Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. baba félve? Megfeleltségi...

2. baba félve? Megfeleltségi kényszer, stb

Figyelt kérdés
első babánál apja alig volt jelen, mert hosszútávon máshol dolgozik, mondhatni távkapcsolat. teljesen beleszoktam ebbe, megoldottam mindent és most félek milyen lenne ha a köv. babánál jelen lenne, félek hogy rámennénk, ugyanis első babára minden időmet, energiámat szántam, én ezt nem akarom az apával megosztani..és köztudott, hogy velük is foglalkozni kell...de belegondolva, amikor az egész nap fejés és szoptatás, vagy sírás...plusz a megeleltségi kényszerem...nem akarom hogy úgy lásson..de ő is, én is szeretnénk még testvért.
2015. szept. 30. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"...

mivel úgy sem lenne senkim ő utána, a gyermeknek ez az egyetlen esélye, hogy testvére legyen..."


Szerintem ezt nem lehet félreérteni. Neked donor kell, semmi más. És ez végtelenül szomorú. Főleg, hogy ezt tanítod példaként a gyerekednek is. Hogy ez így korrekt. EZ így "család". Röhejes az egész. Főleg az a strucc politika, amivel az életed kezeled. Hogy tudod mindezt legalizálni a fejedben? Hogy nevezhetsz valamit családnak, ahol az egyik családtag, ráadásul a párod, a gyereked apja teher??? Elképesztő. Komolyan mondom!

2015. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

bizony, te burkoltan kimondtan, h a férjedre nincs szükség, benne is van a pakliban, h a második "legyártása" után majd meneszted is.


még egy dolgot nem gondoltál át:

"első babára minden időmet, energiámat szántam, én ezt nem akarom az apával megosztani..."


no, hát ez csak az első gyereknél lehetséges, hogy minden figyelmedet neki szenteled és szimbiózisban éltek együtt CSAK te, meg ő. Ez most már a férjed hiányában se menne, ugyanis ott van a nagyobbik gyereked, aki nem tűnik el a kistesó érkezésével. rá akkor is időt, figyelmet, energiát kell szentelned, ha jön a 2. baba. de könyörgöm, inkább ne jöjjön, mert olyan a gondolkodásod, mint...na mindegy, nem sértegetek ismeretlenül senkit a neten...

2015. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
kimondtad*
2015. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Sajna többieknek van igazuk ne legyen több gyereked ,mert te neked már nem kell a férjed ,mert ha kéne nem írnál ilyeneket.hanem örülnél hogy végre együtt a család .
2015. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

mint tudjuk a férfiaknak is apává kell érni, nekik is ismeretlen egy első gyermek. amiből ugye az említett személy kimaradt. neki fogalma sincs mennyi csoda és ugyanakkor mennyi teher tud lenni.

mivel nem tudja mi vár rá, így én ebben nem is tudom, hogy ő vajon mennyire toleráns, vagy alkalmazodóképes és előre félek, hogy rosszul érezné magát köztünk, és ennek tetejébe csak tele lennék önváddal is ez miatt. és 2. baba mellett még kevésbé tudnék még az ő lelki világára is fordítani.

ő jelenleg nem tud elképzelni mást, mint általában a kívülállók, hogy aki gyerekkel van otthon, az "hepázik" csak.

terhesen is 2 alkalommal mondtam le a baráti köröket, harmadjára már nem hívott, ment maga...

és abból is, hogy pihenni szeretnék, csak az lett, hogy nem mer semmit csinálni, mert fél, hogy zavar és benne ez fruszrációkat szült...


nem arról van szó, hogy donor kell, hanem nem tapasztaltam azt meg, ami normál esetben megy, hogy anya-apa együtt sírnak, vagy nevetnek egy baba fölött, együtt mennek át mindenen és együtt alakul ki egy családi élet. tehát egymásra hangolódik mindenki. ami nem szokott könnyen menni a gyerekvállalás kapcsolatokat tesz próbára.

pláne ha ugye toppon sincs az ember se fizikailag, se szellemileg.


a lényeg, ő azt hiszi, hogy annyi a gyerek, hogy lehet menni vele focizni meg állatkertbe. jóhogy tartok attól a pillanattól, amikor kicsit világosabban fog látni..

