Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túl érdeklődő barátnőnek...

Nem túl érdeklődő barátnőnek ettől függetlenül mesélnél a terhesség alatti babával kapcsolatos történésekről?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátnőről van szó, de az esküvős-babás témákkal nem nagyon tud mit kezdeni, vagy mondani rá. Természetesen nem csak ez a téma, de megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy egyáltalán nem, vagy csak nagyon minimálisan kellene felhozni. Rá fogok persze kérdezni, hogy nem érzi-e úgy, hogy még így is túl sokat kerül szóba, de ő is mindig elmondhatja, ami vele van, mindig meghallgatom, reagálok rá, hiszen ami neki fontos, az nekem is az.


De most felmerült bennem, hogy ha magától nem érdeklődik, nem reagál annyira, akkor jó-e, ha egyáltalán felhozom a gyerektémát (ami érthető módon számomra fontos). Valamiért úgy érzem, hogy vagy bántja ez a téma, vagy valóban nem érdekli, ami nekem rosszul esik (és itt nem arról van szó, hogy küldök egy huszadik linket, meg ultrahangfotót, hanem, hogy egészséges-e, meg hasonlók).



2015. szept. 30. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi barátoknak nem kell udvariaskodniuk egymás előtt. Ha őszinte barátok vagytok, kérdezz rá, mi baja a témával.


Ha annyira nem álltok egymáshoz közel, akkor kerüld a témát, felszínesen csevegjetek el az időjárásról és annyi. De ez nem barátság, felszínes haverság, maximum.

2015. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy rá fogok kérdezni:) Nagyon régi barátság, számíthatunk mindenben egymásra, őszinte köztünk a kommunikáció, legalábbis eddig így gondoltam.
2015. szept. 30. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ha olyan jó barátnőd, ennyit csak meg tudsz vele beszélni, hogy zavarja-e vagy sem.

Ha nem érdeklődik, én nem traktálnám vele. Attól még, hogy barátnők vagytok, nem kell minden témában egyezni az érdeklődéseteknek.

Mondhatod neki, hogy voltál orvosnál, minden rendben, és kész. Nem mindenkit köt le ez a téma.

2015. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat! Lehet, csak a hormonok:D
2015. szept. 30. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki még nincs gyereke, akkor lehet nem érdeli a téma. Én is így voltam vele, amikor a barátnőim gyereket vártak, majd otthon voltak velük, és ez volt a témájuk. Azt hittem meg vannak gárgyulva.... mostmár én is így vagyok ezzel. Az ember egész nap ezt csinálja, nem csoda, hogy ez a téma.
2015. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
66%

Lehet, hogy szimplán irigy rád. Ettől még nem biztos, hogy rossz ember, vagy hogy nem érdemli meg, hogy a barátod legyen, van, mikor az ember belátja a gyarlóságait, megpróbál felülemelkedni rajtuk, de nem megy. Ha tényleg annyira mély a barátságotok, akkor ezt tényleg meg kellene beszélni.

Ha viszont kizárt, hogy ilyet érezne, akkor szerintem hagyd rá. Ha tényleg ennyire távol áll tőle a házasság és a gyerekvállalás, nem is érezheti át, hogy neked most a terhesség ténylegesen mennyire központi kérdés az életedben. Ha elég erős a barátságotok, akkor túl tudsz lépni majd ezen, ha nem, akkor meg szép lassan le fogjátok építeni a kommunikációt.

2015. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére olyanról szó sincs, hogy le kellene építeni a kommunikációt, van más témánk is, meg dolgok, amik összekötnek:) Köszönöm a válaszokat, meg fogom vele beszélni. De az is érdekelt, hogy nem lihegem-e e túl a dolgot, és csak szimplán nem kéne, hogy meséljek róla. De akkor a fontosakat majd röviden elmondom, aztán , ha mégis érdekli, akkor kérdez, vagy megkérem, hogy szóljon, ha esetleg túl sok:)


Belegondolva, én sem tudnék sok mindent kezdeni azzal, ha pl. az íjászatról kellene társalogunk, amihez abszolút nem értek, és véleményem sincs a dologról.

2015. szept. 30. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom.. parommal meg nincs gyerekunk, es terhes sem vagyok,

de ha az lennek akkor paromon kivul , azert jol esne, ha legalabb egy baratnommel megbeszelhetnek minden ilyet is, ha tenyleg annyira jo baratnod, akkor szerintem kellenne , h erdekelje minden olyan, amit te mondasz neki, de szerintem az hulyeseg, h "szoljon, ha mar unja" nyilvan nem fog, ink keveset beszelj akkor rola errol a temarol. :)

2015. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van úgy az életben, hogy az addigi barátokkal elágaznak az útjaitok, nem tudtok közösen haladni, más lesz az érdeklődésetek. Ez előfordul pláne akkor, amikor ezek a normális fejlődési állomások történnek meg valakivel. (pl iskola befejezése, házasság, gyerekek születése, nyugdíj, betegség stb)


Emellett én úgy gondolom, hogy egy intelligens ember, akinek fontos a barátja azt a témát is meghallgatja, ami számára nem annyira érdekfeszítő. Érdeklődik, mert valóban érdekli mi van a másikkal. Nekem is van gyemektelen barátnőm, de imádja a gyerekeimet, mindig hoz egy kis meglepit nekik, ha jön, mindig kéredzi hogy vagyunk, ha gondom van ős is együtt töpreng velem a megoldáson. Emellett beszélünk az ő életéről, munkájáró, főnökéről is, ami pl engem nem érint személyesen, de szeretem őt és érdekel mi van vele. Ez a kölcsönös kapcsolat lényege.


Lehet, hogy ezt a barátsságot újra kellene gondolni...

2015. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet ő is csak udvarias és úgy van vele, h ez tök intim téma, megvárja, amig felhozod. Mert hogy kérdezzen rá dokira, hányingerre, vizelési gondokra, diétára, v kérjen képet, ha nem mutatsz magadtól. :D Szerintem ne aggódj.
2015. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!