Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen érdemes Angliába...

Terhesen érdemes Angliába költözni?

Figyelt kérdés

A párommal elhatároztuk, hogy Angliába költözünk. Most 12 hetes várandós vagyok.

A párom már élt kint néhány évet, ő jól beszéli a nyelvet, és én is kicsit elpötyögök.

A terv az, hogy ő előre megy, barátai segítségével szerzett munkahelyre, én pedig követem őt kb 2 hónap múlva.

A kérdésem az, hogy mivel már akkor nagy pocakos leszek, nem kezdenék el dolgozni kint, így számíthatunk-e valami segélyre? A lakásbérlést meg lehet-e oldani úgy, hogy páromnak is csak pár hónapos munkaviszonya lesz, mert nem szeretnék egy olyan házba szülni, amit idegenekkel kell megosztani.

Végül van egy kutyánk és egy cicánk, akik mindenképpen velünk költöznének. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 5. 11:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Muhhahha. Ezen a kérdésen besírtam. Nemcsak a feltételezés, h neki csak úgy segély jár majd 0 nap munkaviszonnyal, hanem még igények, h aszongya ő idegenekkel nem, meg kutya, meg macska...Ébresztő, királylány!
2015. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha Londonba mentek, olyan lakást ahol csak ketten vagytok kb 100% hogy nem fogtok kapni. Éltem kint egy darabig, de terhesen, a semmire biztos, hogy nem mennék ki. Túl sok a bevándorló már kint, normális munkát, normális házat szerezni szinte képtelenség.

Segélyt tuti nem fogsz kapni, az állatokkal meg nem csak a papírok a gázosak... nekem is itthon kellett hagynom a cicámat, mert sehol nem találtam olyan helyet ahová vihettem volna.

Csak Londonról tudok nyilatkozni, lehet Anglia más részein máshogy mennek a dolgok, de erősen kétlem.

2015. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogalmaztam megfelelően a válaszokat olvasva. 6 éve diplomáztam, azóta folyamatos munkaviszonyom van pedagógusként, egyetlen napot sem töltöttem soha munkanélküliként, segélyeken élve. A párom szintén. Most sem az angol segély (és valószínűleg itt fogalmaztam rosszul, amikor az eredeti posztot írtam) miatt költöznénk, nem máson akarunk élősködni. Semmi esetre sem merült fel bennem, hogy a lakhatásunkat és az "állatfarmunkat" eltartassuk. A kérdés arra vonatkozott volna, hogy ott élő családoktól (a saját ismerősökön kívül is, mert minden tanács jól jön) használható és valóban hasznos tippeket kapjak. Őszintén meglepett egy-két válasz hangneme.
2015. okt. 5. 12:21
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy a hangnem nem volt megfelelő-végig olvastam a válaszokat-ám ne lepődj meg:ahogyan megfogalmaztad a mondókádat,az igen csak félre érthető.Szerintem 100%-ban megkaptad a választ,még ha több válaszból kell is,hogy összerakd....
2015. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%
Na ez a magyar mentalitás! Nem akarok belemenni, de nézd meg a sok összetartó migránst! Bármennyire nem tetszik amit csinálnak, ők összetartanak, nem is kisit. Egymást segítik, még akkor is ha ez mindenféle szabályba ütközik, ami nem helyes, nem is azért írtam, hanem az ÖSSZETARTÁS miatt. Na ez nincs meg a magyarban. Milyen válaszok jöttek már, ilyen lenéző, elítélő stílust, hát komolyan mondom. Mi a fenéért nem lehet normálisan megírni a választ. Javasolni, hogy szerintem állapotosan ne, mert nem igen jár semmi. ÁÁ véletlen se. Akinek sikerült ez élet, abban egy cseppnyi segítőkészség nincs, akinek meg nem sikerült, az meg azért nem segít semmiben. Szomorú, nagyon szomorú. De már megszokhattuk volna. Magyar magyarnak farkasa sajnos. De hogy már normális hangnemben válaszolni se tudjunk...:(
2015. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
82%
Akkor itthon a helyetek kutyástúl-macskástul -itthon kapsz a gyerekneveléshez támogatást, és ha nagyobb lesz a gyermek, visszamehetsz a szép hivatásodhoz, nem kell wc-t takarítanod Londonban.
2015. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként szerintem nem lehetetlen. Bár német példám van, kiment anyuka a két gyerekkel az apuka után, de csak nyárra. Ottragadtak, azóta plusz 2 gyerek, nagy ház. És nem kvalifikált munkehly több diploma szükséglettel. Csak egy jól fizető állása van a családapának.
2015. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
39%

Angliában a terhesgondozás egy nagy nulla és maga a szülés is hát.. olyan amilyen, itt gyakorin is körülnézhetsz, hogy általában milyen véleménnyel vannak róla a kint élők.

Én inkább itt szülném meg ha már itt gondoztak, itt van orvosom nem szeretnék olyan helyen szülni, ahol nem is értem mit mond az orvos...

Baba mellett nyelvet tanulsz utána meg hátha kapsz valami munkát, takarítani azért kb. mindenkit felvesznek, onnan meg lehet lépni.

Viszont egy fizetésből nemigen lesz saját lakásotok, mondjuk nem tudjuk, mennyit keres a párod.

2015. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14-es válaszoló! Megdöbbentő, ugye?
2015. okt. 5. 12:35
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, az, hogy diplomad van es otthon dolgoztal az snkit nem fog Angliaban erdekelni.


Mondok a segelyre egy peldat, velem tortent tavaly.

8 eve elek ott, 8 eve dolgozom es adozok, korhazban dolgozok a diplomammal. Tavaly volt egy mutetem, es a mutet kozben/ utan elkaptam egy fertozest , igy 6 honapig nem tudtam menni dolgozni. Es 3 honap tappenzt fizettek, majd az utolso 3 honapra egy fillert nem adtak! Ugy, hogy 8 eve adozok itt!! Kolcsont kellett felvennem, hogy tudjak a 3 honap alatt enni !

Azota is azt fizetem vissza.


Ugyhogy ti a 0 munkanappal ne szamitsatok semmire, nem azert dolgozunk, hogy eltartsuk az ilyeneket, mar ne is haragudj!

2015. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!