Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyit engednétek az apának?

Ti mennyit engednétek az apának?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akit megkértem rá hogy csináljon nekem gyermeket.Bele is ment.Terhes is lettem.Még nem tudja.

Eközben bevallotta hogy neki van barátnője és ő is terhes.

Eleve nem jártunk volna meg semmi de hogy van,lesz családja mindent megváltoztat.Titokban akarja tartani hogy ő az apa és a nevét se adja majd és nem ismeri el.

Ezek után hogy terhes lettem tiltsam le Facebookon?

Egyáltalán közöljem vele hogy sikerült teherbeesnem?

Mutassak neki majd UH vagy babás képet?

Vagy így teljesen felesleges lenni?

Ha nem vállalja a babát megnézheti a kórházban?

Az ő gyerekük meg a mi gyerekünk féltestvérek lesznek.Ezt titkoljuk el? Vagy közöljük a gyerekekkel hogy ők féltesók ha az enyémet nem vállalja az apjuk?


2015. okt. 9. 02:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de te hülye vagy.

A gyerekre egy pillanatig se gondoltál? Hogy ő mit fog majd érezni, amikor az apjárol kérdez?

Ha nem tesz elismero nyilatkozatot, akkor olyan, mintha nem is létezne, ergo joga semmihez nincs később a gyerekkel kapcsolatban. Azt illő lenne közölni, hogy terhes lettél

2015. okt. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Anyám borogass..

Na szóval, a te hogy is mondjam "felfogásodba" ne menjünk most bele mert terhes vagy így már nincs értelme. Mindenképp azt ajánlom borítsd ki a bilit mert a gyereknek szüksége van az apjára, joga van tudni hogy ki az és tapasztalatom szerint az ilyesmi előbb-utóbb mindig kiderül. Jobb előbb, mint mondjuk kamasz korában.

Ha apa nem akar róla tudomást venni akkor is vállalnia kell a gyerekért a felelősséget. Gondolok itt a gyerektartásra. Ha nem lesz apasági nyilatkozat akkor kapsz majd egy szép behívót a gyámügytől ahol majd meg kell nevezned a kicsi apját. Onnantól ők hivatalból eljárnak és akár rendőrséggel is elővezettethetik. Mindenkinek jobb de főleg a gyereknek ha letisztázott alapokkal indul az életben. Mondjuk érdekes hogy azt írod titokban akarja tartani hogy ő az apa de nem tudod hogy elmondd e neki hogy terhes vagy. Most akkor tudja vagy sem? Látogatni bárki bemehet szülés után, így ő is.

2015. okt. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem, 2, tévedsz, Ha nincs apasági nyilatkozat és a kérdező nem indít apasági pert, akkor simán megnevezése egy képzelt apát. Semmi rendőrség még hasonlók nem fog az ügybe bekapcsolodni. Ha apasági pert indít és apuka nem jelenik meg a tárgyalason, akkor esetleg a rendőrség elovezettetheti, de csak akkor
2015. okt. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%
Nem drágám, te tévedsz, mert ha nem nevezi meg az apát akkor nem írhatnak be képzelt személyt, mivel a képzelt személy neve és az apa neve nem egyezhet meg véletlenül sem. Tudom mert 2 éve csináltam végig.
2015. okt. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem keresik meg az apát, ha a kérdező nem akarja, nem kell hazudozni. Megegyezhet a neve is, a többi adat úgy sem fog, úgyhogy nem számít. Mi értelme marhaságot beszélni?
2015. okt. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%

Marhaságot? Akkor ezt mondd a Hajdú-bihar megyei gyámhivatalnak! Ugyanis én 2 éve kaptam egy idézést amin köteles voltam megjelenni a kicsi családi jogállásának rendezése miatt különben pénzbírság jár és bizony a rendőrség is meg volt említve! Képzelt apát pedig elmondásuk szerint nem írhatnak be a fent említett okok miatt! Ha pedig megneveztem volna és címet is adok, hiába nem perelek ők hivatalból elrendelik és behívatják!

Oda menj reklamálni hogy baromság!!!

2015. okt. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Az első rész igaz - a gyerek családi jogallasat valóban rendezni kell. A többi viszont a valóság és a képzeleted szüleménye. Képzelt apa, kb bárki lehet, az egyetlen feltétel, hogy ne valós személy Legyen. Tehát tesupzem azt Orbán Viktort, a miniszterelnököt nem nevezheted meg az ő valódi adataival, ellenben mondható, hogy akkor apuka Legyen Orbán Viktor, született Alsomackofalva, 1980. Január 2, anyja neve Esős Napsugár, állandó lakcime Felsomacko 13. Az ügyintézo a nyilvántartásban ellenőrzi, hogy van e ilyen nevű, ilyen adatokkal rendelkező valós személy -ha van, gondolkodhatsz máson, ha nincs, máris be van jegyezve apuka. Ennyi
2015. okt. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

Azt, hogy hazugnak nevezel kikérem magamnak!

Szégyelld magad!!!

Én csak azt írtam le, ami velem történt és amit nekem elmondtak! A világon semmi okom nem lenne mindenfélét összehordani és itt hazudozni!

2015. okt. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Nos, fogalmam nincs, hogy mi értelme, de akkor sem az az igazság. Ennyi.
2015. okt. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó! Olyan is van, aki nem tudja, hogy ki a gyerek apja. Tinilányok sokasága dugatja meg magát disckóban több sráccal is, akikről azt sem tudja, hogy ki és valószínűleg nem látja többé.

Akkor szerinted velûk mit csinálnak? Lecsukják? Megbüntetik?

Ilyen nincs! Szerintem nagyon félre értettél valamit.

2015. okt. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!