félbehagynom a mosogatást (akkor még kicsi volt), aztán azért is nyüszögött, hogy ő ehhez nem ért meg stb. Meg egyszer megkértem vigye el egy órára játszózni, míg portalantom a polcokat, (mert nekem úgy lényegesen könnyebb, ha közben a kicsi nem hurcolja el a dolgokat) na azon nagyon besértődött, végül csak az udvarra vitte ki. Én is mérges voltam rá akkoriban. Aztán vissza mentem dolgozni, és még rosszabb időbeosztásban, mint ő, úgyhogy még ő töltött el több időt vele. A 2. gyerkőc megszületése után meg már egyáltalán nem úgy viselkedett, valahogy benőtt a feje-lágya. :)

Önszántából besegít ha itthon van, kérni se kell, de van hogy kérem, de szó nélkül etet, játszik velük, bármi.

2015. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs, nem voltam gépközelben, de válaszolok, persze.

Hétvégén egész napra megy el, nem pár óráról van szó. Van úgy, hogy minden héten, vagy 2-hetente, vagy kimarad pár hétvége, de ez nagyon ritka. De mondom, nem sajnálom tőle, csak szerintem is az egyensúly a fontos. Az zavar, ha ezek után még meg is van sértve. És hétközben mindig este jön haza, vagy éjjel.

2015. aug. 26. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!