Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm fiát Viktornak...

Egy ismerősöm fiát Viktornak hívják. Nem sokára szülni fog, lánya lesz, és Viktóriának szeretné elnevezni. Egy picit furán néztem rá. Csak szerintem fura, vagy más szerint is? Hirtelen nem tudtam, mit reagáljak.

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem tartozik rád. Mondjuk az én lányom is Viktória, és nem adtam volna a Viktor nevet ha fiunk születik (de a második is kislány lesz), de nincs ebben semmi kirívó. Nekem is van barátnőm, akinek a fia Patrik, a lánya Patrícia, és fel sem merült bennem, hogy kritizáljam emiatt.
2015. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is furcsa, hogy ennyire semmi más névben nem tudnak gondolkodni a szülők. Lehet csak ezt a nevet tudják megjegyezni egyedül. :D

De maximum otthon, és a tágabb családban lesz rossz a gyerekeknek, hogy mikor hívják őket félrehallják, esetleg mindkettő megy majd stb. Esetleg valami furcsa becenevet kapnak a rokonoktól. Suliban mivel külön osztályba járnak, nem lesz gond.


De szülőként engem frusztrálna ez a helyzet, úgyhogy biztosan nem így választanék. Viszont, ha más így csinálja, az nem érint meg.

2015. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ismerősök gyerekei: Olivér, Olívia :D Mindkettő beceneve: Oli.
2015. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" Viktornak hívják. Nem sokára szülni fog"


Nekem ez azert furcsa... xD

2015. szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én konkrétan ismerek ilyen családot. Ott a lány az idősebb, a fiú a fiatalabb. Fel sem tűnt, mert már 1000 éve ismerem őket. Mondjuk ismerek Farkas Piroskát is, és addig nem is vettem észre az összefüggést, amíg az utónévkönyv ajánlójában nem olvastam, mint összeférhetetlen nevet. :-D Úgyhogy nekem nem fura.
2015. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van,miért ne tetszehetne valakinek 1név férfi és női változata is.
2017. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!