Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba-mama szobában fekvő...

Baba-mama szobában fekvő anyukák! Szülés után mennyire "engedtétek" a látogatóknak, hogy fogdossák az újszülöttet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 11:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10%
Megölelni a saját gyerekét vagy unokáját valakinek más, mint "fogdozni" az újszülöttet. Én nem hiszem, hogy ez akkora tragédia. Engedtem és mindenki vigyázott is rá. Régen sem steril szobába szültek a nők, és nem tartottak villanypásztort a babaágy körül, nehogy valaki hozzá merjen érni.
2015. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Régen sokkal magasabb volt a csecsemő és újszülött halandóság, leginkább a fertőzések miatt! Ezt sírod vissza? Ugyanúgy megfertőződtek a babák, csak akkor még nem tudták, hogy mitől...
2015. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A mi kórházunkban csak egy üvegfal mögül nézhetik meg az újszülötteket.Az osztályra pedig senki se mehet be látogatni.Ez azóta van így mióta Szombathelyen meg próbáltak elrabolni egy csecsemőt.Akkor csak nálunk maradt ekkora szigor ?
2015. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
Persze... akkor tartsd távol mindentől és mindenkitől. Közöld a nagymamákkal, hogy fertőzőek és a gyerek halálát fogják okozni. Vagy szedd össze magad, mossanak kezet és engedd meg, hogy megöleljék az unokájukat!
2015. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Elvileg az a kórház amelyik nem bababarát ott anyukán kívül (meg persze a csecsemősökön ) nem foghatja meg senki. Debrecen-Kenézybe szintén így megy, csak én foghattam, látogatási idő 2 óra, arra az időre elviszik, és üvegfalon keresztül lehet nézni.
2015. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%
A kérdés szerintem a VIP szobákra vonatkozott, ahol ugyebár ott van a baba végig, és bárki bejöhet látogatni.
2015. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Régebben csak üvegen keresztül vagy tv-n lehetett látni.

Szerintem sem jó, hogy össze-vissza mászkál mindenki.

Konkrétan van olyan anyuka, aki a másik osztályra átmegy vele, ahol nem is kismamák, hanem betegek vannak.

A babáknak kell egy kis idő, mire kialakul az immunrendszerük. Nem véletlenül nem illik valakihez azonnal babalátogatóba sem menni.

2015. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, VIP szobáról van szó, ahova mindenki jöhet látogatni.

Anno a fiam sajnos a koraszülöttre került, így őt csak üvegen keresztül nézhették, ez fel sem merült. Most viszont nem tudom mit tegyek. Megbántani nem akarok senkit, de egy jó páran biztos be fognak jönni (nagyszülők, keresztszülők, egy-két rokon) és nem tudom,hogy mennyire "veszélyes",ha esetleg fogdossák a babát. Nem két emberről van szó, hanem többről. Csak tényleg nehéz ez, mert túllihegni sem akarom, meg megbántani őket.


Nem tudom még mindig ki pontozgat lefelé!

2015. szept. 29. 13:33
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Mármint a kórházban? Ott semennyire, mert senki nem jöhetett be az üvegajtón belülre. Én viszont apának kivettem a kosárból, hogy megfoghassa, amikor senki nem látta. A többi rokon és látogató csak az üvegen át nézhette.
2015. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kérdező! A VIP és a baba-mama szoba nem ugyanaz. Én mindkét gyerekemmel baba-mama szobában voltam, végig velem voltak, de látogatók nem jöhettek be. Viszont nem volt fizetős, és nem egyedül voltam. (Azért meg nem fizetnék, hogy 2 ágyas szobába a másik anyuka látogatói legyenek egész nap.) Most akkor mire gondolsz?
2015. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!