Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nevelik a szülők már...

Miért nevelik a szülők már pici korban a gyerekeikbe hogy a cigány rossz?

Figyelt kérdés
Cigány vagyok!A családom normális,tanult tehát ugyanúgy élünk mint bárki! Nem rég költöztünk be a városba és ha az 1,5 éves kislányommal lemegyek a játszótérre, a szülők többsége már húzza is el a gyerekemtől a sajátját! Persze van aki barátságos és rendes, de a többség még hangosan rá szól a gyerekre hogy gyere onnan! Hát ezt az érzést nem kívánom senkinek! :( Pedig a kislányom nagyon barátságos és a gyerekek is játszottak volna vele! Olyan rosszul tud esni, hogy szegény még csak másfél éves és már negatívumok érik! Ez borzalom!

2015. jún. 16. 22:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
mert a cigányok 90%-a sajna nem olyan mint te...
2015. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet te dolgos vagy és a családod is, de a cigányok 95% agresszív, tolvaj, naplopó. Ózdon, nap mint nap többször látni primitíven ordibáló, kötözködő, semmit tevő alakokat. Ha mész az utcán a kisgyerek le ku.va anyáz mert tudja hogy ha rászólsz akkor egyből jön apa, anya, tesók, unokatesók, haverok. Természetes hogy ezek miatt kialakult ez az ellenszenv. Sajnálom hogy így éli meg a családod, próbálj mindig a lehető legkedvesebben hozzá állni a helyzethez egy idő után csak észreveszik magukat hogy ti normálisak vagytok, nem az a randalírozó csőcselék. :)
2015. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Láttam olyan totyogót, aki már be volt tanítva, hogy hogy zsebelje ki a fehér embert.

Engem is raboltak már ki cigányok.

Nagyon sajnálom, ami veletek történik, de ezért inkább a többi fajtársadat okold, ne a magyarokat. Ha téged ér negatív élmény, utána már nyilván te is óvatosabb leszel.

Mellesleg a lányomnak az oviban egy cigány kislány volt a legjobb barátnője. Nem szóltam ellene, ott nyilván nem történhet ilyesmi.

2015. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Aláírom hogy a többség suttyó, de ha látják rajtunk hogy normálisak vagyunk? Pedig együtt kellene játszaniuk, nem külön választani őket azonnal! Már kis korban elkezdődik mindez... Szomorú :(
2015. jún. 16. 23:03
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
Én sosem húzom el a gyerekeimet, pedig lenne rá okom. Rendszeresen jön egy cigány testvérpár, akik beletolják a képüket a homokozó gyerekek játékába úgy, hogy a kisfiú orrából lóg a zöld sűrű takony, anyuka pedig egy picit sem siet, hogy letörölje, a kisfiú a kézfejével keni szét az arcán. A gyomrom felfordul ilyenkor. Mégsem húzom el a gyerekem, mert nem akarok előítéleteket belenevelni. De szívem szerint kipenderíteném a cigány gyerekeket az anyjukkal együtt, nagyon irritálnak. Őszinte leszek: minden bajom van, ha cigányok vannak a közelemben. Az előző kommentekből kiderül, miért.
2015. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Igen megértem az előítéletet! De mindig a normálisak szívnak a mocskok helyett! És ezért esélyt sem kapunk! Egyébként pont ma az egyik anyuka és az ujdonsült pasija fogdosták egymást a játszótéren gyerekek előtt! MINDENHOL! Na sztem inkább ilyenkor kell elvinni onnan a gyereket...
2015. jún. 16. 23:10
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki toleráns ember, akkor az én vagyok! Családi barátaink között is van egy 2 roma család, normális budapesti emberek, akik sokra vitték, sok munkával! ( egyetemet végett mindkét család minden tagja) soha nem álltam úgy hozzá, hogy roma akkor menjünk innen, egészen a mai napig.

Sétálni mentem a gyerekkel, szülés után most először.(a nagy 20hós)pici a babakocsiban, nagy testvérfellépőn. Az utca elején 2roma lány szerette volna elvenni a babakocsit, majd az utca végén még kettő roma férfi ( szerinten együtt voltak a lányokkal). Hazafelé 2roma kisfiú lógott az ablakból ki, kb 4-5évesek lehettek, majd mikor odaértünk, leköpték a babakocsit....

Azt hiszem ezért....

2015. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Az ilyen férgeket én is utálom! Sőt normális cigány cigány között is lenézi az ilyet! És ilyenkor szoktuk mi is mondani hogy na ezért utálják a cigányokat! Csak az fáj hogy a sok köcsög miatt én is és a családom is sodródik az árral! Bár ha megismernek egyből másképp állnak hozzám az emberek! Valószínű beszélgetni fogok ezzel a pár szülővel hátha ez lesz a kulcs!Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 16. 23:33
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos veszélyes a roma gyerekekkel játszani. Még elsős voltam, amikor ez az eset történt: A gyerekek játszottak, fogócskáztak. A roma kisfiú viszont elesett, amikor a másik elkapta. Na anyuka bejött, zengett az iskola, hogy ő mindenkit meg fog ölni, a tanító nénitől kezdve a többi gyerekig! Szerinted ezek után hagyni fogom, hogy az enyém idegen roma gyerekekkel játsszon? Féltem őt is, magamat is a szülőktől, de nem a kisgyerekkel van a baj. Egyébként a legjobb barátnőm félig cigány, és szülés után a szobatársam is egy cigány nő volt, de tiszta, dolgozott, próbálta szépen nevelni a gyerekeit, szóval ő is normális volt. Azaz nincs bajom vele ha valaki az, de jobb félni, mint....
2015. jún. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
62%

Nekem egész életemben pozitív tapasztalatom volt a cigányokkal. Tény, hogy én is tisztelettel, kedvességgel közelítettem.


Olyan társasházban élek, ahol az egyik szomszéd (közös az udvar) egy cigány család. A kisebbik gyerek 4 hónappal idősebb az enyémnél. Nagyon cuki, szülők is normálisak, már várom, hogy az enyém járni kezdjen és összeereszthessük őket.


Részemről az embereket egyénileg bírálom el. Ha valaki tuskó, akkor azt tuskónak tartom, származástól függetlenül. Bőrszín alapján nem ítélek, csak viselkedés alapján.

Engem nem zavar semmilyen gyerek a játszótéren, ha korának megfelelően, normálisan viselkedik. Ha nem normális, akkor pedig nem az a lényeg, hogy milyen színű. Hülyék a nem cigányok és a cigányok között is vannak. Én viselkedés alapján ítélek inkább.

2015. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!