Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy döntenétek,...

Piroska és a farkas kérdése:

Anyukák, ti hogy döntenétek, vagy hogy döntöttetek ebben a rendkívül nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Második kisbabánkat várjuk, kislányunk 16 honapos múlt. Hétfőn derült ki, hogy genetikai ultrahangra kell mennünk, közel 9mm- es tarkoredő ödémár mértek. TEgnap voltunk a MÁv korházban. Ott a doktor úr azt mondta, hogy amit lát, az alapján választhatjuk az azonnali megszakítást, mert igen magas százalékban sejthető súlyos rendellenesség, ugyanakkor az ödéma, amíg más vizsgálati eredmény nincs, még akár egy egészségesen születő babát is jelenthet, mert fel is szívodhat. Elmondta, hogy ha első körben a kromoszomarendellenességeket szürjük, sajnos az sem zárja ki, hogy nincsen szervi baj, de olyan pici még a magzat / 13. hetet kezdtem/, hogy érdemben nem lehet még a szerveket vizsgálni. Mi úgy döntöttünk, hogy legyen méhlepény mintavétel, mert amíg orvos mondja ki, hogy bármi lehet, addig nincs szívünk ítéletet mondani. Azt, hogy fájdalmakkal teli életre kényszerítsük, nem szeretnénk, ez tiszta számunkra. És igen, tudom, h minél nagyobb, annál nehezebb lesz lelkileg, fizikailag. Megosztanátok velem hasonlo kételyeiteket, félelmeiteket, történeteket? MÉg annyit leírok, hogy egyébként amennyire most megítélhető, korának tökéletesen megfelelő fejlettségü magzat, végtagok, koponya, arc, gerinc,gyomortelítődés, stb mind elvileg a megfelelő képet mutatják.
2015. aug. 26. 10:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy néztem, a mostani vizsglaton kívül szinte mindenhol csak a 17-18. héten tudják érdemben nézni a szerveket. Erre nyilván a negatív kromoszoma lelet után kerülne sor. és igen, és is azt érzem, hogy ahogy telik az idő egyre nehezebb lesz lelkileg, fizikailag, nekem testi felépülésben és mindenhogy, de ha úgy döntünk, hogy az eredmények alapján ekkore terhet nem teszünk egy ilyen kicsi életre, nyugodt lenne a lelkiismeretem, hogy az esélyt viszont megadtuk, nem mondtunk le rola már a legelején. Őszintén azt érzem most, h nehéz reménykednem, attol félek, mi van, ha neki már most rossz odabent, nyomja az ödéma, mittudomén...bár fájdalmat elvileg még nem érez. lelkiismeretfurdalásom van, de bár megoldaná a természet helyettünk.
2015. aug. 26. 15:10
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 mm-es volt a nyaki redő,úgy lettem kiküldve az uh-ról,hogy borítékolhatom a mis.ab.-ot. Aztán mivel be kellett mennem a genetikai tanácsadásra,ott egy rendes doki fogadott,aki felajánlotta,hogy végeznek még egy CVS-t (Chorion boholy biopszia) aztán annak az eredménynek a fényében dönthetünk majd.Belementünk,megcsinálták, 2 hetet vártunk az eredményre,majd megjött.Teljesen egészséges volt a gyerek. Mi van ha nem kérjük? :O Most nem lenne itt a csodás lányunk. Szorítok nagyon hogy minden rendbe legyen,és csak tényleg egy felszívódós ödéma legyen. Sok erőt és kitartást kívánok nektek.
2015. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azota kedves kerdezo? Minden rendben? :)
2015. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon ritka es sulyos rendellenesseg igazolodott, amellett h az odemak is nagyobbak lettek. a 15. heten, 9 ora vajudassal kellett megszulnom a kis magzatkàt, nem elt mar akkor, bar ezt elotte nem tudtuk. Rettenetes volt lelkileg es fizikailag is.
2016. jan. 9. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!