Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is lett magas vérnyomás...

Másnak is lett magas vérnyomása a gyerekeitől?

Figyelt kérdés

Tudom, ez így most elég nevetségesen hangzik, de ... 2.5 éve vagyok itthon, 2.5 éves a fiam, 1 éves a lányom. Imádom őket, szeretem őket, de az utóbbi 3 hónapban nagyon nehéz velük. Szépen lassan leépültem, úgy érzem, lelkileg, de inkább idegileg. Egy hetes pokoli fejfájás után eljutottam orvoshoz, ahol kiderült hogy magas a vérnyomásom. Mérnem kell napokig, ez a második nap, amikor a gyerekekkel vagyok nagyon magas a vérnyomásom, ideges vagyok, feszült, úgy érzem hogy felrobban az agyam. Amint nyugi van, alszanak, a vérnyomásom normális lesz. Világ életemben tökéletes volt a vérnyomásom.

Mit lehet ezzel kezdeni? Tudom, majd az orvos megmondja, de akinél előfordult ez így, ebben a formában, mit ajánlottak neki? Próbálok nyugodt lenni, de nem tudom irányítani... Az egész napom abból áll, hogy vitatkozom a fiammal, hiába okos-ügyes gyerek, egyszerűen pár hónapja teljesen kifordult magából. "Ülj le, egyél, ne kend össze a ruhád, ne fetrengj a porszívó előtt, ne lökd fel a húgodat és még sorolhatnám. Most már ott tartunk hogy a szép beszéd nem használt, üvöltenem kell hogy valamit is elérjek nála. Biztos gond van a neveléssel is, én sem vagyok tökéletes, tudom hogy több türelem kellene és több játék de nem megy... Besokalltam.


2015. okt. 10. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdesz vérnyomás-csökkentőt szedni, próbáld ki a D-vitamin+Omega-3 kombinációt.

Nekem a második terhesség végére lett magas a vérnyomásom (kezdődő toxémiával), úgy mentem szülni, hogy napi 7 szem vérnyomás-csökkentőt szedtem.

Amikor hazajöttünk, hetekig nem tudtam letenni a gyógyszert, sehogy sem akart visszaállni normál értékre (pedig nekem is inkább alacsony volt korábban).

Aztán úgy döntöttem, nem akarok 38 évesen gyógyszert szedni erre, és elkezdtem utána olvasni.

M 6,5 hónapos a kisebbik fiam, és tökéletes a vérnyomásom.

Javaslom még a Magne-B6-ot, és esténként lefekvés előtt a Sedacur Forte-t.

A kisfiadnál pedig tombol a dackorszak, sajnos ezen túl kell esnetek.

2015. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem lett a gyerekeimtol magas a vernyomasom!
2015. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Életmódváltás javasolt szerintem, ha ennyi a stressz.

Van vérnyomásra diéta, illetve ha eddig nem volt, akkor rendszeres sport mindenképp. Utána nyugodtabban tudsz hozzáállni a gyerekekhez. Meg hamarosan ovis lesz a fiad, az is segíteni fog, ha csak egy gyerek van már otthon napközben.

Meg vannak mindenféle alternatív lehetőségek: meditáció, jóga, étrendkiegészítők stb... de ez nagyon eltérő kinek mi jön be, többet ki kell próbálni. Magnéziumot szokták a legtöbben javasolni, azt próbáld ki kezdetnek, ártani biztos nem árt.

Illetve ha férjed otthon van, egy-egy gyerekmentes saját magadra fordított délután is csodát tehet.

Azt próbáltad már, hogy nem tiltva szólsz rá, hanem elmagyarázod, hogy anyának mennyi plusz munka lesz ha összekensz mindent és annyival kevesebb idő marad mesét olvasni? Ha meg fellöki a húgát, akkor meg elmagyarázni, hogy az agresszió ebben a családban nem szokás, ő mit szólna, ha te is fellöknéd? Neki hogy esne?

Nekem is 2,5 évesem van és észrevettem hogy mostanában ez az elgondolkodtatás/megbeszélés bevált. Attól hogy nem tud mindent kifejezni, attól függetlenül már szinte mindent ért. Fantáziája is van, el tudja képzelni milyen lenne ha őt is felrúgnák.

