Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem házas nők/anyukák? Nektek...

Nem házas nők/anyukák? Nektek is feltételezik az orvosok, hogy házasok vagytok?

Figyelt kérdés
Most voltam kivizsgáláson, mert már fél éve nem sikerül a baba. Az orvos elég furcsán nézett rám, mert még viszonylag fiatal vagyok. Azt hitte, hogy csak viccelek először, de aztán miután kiderült, hogy tudom, hogy miről beszélek, már nem hozta szóba megint. Aztán azt mondta, hogy ha nekem nem sikerül ez a gyógyszer amit felírt, akkor a "férjemet" kell utána megvizsgálni először. Nem akartam kijavítani, de nem vagyunk házasok (még). Ti szóltatok volna, hogy nem vagytok házasok? Titeket nem zavar, hogy általában az emberek azt feltételezik, hogy csak házasságba lehet gyereket szülni?
2015. szept. 18. 09:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Àcsi, nem hìvom férjemnek, de tulképpen hìvhatnàm is, mert minden megvan, csak a papìr hiànyzik. (Lehet hogy én vagyok rosszul összerakva, amiért a dolol formai része kb 0%-ban izgat) Annyi, hogy ha valaki férjemként emlegeti, nem javìtom ki. Ha kijavìtanàm, az majdhogynem arra utalna, hogy hogyképzeli ő hogy én férjnél, majdhogynem letagadnàm vele a pàromat, hogy semmi közöm hozzà, mi csak mint a tinik, nincs itt semmi komolysàg vagy elkötelezettség.


Egyesek meg annyira büszkék rà, hogy bezzeg ők férjhez mentek, a màsik pedig "csak vadhàzassàgban" él. Mintha attól akàrki is kevesebb lenne.

2015. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem hívhatnád a ferjednek, mert nem az. Hivatalosan max az elettarsad.
2015. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem hívom fèrjemnek, mert nem az, de egyèbkènt meg annak hívhatnàm, aminek akarom, mèg ha ez egyes fèrjezetteket zavar, akkor is ;) ugye, tèged is zavar?
2015. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

"Nem zavar, végülis a férjem csak nincs papìrunk. Az anyós is anyós :) "



Persze, annak hívod, aminek akarod. Ha ne adj Isten majd egyszer vége lesz a kpcsolatotoknak és új nője lesz, biztos az se lesz probléma a számodra, ha a te gyereked majd anyának szólítja. Végül is majdnem az, és úgy szólítja ahogy akarja.

Igen, zavar m mert egy olyan dolgot veszel vele semmibe, ami sokaknak fontos. Neked nem az, az a te dolgod -bár sokszor pont az ilyenek akarnak nagyon férjhez menni, csak a pasi nem akarja őket elvenni, de mivel ez rossz, hangzik, jönnek a papír nem számít dumával. ... Ha nem számít miért is NINCS?

2015. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
24%

Azèrt làssuk be, egy gyereknek csak egy anyja van, szóval erős ferdítès, amit írtàl. Igen, külön mehetünk. Ti is, csak hogy tudd. Pont ezèrt nem èrdekel a papír, mert a mai vilâgban semmi jelentősège, egy csomó hàzast ismerek, aki 1-2 èv utàn elvàlt, vagy ahol egyik, esetleg mindkèt fèl fèlrenèzeget. Nem kell a papír, mert egyszerűen nem vagyok hajlandó venni a fàradtsàgot, hogy elintèzzem, hogy utàna màszkàljak, mert egyszerűen nem fontos. A gyerek sincs megkeresztelve, ha valaki elkezdi, hogy ő ettől kevesebbet èr, azt is ingerenciàm tàmad orrba vàgni. Szèp dolog a hàzassàg, ha nektek szàmít a szertartàs, az tök jó, van egy kellemes elmèketek, van egy fogadakmatok. Mi meg kiütèst kapunk a hivatalos, muszàj, illik, szokàs dolgoktól, ès egyèb formasàgoktól. Elfogadom a hàzassàgot, aki esküdni akar, tegye, sokszor èn is elèrzèkenyülök rajta, de a tàrsadalom is elfogadhatnà vègre, hogy nem vagyunk egyformák, ès ez nem gond.


Nekem egy meleg pàr is ugyanolyan èrtèkű, mint egy hetero, pedig ők itthon nem is esküdhetnek.

2015. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!