Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mit tesz/tenne ebben a...

Ki mit tesz/tenne ebben a helyzetben? A 3 éves ovis lázas, az elsős iskolásnak muszáj mennie.

Figyelt kérdés

A 3 évesem ma estére belázasodott(picit taknyos,biztos attól).A nagytesó iskolás lett szeptemberben,nagyon nem lenne jó-és oka sincs-hogy ne menjen suliba.DE!Segítségem nincs,ergo még ha lázas is reggel a kicsi el kell indulni(eddig ilyen gond nem volt,ha beteg volt bármelyik nem indultunk el reggel)...ami szerencse,hogy kocsival járunk,az út oda-vissza 35-40 perc.A segítség hiányának az oka:a Férjem-momentán-külföldön dolgozik,Apósomék 40 km-re élnek,Anyukám aktívan dolgozik,holnap reggel délelőttös,Apukám egy korábbi balesetből kifolyólag nem alkalmas gyerek felügyeletre,a szomszédok-Bp.,családi házas környék-vagy korán mennek,vagy Nekik is van gyerekük,vagy nem vagyunk olyan nexusba,hogy egy szimpla dolog miatt megkérjem-reggel 7-kor-,hogy ugyan jöjjön már át vigyázni a gyerekre(persze nagy gáz esetén igen,de ez nem az a kategória),a barátaink Pest környékén élnek(szintén mind több gyerekes)...

A gyerekdokival már beszéltem,"tele tömtem" C vitaminnal,és éjszakára kapott Nurofen Babyt.


2015. okt. 5. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én vinném a kicsit is a iskolába, és igyekeznénk haza.
2015. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Reggel kapjon lázcsillapítót legalább félórával indulás előtt a kicsi és uccu. Ezért ne vedd ki a suliból a nagyot.
2015. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

természetesen bevinném a kicsivel a nagyot. nem kell ezt túlparázni, egy kis nátha miatt nem kell bezárkózni.

pláne ha autóval mentek...


reggel indulás előtt fél órával adj neki lázcsillapítót és ne kattogj ezen egész éjszaka ;)

én amúgy ilyen szép időben mindig kiviszem a náthás gyerekemet, természetesen mikor nincs láza, jót tesz a kis betegnek :)

esetleg adhatnál rá egy maszkot a suliban, hogy ne fertőzzön meg mást! jobbulást

2015. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De jó fejek és segítőkészek vagytok, KÖSZÖNÖM!Abszolút megerősítettetek abban,amit én is gondoltam...én 6-kor kelek,bőven van idő,hogy a kicsit is "összekapjam".Persze,rohanok is haza,de úgy gondoltam/gondolom,nem tehetek mást.
2015. okt. 5. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kocsival mentek, így sima ügy, ha lázas, ha nem, megy veletek a pici is.

Mi is így csináljuk. Most mit tudnék csinálni különben?

A suli kötelező.

2015. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked is KÖSZI!Tudom én,hogy nincs más választás,de jól esik,hogy megerősítést kaptam Tőletek.Különben annyira sajnálom a kicsit.Amikor még csak a nagy volt-4 év van közöttük-,Neki egyszerű volt minden.Nem kellett korán kelni,ha gondja volt mindenki ott ugrált,stb.A Kicsinek szinte az első perctől alkalmazkodnia kellett...6 hetes volt,amikor Vele vittem a nagyot oviba,délután mentünk érte,a nagy úszni,oviba,Mikulás ünnepségre,Adventi készülődésre,és miegymásra járt,a kicsi is "ment"(vittem)akár akart,akár nem.Az is igaz,hogy nagyon nyitott,stramm,alkalmazkodó,betegséget nem elkapó(bölcsis volt 10 hónapig,2 éves koráig szopizott),ha beteg 1-2 nap alatt meggyógyuló kisember.De akkor is.Ha én beteg vagyok,egyet nem akarok:REGGEL felkelni....Őt meg rángatom?!Ez olyan h*lye dolog.
2015. okt. 5. 22:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!
2015. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom kérdező, mi is ezt éljük át a másodikkal... megértelek, de ne aggódj, nem cukorból van:) Megtanulja szépen, hogy miképpen kell csapatban együtt működni.

Egy kis láz meg nem a világ vége, pláne, ha kocsi ais van. Reggel egy kis lázcsillapító, jól felöltözteted és elinduktok. Nem rohangászik a kocsiban, csak ül. Nem lesz tőle semmi baja:)

2015. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Reggelre már csak hőemelkedése volt,de ma és holnap itthon tartom.A reggel sima ügy volt,szépen felkelt.Utolsó válaszoló:tudom én,de néha úgy sajnálom,hogy Neki nincs meg az a nyugalom,az a gondtalan oviskor,mint a nagyobbnak.
2015. okt. 6. 12:22
 10/10 A kérdező kommentje:
Mára megint 39 fokos láza lett,valami gyulladás van a szervezetében(csinált a dokink egy vérételt),valószínűleg a fülében.Bár Ő jól viseli a reggeli felkelést,és a délutáni indulást is,én azért sajnálom...remélem mihamarabb rendbe jön.
2015. okt. 7. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!