Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyermekes anyukaként tanulnék?

2 gyermekes anyukaként tanulnék?

Figyelt kérdés

Olyan anyukáktol érdeklödnéka kik estelge most fognak majd ujraéretségizni és föiskolára egyetemre készülnek tanulnak tul a 30 on és már gyermekek is vannak.

Napplai vagy esti vagy leveleöz szakod választottad mi és az amit választottál?

Nekem van éretségim de lehet ujra éretségizem mindenböl hogy nagyobb eséllyel vegyenek fel föiskolára, csecsemö és kisgyermekgondozo vagy ovonö lennék. Jelenleg gyesen avygok és pedagogogiai és csaláédsegitö munaktárs képzésen vagyok felsö szintü képzés.

januárba elkezdek nyelvre járni aztan megérdeklödöm az ujra éritségezést lehetöségét.

33 éves vagyok 2 gyermekem van


2015. szept. 26. 19:08
 1/8 A kérdező kommentje:
siettem elnézést az elirásokért
2015. szept. 26. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:

31 vagyok, egy két éves gyermekem van és nemsokára születik a második. Végzős vagyok levelezőn, de tovább is fogok még tanulni utána.

Nem kell mindenből újra érettségizni, csak abból az 1-2 tárgyból, amit a felvételi pontszámításkor figyelembe vesznek. Érdemes átolvasnod a felvi.hu ide vonatkozó részeit. Nyelvvizsgát is érdemes tenned, hogy növeld a pontjaid számát. :)

Drukkolok! :)

2015. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tanfolymaot magam álltam és remélem a nyelvizsgát is végig tudom csinalni legalább a középfok kellene mire megyek fösulira az 2 év kb
2015. szept. 26. 19:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen szakon vagy?
2015. szept. 26. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nemsokára 30 leszek, most egy pénzügyi számviteli ügyintézői képzésen veszek részt. Én is gondolkodtam azon, hogy lehet hogy 1-2 tárgyból újra érettségizek és ugyan ezen a területen tanulok tovább. Angolból készülök a középfokú nyelvvizsgára, alapszinten beszélek spanyolul, és most gondoltam arra, hogy előveszem a németet is, amit anno 8 évig tanultam kB. 4-es voltam belőle!

Ja amúgy 3 lányom van! Sok sikert kívánok nektek :-)!

2015. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána, lehet nem is kell újra érettségizni, a régi típusú érettségit nagyobb pontszámmal számítják be mint a mostaniakat.

Ha van segítséged, ha van kire hagyni a gyereket, amíg iskolában vagy, vagy készülsz a vizsgákra miért is ne? A mai világban folyamatosan képezni kell magunkat, mert különben lemaradunk.

Én a mérlegképest gyes alatt csináltam meg. Amíg a gyerek aludt, addig én tanultam. Igaz, ő nagyon jó gyerek volt, a második mellett már nem nagyon tudtam volna tanulni.

Úgy tudom nappali tagozatot ennyi idősen már nem is vállalhatsz. Úgyhogy marad a levelező, de ha van olyan inkább a távoktatást válaszd, ott havonta egyszer van konzultáció. A levelezőn minden héten, akár péntek kora délután is. Ha a férjed vigyázna a gyerekekre, akkor nem érne haza addigra. Bár ez esetben arra kell számítani, hogy a tankönyvekből szinte 0 segítséggel egyedül kell felkészülni a vizsgákra. De szerintem jobb, mint a fél életünket az iskolában tölteni unalmas előadásokon.

Egyébként én 39 éves vagyok, 2 gyerekkel, és most készülök a spanyol felsőfokú nyelvvizsgára, mert a munkahelyemen jól jön. És egyáltalán nem okoz gondot a tanulás, bár én is folyamatosan képeztem magam. Tanulni soha nem késő.

2015. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért ne járhatna nappalira egy 30 éves ember? Persze gyerekek mellett nem praktikus. De ettől még a lehetőség adott, nem vették el senkitől!
2015. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok 30 fölött, de azért remélem nem baj, hogy írok :)

28 vagyok, most várom a második babámat (a nagyfiam már 8 éves). Télen születik majd a pici, akkor fogom beadni a jelentkezésemet is, mégpedig gyógypedagógia szakra. Mivel ez a második diplomám lesz már, így mindenképpen fizetnem kell érte, most jelenleg a tandíj kigazdálkodását próbáljuk megoldani.

A tanulástól nem tartok, az első diplomámat is gyerek mellett szereztem, nekem inkább az a fura, hogy pár éve már nem tanulok semmit. Annyira hozzászoktam a folyamatos tanuláshoz, hogy nagyon hiányzik :) El sem tudom képzelni, hogy gyed alatt ne tanuljak valamit.

Az első diplomámat nappalin szereztem amúgy, és nagyon élveztem az egyetemi éveket még gyerek mellett is, pedig a végén még dolgoztam is mellette, főállásban. De olyan jó volt... :) Most már inkább csak levelezőre mennék, nem azért, mert öregnek érzem magam a nappali képzéshez, csak hát egy pici baba mellett elég necces lenne, pláne úgy, hogy nyugdíjas nagyszülő nincs, a férjem meg kiszámíthatatlan, hogy melyik nap meddig dolgozik. Anno a fiam mellett úgy jártam egyetemre, hogy már bölcsis volt,amikor én kezdtem a sulit (kétéves korában). Addig most semmiképp sem akarok várni, hiszen utána várnak vissza a munkahelyemre, nem tehetjük meg, hogy ne menjek vissza dolgozni.

Szerencsére, ha elvégzem a gyógypedagógia szakot (logopédus szeretnék lenni), 99%-ban biztos állás vár rám. Egyébként szeretem a jelenlegi szakmámat is, sőt, imádom, de a gyógypedagógia is érdekelt mindig is, és azért lássuk be, két gyerek mellett nem mindegy, hogy az ember mennyi szabadsággal gazdálkodik. Nem mellesleg, pedagógusként a fizetésem is jobb lenne.

Úgyhogy én 2016 őszén mindenképpen szeretném elkezdeni az egyetemet. Igaz, a képzés négy év, úgyhogy az utolsó évet már munka mellett fogom csinálni, de ez is ismerős szituáció a számomra :)

2015. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!