Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem házas nők/anyukák? Nektek...

Nem házas nők/anyukák? Nektek is feltételezik az orvosok, hogy házasok vagytok?

Figyelt kérdés
Most voltam kivizsgáláson, mert már fél éve nem sikerül a baba. Az orvos elég furcsán nézett rám, mert még viszonylag fiatal vagyok. Azt hitte, hogy csak viccelek először, de aztán miután kiderült, hogy tudom, hogy miről beszélek, már nem hozta szóba megint. Aztán azt mondta, hogy ha nekem nem sikerül ez a gyógyszer amit felírt, akkor a "férjemet" kell utána megvizsgálni először. Nem akartam kijavítani, de nem vagyunk házasok (még). Ti szóltatok volna, hogy nem vagytok házasok? Titeket nem zavar, hogy általában az emberek azt feltételezik, hogy csak házasságba lehet gyereket szülni?
2015. szept. 18. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

En sem vagyok, de nekem is mondjak, hogy ferjem. Rahagyom, hisz honnan tudnak ?

Ebbe semmi rossz szandek nincsen. Vagy mondja azt, hogy hapsid, vagy pasid ?

2015. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es: Tudom, hogy nem rossz szándékkal mondta, csak kicsit furcsa nekem, hogy 2015-ben még ez az "alap".
2015. szept. 18. 09:30
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor mondták, ráhagyom, gondoljanak amit akarnak.

Amíg nem voltam terhes a kolléganőim között is volt aki a férjemnek hitte, végül is mindegy.

Aki pedig tudta hogy nem azt kérdezgette, hogy mikor házasodunk, miért nem házasodunk, miért szülök így gyereket, a gyerekig gyorsan miért nem házasodunk... na ezekre a kérdésekre nem fogok kiselőadást tartani senkinek, pláne a szülés előtt gyorsan házasodjatok össze jellegű tanácsokra...

2015. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Engem az ilyen nem zavar. Ha olyan emberrel kerül szóba, akin látszik, hogy veszi a poént, azt szoktam mondani, hogy nem vagyunk házasok, csak összeálltunk, mint lovak kánikulában.

A nőgyógyászommal ez a terhesség közepe felé került szóba, mikor is viccesen annyit mondott, hogy gyorsan vetessem el magam.

2015. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én pont a fordítottjával találkoztam. Több helyen is óvatoskodva csak a "gyerek apjaként" vagy a "páromként" utalgattak a férjemre. Talán mert nem vettem fel a nevét?

Nem zavart, nem javítgattam ki őket.

2015. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem zavar, végülis a férjem csak nincs papìrunk. Az anyós is anyós :)


Az orvosom amúgy mindig apukànak emlegeti,fogalmam sincs, hogy tudja-e hogy nem vagyunk hàzasok, 5 éve jàrok hozzà.

2015. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sok nő halálosan megsertodne, ha az orvos, vagy bárki más azt feltetelezne róla, hogy házasságon kívül vállal gyereket
2015. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy konkrétan a nőgyógyász feltételezte-e, mert ő a páromként emlegette az élettársamat és nem a férjemként, de én ezért utálom ezt az élettársasdit mert nem egyértelmű az embereknek, hogy a jelenlegi párom a gyerekem apja. Valahogy úgy érzem, hogy amikor gyerekkel vagyok és azt mondom " a párom", akkor az emberek azt gondolják elváltam, és most a jelenlegi párom neveli az exemmel közös gyerekünket. Utálom a magyarázkodást, hazudni viszont nem fogok ezért amikor férj-ként emlegetik, akkor szoktam mondani, hogy nem vagyunk házasok. (és már nem is leszünk , de ez más tészta :-( )
2015. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Megjöttek a férjezettek lepontozni?


Engem amúgy halàl nem izgat, hogy ki férjezett, ki nem, kinek a gyermeke a nő hasàban lévő baba-és erröl ki mit gondol, amikor manapsàg 1 nap alatt elvàlt lehetsz, aztàn meg újra lehet hàzasodni. Tehàt az a gyűrű bizony nem garancia semmire, úgy is meg lehet keverni a dolgokat.


Mi papìr nélkül is csalàd vagyunk,

ha valakinek ez ìgy nem kerek, tehet egy szìvességet. Nem màsok elvàràsai szerint élünk. Aki akar, az meg hàzasodjon, engem nem zavar. 6 éve vagyunk együtt, a màsodik babàt vàrjuk.


Bocs az offért, de kiüt a fràsz amikor màsok szerinf csak a hàzassàg jelento azt, hogy egy pàr vagyunk, esetleg egy csalàd.

2015. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó!

Nem a házasság jelenti azt, hohy csalad vagytok. De ha nem vagy házas, akkor neked nincs ferjed és nincs anyosod: parod/partnered/elettarsad/akarmid van és annak az anyja, apja. Semmi gond azzal, hogy neked nem fontos a házasság. Másnak viszont az. Neked csak egy papír, nekem sokkal több.

2015. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!