Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondolkoztatok váláson is,...

Gondolkoztatok váláson is, hogyan döntöttetek/döntenétek?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák tanácsát várom, akinek a baba születését követően tönkrement a házassága/kapcsolata. Az első gyerek után pontosan ez volt, meg gondoltam, hogy megismétlődik. A férjem jó ember, csak egoista. Nagyon szereti a gyerekeket, de nem alkalmas szerintem arra, hogy családban éljen. Ha nagy ritkán itthon van, látszik rajta, hogy már menne, ingerre van szüksége...hyperaktív egyébként, nem nőtte ki tejesen sajnos. Pörög, játszik, megy, és nagyon ingerlékeny. Sok a konfliktus amiatt, hogy nincs itt. Ha itt van, akkor meg hol én sértődök meg, hol ő. Most már inkább úgy látom, keresi az alkalmat a sértődésre, hogy elvonulhasson, és azt csináljon, amit akar. Lassan úgy gondolom, ha úgyis egyedül vagyok, akkor talán jobb lenne tényleg egyedül. De az elveim szerint nem jó a csonka család, hiszen szerető apa, amikor itt van, ráadásul nem értek egyet azzal, hogy ha elromlott, akkor dobjuk el, vegyünk újat. Ő nem bírja ezt a lassúbb tempót, ami maga az otthon nyugalma. Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett.

Az első gyerek után ezt átéltem és nagy nehezen megjavítottuk, de azóta sokmindent másképp látok, és nem biztos, hogy van erőm széllel szemben...

Nálatok mi lett a vége?



2012. júl. 19. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is hasonló kétségek merülnek fel folyamatosan. Igaz én inkább azt veszem zokon, hogy amíg az én feladataim megszázszorozódtak, addig a férjem munka után még egy gyufaszálat se tesz keresztbe, ha mégis akkor az egy hónapra elég itthoni munka... +nem is emlékszem, mikor volt utoljára kedves... Nagyon sokat idegeskedtem ezeken, aztán változott a hozzáállásom. Most legtöbbször magamban elmondom a véleményemet, és valahogy feladtam az egészet. A gyerekek miatt nem pattogok, nekik biztos, hogy jobb, ha teljes családban nőnek fel. +anyagilag sem tudnánk csak úgy egyszerűen különválni. Amíg úgy érzem jobb a gyerekeknek, addig maradok. De igazából nagyon ráuntam arra, hogy magánéleti téren mindig boldogtalan voltam, és mióta csak kb. lakótársi viszonyban vagyunk>nem is várok tőle mást, sokkal nyugisabb minden. Sajnos sok biztatót nem tudtam írni, nálunk jelenleg ez a helyzet... De olvastam itt már olyat is, hogy pár év "lakótársi" egymásmellett élés után rendbe jött egy házasság. Én nem is reménykedek, így nem csalódom...Remélem, Nálatok jobbra fordulnak a dolgok!
2012. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Sokat jelnet nekem, hogy nem vagyok egyedül ezzel. És te is a gyerekeket nézed, igen. Akkor marad a belenyugvás, hogy van aki azt csinál, amit akar, de végül is én is, csak én a gyerekekkel leszek boldog, nem mint feleség. Csak sajnos akkor ő se boldog férj, és ennek mindig megvan a böjtje...attól félek, később kipattan egy balhé, és akkor csúnyán válunk el, amit pont a gyerekek sínylenek meg. Én nagyon temperamentumos nő vagyok, ő meg ingerlékeny ugyanis.
2012. júl. 19. 23:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is így érzek ahogy ti, pedig mi csak két éve vagyunk házasok (6 éve élünk együtt), 1 éves múlt az első gyerekünk, most tervezünk még egyet, de nagyon sokszor boldogtalannak érzem magam, több megértést, kevesebb szemrehányást várnék, azt hiszem ő is ugyanezt, csak mindig meg a "verseny", hogy most akkor kinek is nehezebb... ki legyen jobban megértő, ki a kevésbé fáradt, vagy a fáradtabb, sok a veszekedés sajnos, és ezt a gyerek miatt nem akarom, nem szeretném ha így nőne fel :( mindeközben baromira nem érzem, hogy két gyerekkel hogyan bírkóznánk meg, mikor egy gyerekkel is ez a hangulat van folyamatosan :(
2012. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is minden nap ezen jár az eszem :( . Férjem dolgozik, én nevelem a 9hónapos lányomat, főzök, mosok, takarítok, bevásárolok, neki a házimunka kimerül azzal hogy leviszi a szemetet, na jó éppen ha megkérem hogy pucoljon zöldséget akkor azt megcsinálja, de ennyivel ki is merül a dolog. 1szabad napja van egy héten, megértem hogy fáradt, de ő viszont egyáltalán nem érzi át azt hogy én milyen fáradt vagyok. Távol lakunk a családunktól, így segítségem nincs, csak magamra számíthatok. Szerencsére erős vagyok fizikailag és lelkileg is, de néha azért kiborul a bili és akkor tombolok...Egyenlőre bírom még ezt a helyzetet a kérdés az hogy meddig. Sajnos én olyan vagyok, hogy inkább megcsinálok valamit ahelyett hogy megkérném rá. Egyre inkább úgy érzem én is a kapcsolatunkat mint az első válaszoló. Megpróbálom holnaptól én is így felfogni a dolgot. Válni én sem szeretnék hiszen tényleg kell a gyereknek a család. A legrosszabb a férjem hangulatváltozásait elviselni. Sohasem gondoltam volna hogy ilyen lesz a kapcsolatunk. Ez van. Sokszor mondogatom magamban a Mézgáné híres mondatát(Mézga családból):Miért nem mentem inkább a Puffffnáger Pistihez?

