Hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés
Nemreg(5 hónapja)született ötödik gyermekem. Most van egy 5-ödikes(külön suliba), egy3 es egy 1 osztalyos valamint egy közepső csopis. Most viszont eleg nehez megcsinalni a hazahozatalokat.(napközi nincs). A legkisebbnek 2 vagy 3 órakkor, a harmadikosnak1-kor vagy 2-kor, az őtődikesnek 3 órakkor, a legkisebbnek kettőkor. Na eddig úgy csinaltak, hogy a babaval 1 órara bemegyünk a sulihoz(vagy jettőre attól függ mikor vegez a harmadikosom. Ha egyre mentünk akkor utánna gyorsan az oviba, majd rohanás vissza a sulihoz, ha kettőre akkor a harmadokosommal és a babaval addig szetnezünk valahol, majd oviba , majd (rohanás) a a suliba és lehet, hogy nem kell rohanni, mert haromkor vegez a gyerek. Aztangyorsan vissza a nagyert ő addig a könyvtarba van. Eközben persze, pisilni kell, ehes vagyok, szomjas vagyok, álmos vagyok. Ez mind a gyerekektől. Asztan haza es még tanulni meg minden. Na mindedj. Nem gondoltam, hogy ilyen borzalmasan nehéz lesz. Lekicsinylő, akkor miert vallaltal ennyi gyereket? megjezesektől kímeljetek. Bocsanat a szörnyű megfogalmazásert es a helyesírásért.
2015. szept. 3. 17:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

De most mit szeretnél akkor?

Nyilván kisebb ennél a kapacitásod, nem mindenki alkalmas arra, hogy jó anya és jó szervező is legyen. Én nem vagyok híve a napközinek, mert szeretek velük én tanulni, de neked ez így nem megy, napközi után menj értük. Vagy az 5. és 3. osztályos nyugodtan hazamehetne egyedül is. Én nem írom, hogy minek vállaltál ennyit, de látod rögtön ez jut eszedbe. Igen, ez a rossz oldala, nem csak szépsége van a sok gyereknek.

"Nem gondoltam, hogy ilyen borzalmasan nehéz lesz."

Talán azt gondoltad, hogy könnyű lesz?

2015. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az ötödikes jöhet, de a harmadikost meg nem engedem, ők messzi sukiba jarnak. Azt nem tudtam, hogy ennyire maskor lesz veége minden nap az óráknak.
2015. szept. 3. 17:40
 3/19 anonim ***** válasza:
3 különböző iskolába járnak a gyerekeid? Ez nem volt egy jó döntés. Ha a nagy és a harmadikos egy helyre járna, legalább jöhetnének ők együtt. Az elsőst és az ovist meg simán el tudod intézni.
2015. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor legalább az ötödikes menjen már egyedül haza, akkor is egy úttal kevesebb. Szerintem a két iskolást egyszerre hozd el, nem történik semmi, ha addig napközizik az, akinek kevesebb órája van. Mondjuk elég zavarosan írtad le, hogy melyik mikor végez, pl. azt, hogy legkisebb, kétszer is írtad, de más időponttal, így nekem nem egyértelmű, hogy most melyik az ovis, melyik az elsős, melyik a harmadikos.

Azt, hogy napközi nincs, azt úgy érted, hogy nem napközisek, vagy úgy, hogy a suliban egyáltalán nincs napközi? Mert hacsak nem külföldön éltek, nehezen tudom elképzelni, hogy nincs napközi egyáltalán. Ha van napközi, akkor mindegyiket akkor hozd haza, amikor a legkésőbb végző gyereket haza lehet hozni. Még az sincs olyan rettentő későn, hiszen ha háromkor végez az, aki a legtovább van suliban, akkor három előtt összeszeded az ovist, aztán mész a sulihoz, és ott összeszeded a két iskolást. Az ötödikes meg már egyedül úgyis hazament addigra, gondolom.

Amúgy sem túl szerencsés megoldás ez, hiszen te elvileg hamarabb hazaviszed őket, de mégis totál lefáradnak, mire odáig jutnak, hogy leckét csináljanak. Ennél még az is jobb lenne, ha a suliban csinálnák meg, mint a többi gyerek. Egyébként is elvileg négyig iskola van mindenhol, persze iskolája válogatja, hogy mennyire engedik el hamarabb a gyerekeket. A fiaméból nem lehet csak úgy eljönni, arra hivatkozva, hogy valamelyik szülő úgyis otthon van, mert háromig amúgy is óráik vannak, fél négykor lehet leghamarabb hazamenni. Viszont nekik itthon már tényleg nem kell leckét írni.

Szerintem te is (meg a gyerekek is) jobban járnál, ha tovább bent maradnának, és nem ezzel az ide-oda szaladgálással menne el az egész délutánjuk, hogy utána otthon még hulla fáradtan nekiüljenek tanulni.

2015. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én úgy oldom meg, hogy egy iskolába járnak a gyerekeim és mind napközis (mondjuk én dolgozom, de mindegy).

Eszem ágába sem jutna napi 2x több helyre rohangálni a gyerekekért, ha nem muszáj!

Mondjuk ez pont egy olyan dolog, amire mindenképpen gondolni kell az iskolaválasztásnál...

2015. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Rosszul ertettétek. Harom iskolas közül kettő, az 1. Es a 3. Osztalyos egybiskolava jar. Az ötödikes 8 effojamos gimnaziumba jar. Nalunk a napközi összevont, nem lehet normalisan, tanulni, mindenhol taskák, van akinek nem jut szek és aztalrész, szinte mindig mas tanar van. Akkor az 5. Lanyom egyedül jar majd. Azert meg par valaszt meghalgatnék.
2015. szept. 3. 18:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

effojamos...


Évfolyamos!


Tényleg egy katasztrófa a helyesírásod!

2015. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez az a település, ahol a gimnázium szinte egyben van az általános iskolával helyileg?
2015. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Bocsi de hol van olyan iskola, ahol nem egésznapos rendszerben tanulnak a gyerekek? Tudomásom szerint ettől az évtől minden iskolában kötelező délután 4-ig tartania a tanításnak. Csak nagyon rendkívüli indokkal lehet kérni, hogy eljöhessen egy gyerek pl. verseny úszó és edzése van délután.
2015. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Sehol nincs. Már tavaly is ez a rendszer volt.
2015. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!