Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hazaengedik vele a babát?

Hazaengedik vele a babát?

Figyelt kérdés

Unokahugom lassan szül. Nem tervezett baba,unokahugom beteg,olyan gyógyszereket szed amiket terhesség előtt abba kellett volna hagynia,ehhez képest ő 5 hónaposan ment először dokihoz,pecsétjei sincsenek meg a gyeshez. A szüleihez van bejelentkezve,ott víz sincs,viszont mocsok,egerek a házban,gusztustalan. A védönő azt mondta oda nem engedi a babát.

Unokahugom igy elment a pasijához lakni más városba(más megye is),az viszont albérlet,nem jelentkezhet be,sőt most tudta meg a tulajdonos a babát,költözniük kellene,de nincs miből nincs hova. Már kórházban van,megszülhet akármikor.

Kiengedik a kórházból a babát úgy hogy a lakcime 2 megyével arrébb van,és ott a védőnő nem engedi?


2015. szept. 27. 07:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%
Most segíteni akarsz neki, vagy csak szórakozásból foglalkozol a dologgal? Ha a pasijánál lakott és oda viszi a babát, akkor oda megy a védőnő. Ha a tulaj kirakja őket akkor majd keresnek másik albit.
2015. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Én is két megyével arrébb fogok szülni, meg vagyunk ezzel jó néhányan. Sztem ezt tuti nem nézi a kórház, nincs ilyeneket idő ellenőrizni.
2015. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja, a kórházat nem érdekli ki hova megy a gyerekkel, az a védőnő dolga.
2015. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Magadnak akarod a gyereket ?

Vagy miert vagy ilyen ellenseges? Inkabb segitenek az unokahogodnak!

2015. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A kórház hivatalból értesíti a védőnőt mindenről. Ha valaki kórházba kerül pl vérzéssel, bármiért a terhességgel kapcsolatban, másnap ott a távirat a védőnőnél, ez szülésnél is így van. Kivéve, ha hétvégére esik.. Mert ugye akkor hétfőre van ott. Így a védőnő mindenről tud. Lépni fog azonnal... Saját szememmel láttam az értesítőt, mikor én kerültem vérzéssel kórházba 8 évvel ezelőtt.
2015. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egy védőnő vagyok. Most már elektronikusan megy ki minden értesítő. A szülés után a kórházi védőnő meg fogja kérdezni, hogy hol lakik életvitelszerűen, hova szeretné hazavinni a babát (mindegy, hogy hivatalosan ott lakik-e vagy 3 megyével arrébb). Ezután elektronikusan elküldi az újszülött értesítőt annak a területi védőnőnek, aki a bediktált cím alapján ahhoz a körzethez tartozik. Ha az a védőnő még sosem találkozott a kismamával, akkor megeshet, hogy visszajelez a kórházi védőnőnek, hogy addig ne engedjék ki a babát, amíg ki nem ment környezettanulmányra, de megesik, hogy hagyja, hogy kiengedjék, de még a kiengedés napján megy látogatni (aznap is kap értesítőt, amikor kiengedik őket a kórházból). Viszont az unokahúgod jobban jár, ha a lakhatást tisztázzák a tulajdonossal, és megjelenik az albérlethez tartozó védőnőnél, mert ellenkező esetben sajnos benne van a pakliban, hogy a babát nem adják ki a kórházból.
2015. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem ott lakunk, ahova be vagyunk jelentkezve, mert albérlet, és a tulajdonos külföldön lakik, nem tudja nekünk aláírni a papírokat, rokona intézi a dogokat helyette. Meg amúgy sem akartunk ezzel vacakolni, mert nem maradunk itt sokáig.

De a kutyát sem érdekli, hogy mi milyen jogcímen lakunk itt, a védőnő a tényleges lakhelyünket nézi, nem a papír szerintit. Az unokahúgod is ahhoz a védőnőhöz tartozik, amelyiknek a körzetében ténylegesen lakik, úgyhogy a mostaninak igazából nincs már vele dolga, vagyis nem lesz, ha már az új gondozásba vette.

A kórházat nem fogja érdekelni, hogy hol van a lakcíme, rengetegen nem ott laknak, ahol a lakcímük van, ha nincs saját lakásuk. Csak még a baba megszületése előtt ki kéne mennie az új védőnőnek környezettanulmányra, mert azt viszont tudnia kell előre, hogy hová viszi majd haza a babát.

A tulajdonost meg talán meg tudják győzni, hogy maradhassanak így is, legalább átmenetileg, amíg nem találnak mást.

A gyes-hez meg nem kell pecsét, arra pusztán a gyerek megléte feljogosítja a szülőt. Pecsét az anyasági támogatáshoz kell, de nem hiszem el, hogy 4 hónap alatt nem gyűjtött össze 4 darab pecsétet. Én 20 hetes vagyok, és már most több van, mint négy.

2015. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom magamnak a babát.

Csak én hallgatom a panaszkodását a rokonoknak,ha visszakerül a szüleihez,akkor tarthatja el a család,nem dolgozik náluk senki,se tüzelő,se babadolgok,messziről sincsenek megfelelő körülmények. A pasijával nem tudnak másik albit kivenni,most is csak szobát bérel a fiú,eltartani sem fogja tudni őket.

2015. szept. 27. 15:02
 19/22 anonim ***** válasza:
De hogy érted, hogy nem tudnak másik albit kivenni? Azért a srác csak dolgozik, nem? És az unokahúgod? Vagy ő csak gyes-t kap majd? De mindegy is, ha legalább a pasi dolgozik, akkor valami egyszobást csak ki tudnak fizetni.
2015. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19-es! Nem kellene próbálkoznod magyarázni a baromságot, mert még nagyobb baromság sül ki belőle! A védőnőt nem érdekli, hogy mikor fogja őket kitenni a tulaj! Ha éppen van hova hazavinni a gyereket (és nem kell, hogy oda be legyen jelentve), akkor hazaengedik és kész. A védőnő ki fog menni, szétnézni. Ha úgy véli, az a lakás megfelelő (értsd: nincs retek, nem szaladgálnak patkányok benne), akkor nem lesz ellenvetése. Hogy mi lesz két hét múlva, vagy később, más más tészta.
2015. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!