Ja igen, nem igazán vagyok babonás, de mégiscsak lehet valami abban hogy minden 7dik év kritikus. Mi éppen 7éves házasok vagyunk.

2012. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

bennem van, hogy most akkor hova vállaljak be még egy babát, mikor nem érzem sokszor jól magam a bőrömben, kicsit önbecsapás, mikor beszélünk róla, hogy kéne már egy kistesó, ne legyen nagy korkülönbség, stb.

Egyébként a gyerek miatt nem válnék el én sem, és az anyagiak miatt sem, és azért sem, mert az nem oldana meg semmit. De el tudom képzelni hogy ha így fog folytatódni, akkor 10 év múlva el válunk, több gyerekkel :(... Ha nem válunk el mégse, az vagy azért lesz, mert én is megkeményítem majd magam, mint ti, vagy mert valami csoda folytán megváltozik a férjem, lenyugszik, kevésbé lesz ingerlékeny, és én is. Hát remélem, ezen dolgozni kell.

2012. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
a 3-as és 5-ös válasz volt tőlem, csak közben már kavarodunk :)
2012. júl. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Nem örülök, hogy sokan vagyunk így, de bevallom, kicsit nyugodtabb vagyok, mert nem érzem annyira selejtnek magam. Nagyon szeretem őt, ha jó a kedve, nagyon jó vele lenni, de hirtelen olyan hangulatváltozásai vannak, mint a forgószél. És már óvatos vagyok, kerülöm a vihart, de mégis mindig kitör. De most eldöntöttem, azért sem válok el, amíg csak lehet, kitartok. Végülis nem ver, nem jár kocsmába, nem szórja a pénzt, de gyanítom, előbb-utóbb felbukkan egy nő. Na akkor lesz vége :(
2012. júl. 20. 00:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom először is hogy így van a helyzet. Én is lobbanékony típus vagyok és nem egy szenvedő alkat úgy alapban. Én voltam az mindig aki nem bírta megérteni miért marad valaki egy boldogtalan kapcsolatban. Azóta vannak gyerekeim (2) és már teljesen megértem. Úgy értem hasonlóan csinálnám mint ti (te kérdező és a válaszolók).

Amíg csak lehet a gyerekem lebegne a szemem előtt (közben persze mindenképp "fű alatt" az önállóság felé törekednék, kis pénz összegyűjtögetése, tájékozódás, hogy merre lehet majd kilépni a dologból ha úgy fog alakulni mert szerintem is úgy van ahogy írtad kérdező hogy ilyenkor van az hogy egyszercsak bejön a képbe egy másik nő, na és azt már nem hiszem hogy el tudnám viselni).

De ha gazdaságilag anyagilag és szeretetben is a gyerekeimnek jobb ha együtt élünk addig tűrnék én is.

De azt hozzátenném hogy amúgy amit leírsz hogy néha ott van a férjed és NÉHA kedves a gyerekekkel, jó apa, szereti őket, na ezt a dolgot mondjuk akkor is meg tudja tenni ha elváltok, tehát ő az a típus aki ilyen vasárnapi apuka. Állandó feladatokban nem vesz részt de így ha csak kapcsolattartás van arra pont megfelel.

Szóval csak pusztán emiatt nem tűrnék. Ha anyagilag is nullára süllyednék nélküle, akkor igen, akkor valameddig eltűrném ezt a se veled se nélküled kapcsolatot, amiben kölcsönös szeretet és egymásra támaszkodás, tisztelet már nem nagyon van :(

2012. júl. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
sajnos mi is ilyen helyzetben vagyunk.néha jól elbeszélgetünk,pár perc múlva újra rossz vagyok.kisfiunk miatt türök,de nehéz.
2012. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Voltam hasonló helyzetben, évekig szenvedtünk... Egy ismerősöm ajánlotta Gary Chapmnan, Egymásra hangolva című könyvét. Nagyon jó. Aki jobb életet akar, olvassa el, és olvastassa el a párjával is, akkor is, ha nem hívők. Ha a párotok is változtatni akar, megteszi. Nekünk jobb lett. Ez nem reklám! Csak nekünk ez segített, és nagyon boldogok vagyunk. Van "Gyermekekre hangolva" című változata is. Jó olvasást mindenkinek!
2012. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!