2015. okt. 1. 20:47
 16/22 anonim ***** válasza:
Uhumm, hat igy msr azert kicsit erthetobb. Hany eves volt az elso gyereketek, amikor ujra osszekoltoztetek? Elotte milyen surun latta?
2015. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

a gyerek egy éves.

és mostanában akar hazaköltözni rendesen az apja, tehát felhagyni a távkapcsolattal.

eddig csak párszor látta a gyerekét.

és szeretné már a másikat is...

(nem is szeretkezni akar, hanem "teherbe ejteni" akar...ami azért kicsit rosszul esik, de nem akarok veszekedni, mert ezt pozitív és negatív fényben is be lehet állítani, tehát értelmetlen vita lenne csak)

2015. okt. 1. 23:05
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért írod le magad ennyire? Miért gondolod hogy neked nem lehet más már az életedben csak ő? Ez és a megfelelési kényszered.. miért vagy ennyire önbizalom híján? Én is pontosan ezeket éreztem mert amikor külföldön dolgozott és utána hazajött szinte újra meg kellett ismernünk egymást. Voltak nehézségek de mi túl akartunk lenni rajta, én is! Bevallom bizonytalan voltam de ma már egy összetartó csapat vagyunk.

Szereted még őt? Ez a legnagyobb kérdés.

5-ös voltam.

2015. okt. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Voltak már korábban párkapcsolataim, a kudarcok, csalódások után alig bírtam ismét talpraállni, de megtettem és ismét kudarc lett belőle. szószerint kezdtem az összes férfiben elveszteni a bizalmam és megutálni őket, vagy magatehetetlen balfék volt a szememben az összes és kezdtem teljesen elégedett lenni egyedül és belefáradtam is az egészbe. ekkor került az életembe a gyerek apja. eleinte el is hajtottam mindig és nagyon keményen, ahogy csak tőlem telik, rengeteg kört futott utánam és soha nem adta fel, volt, hogy már könyörgésbe is átment, hogy adjak neki esélyt. amikor eljutottam addig, hogy legalább több időre szóba állok vele, ő már a csillagokat akarta lehozni. első szeretkezés után már szinte könnyes szemmel ismételgette, hogy szeretlek, szeretlek, szeretlek.(amúgy szerintem nincs még egy ilyen, aki nem nézne inkább más után, vagy nem hagyná az egészet)

Nagy nehezen hoztam magamban döntést, hogy még egyszer, de az egész életben Utoljára megyek bele kapcsolatba.

Való igaz, önbizalmam nincs, bennem maradtak a korábbi élmények, minden ember szabad kapcsolatban is, ha menni akar, el kell engedni.

és nagyon igaz, újra meg kell ismernünk egymást, hiszen egy gyerek került az életünkbe, ami normál esetben is megváltoztatja az embert.

már nem az vagyok, aki megy vele mindenhová szabadon, már nem az az lány vagyok, hanem felelősségteljes családanya is.

és terhesség alatt úgy érzem már kezdődtek is a konfliktusok.

nem csiszolódtunk össze az apa-anya szerepben, a gyerekvállalásban.

én viszont szigorúan szoktam tartani az elveimet, van hogy az orvosi váróban is magunk elé engedek másokat, ha elaludt a kicsi a babakocsiban. jelenleg lepasszolni sem lennék képes, egy kettesben töltött mozizás miatt vagy akármi. igazából el sem tudom képzelni milyen lesz vele, ha meg jön.

meg azt sem tudom, hogy álljak e neki fogamzásgátlót szedni. mert nem akarnám mérgezni amúgy a szervezetem, főleg nem babavállalás előtt összekavarni a hormonjaimat, ai ha 3 hónap után áll helyre, ami a gyerek apját nem érdekelne, ő elég határozott, elszánt ha valamit akar.


és ha azt nézzük már most tiszta ideg vagyok az egésztől és még itt sincs...

2015. okt. 2. 15:58
 20/22 A kérdező kommentje:

szerinte itt nem az érzelmek a lényeg most.

persze hogy szeretem, de ez nem egy varázsszó, ami megoldana mindent.

2015. okt. 2. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!