Porszívózásba meg vond be, mi egyszerre szoktunk, ő is fogja a csövet, lassan már rá lehet bízni, tudja a mozdulatot:)

2015. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves első, köszönöm szépen a segítséged. Én sem szeretnék vérnyomás csökkentőt szedni így 26 évesen, nem is örülök ennek az állapotnak, ez senkinek sem jó, főleg nem a gyerekeknek, szóval bármit megtennék hogy javuljon a helyzet.

Nekem is nagyon rossz hogy ilyen helyzetbe kerültem... :(

A MagneB6-ot folyamatosan szedem, nagyon sokáig jó is volt, de mostanában már semmit nem érzek, nem segít.

2015. okt. 10. 21:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. Köszönöm. Próbálkoztam már a magyarázással is igen, az én fiam is mindent megért már, tudja is hogy mit szabad, mit nem, ha magyarázok kiröhög, elbohóckodja, nem ismerek rá néha. Vannak órák, amikor annyira aranyos, jófej, olyan jól eltudok vele lenni, de a nap nagy részében katasztrófa. Januártól ovis lesz, várom is meg nem is, de neki is biztos jót tesz majd, meg nekem is.
2015. okt. 10. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:

meg kell tanulni lazábbnak lenni, máshogy nem megy.

a gyerek voltaképp a világ egy más szemszögből való megismerésére tanít, ami nem is olyan rossz :)

csak egy kicsit partnernek kell benne lenni és mindjárt más is lesz minden szituáció, nem stresszel fog eltölteni, hanem örömmel még egy pocsolyában ugrálás is :)


mi felnőttek már ezt elfelejtettük folyamatosan a felelősség ami előttünk lebeg az élet rengeteg területén és ezt is várja el tőlünk mindenki.

rá kell állnia az agynak egy kicsit boldogabbnak lenni.


néha én is észrevettem magam, ha el kellene mondanom valakinek min készültem ki idegileg, teljesen nevetségesen hangozna. mert nyitogatja a hűtőajtót...? mert mindig kikapcsolja a rádiót? mert a mosogatóba dobálja a cipőket? :)


mihelyst egy kicsit is megnyílsz az ő világára, rögtön érezni fogod, hogy nem vagy ideges, pedig tegnap ugyanaz az őrületbe kergetett még :)

2015. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*és még valami, észre vettem azt is, hogy ő a maga múdján ugyan, de igazából a látott viselkedés formákat utánozná, mert így tanulna, fejlődne.

nem véletlen hogy nyitogatja nálunk a hűtőajtót..

párzor adtam a kezébe bevásárot cuccokat, hogy bele pakolhatja. és milyen boldog lett tőle! öröm volt nézni is :)

a porszívózást is utánozza. kivettem a csövét és hosszú hosszú ideig azzal szaladgált és "porszívózott" :)


adj neki feladatokat, igénylik.


engem furdalna a lelkiismeret, ha azért várnám az ovit hogy ne kelljen vele lennem..

2015. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és megfogadom a tanácsaidat, megpróbálok lazább lenni és másképp kezelni a helyzeteket.

Nekem is lelkiismeret furdalásom van, és nem is konkrétan várom hogy oviba menjen, csak néha van ez bennem. Igazából félek is tőle, de várom is kicsit, tudom hogy a fiamnak is jót fog tenni meg nekem is, de közben meg fáj hogy elmúlt a 3 év amit csak vele tölthettem. Nem egyszerű ez.

2015. okt. 11. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:
nálam az ébresztett rá, hogy nekem kell változnom, amikor már szinte egész nap csak az ideget ettem és a gyerek is. akkor döbbentem rá, hogy de hisz én az ő boldogságát akarom, azt hogy mosoly legyen az arcán. így elhatároztam magam, hogy másnap egész nap a kedvében fogok járni. és ez valahogy így ment a következő nap is, és így tovább és harmónia köszöntött be az életünkbe.
2015. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ma én is igyekeztem nagyon jó anyuka lenni és a kisfiam is másképp viselkedett. Tudom én hogy ez rajtam is múlik csak néha beletemetkezem az idegességbe, rágódom rajta, keresem a megoldást holott ott van az orrom előtt, nekem kell változtatni.
2015. okt. 12. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!