Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti külön szobába teszitek az...

Ti külön szobába teszitek az újszülött kisbabátokat? Ha igen mért döntöttetek e mellett?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 13:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Azért mondjuk második gyereknél már nem biztos,hogy könnyen lehet kivitelezni. Az első fiam velünk aludt 7 hetes koráig. Illetve kivittük a kiságyat a nappaliba, és ott aludtunk. 7 hetesen betettük a szobájába. Ez az jelentette,hogy köztünk aludt el, de átvittük,ha elaludt. Most a kicsit már nem is akartuk, csak a szobájában altatni. Eleve, a nagy is rá van szoktatva, hogy a szobájába aludjon el. Ha most azt látja,hogy a kicsi velünk alszik, még jobban fokoznánk a testvérféltékenységet, 4-en meg már nem is férnénk el, illetve veszélyes is lenne. Mi eleve használunk légzésfigyelőt, ami ugye a kiságyban van.

Félreértés ne essék, a kicsi köztünk alszik el, de átvisszük, ahogy elaludt. Ha felébred, azonnal ott vagyunk, ha nem bírom visszaaltatni az ágyban, akkor viszem közénk. Tehát nem hiszem,hogy attól jobban biztonságban érzi magát,hogy amikor alszik, akkor a mi ágyunkban van, hiszen amíg ébren van, addig velünk van.

2015. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

Külön szoba.

A legtöbb ismerősömnél, ahol a gyerek a szülők között alszik, apuka sokszor kiszorul az ágyból... Néhány év elteltével pedig anyuka vagy azon nyavalyog, hogy nem bírja átszoktatni a gyereket másik szobába vagy hogy apuka hozzá se ér már.

2015. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk az volt a tervünk, hogy olyan 6-8 hétig, amíg nagyon pici, a mi szobánkban lesz, de külön ágyban, mert egyikünk se tud úgy aludni, ha köztünk van, nem merünk mocorogni, és így nem lehet rendesen aludni, szétfeküdnénk mindenünket. Viszont nekem is kellett a közelsége még.

Így is volt eleinte, velünk egy szobában, de kiságyban. Aztán 5 hetes korában elkezdtük észrevenni, hogy egyre nehezebb elaltatni este és nyugtalanul alszik, sokszor ébred. Rájöttünk, hogy valószínűleg miattunk van, mert megy a tévé (bár halkan), beszélgetünk, ég egy kislámpa stb. Nincs nappalink, mi is a szobánkban éljük az életünket esténként.

Kipróbáltuk másnap, hogy áttesszük a saját szobájába, és láss csodát, 10 percen belül aludt, két héten belül pedig elkezdte átaludni az éjszakát, addig egyszer kelt éjjel. Nekem minden bajom volt, hogy nem ott alszik a kicsikém, ahol én, nagyon kínlódtam, első éjjel vagy 10x mentem megnézni, de szinte azonnal látszott, hogy így jobb neki, így elfogadtam. Most 3 és fél hónapos, a saját szobájában alszik azóta is, szépen elalszik este, és reggelig egy hangja nincs. Én is megnyugodtam már, csak azelőtt nézek rá egyszer, hogy lefeküdnék, meg éjjel, ha esetleg ébredek pisilni. Természetesen légzésfigyelő alatta van mindig bekapcsolva, ajtók nyitva (kb 2 méterrel van odébb az ő ajtaja, így egyből meghallom). Így nyugodtan tudok már aludni én is.

2015. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
Első perctől külön szobában van a fiam, 8 hetesen már átaludta az éjszakákat. Már 3,5 éves, semmi hátránya abból, hogy nem aludtunk együtt.
2015. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekünk oldalkocsis kiságy/babaöböl lesz, velünk egy szobában, így a saját ágyában alszik, de mégis közel, könnyebb szopttani, ha éjjel felébred, mégsem kell tartanunk attól, hogy ráfekszünk, vagy, hogy nem férünk el. A kiságyra tehető a 4. oldalra is rács, így ha mégsem jönne be bármi miatt, akkor át tudjuk vinni a másik szobába. A szex miatt nem aggódunk, egyrészt az elején úgyis fáradtak leszünk, 6 hétig amúgysem lehet, másrészt korábban is sokszor meg kellett már kreatívan oldani, és a nappaliban is kényelmes a kihúzhatós kanapé.

Ha elköltözünk nagyobba 1-2 éves kora között, és lesz plusz egy szoba, akkor már ott fog aludni.


Aki együtt akar aludni, aludjon együtt, aki külön, az tegye külön. Babák, és anyukák különbözőek, nem látom be, miért kellene mindenkinek ugyanúgy csinálnia mindent:)

2015. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
Azért érdekes, hogy legfőbb érvként azt szokták felhozni az anyukák, hogy mindenkinek így a legkényelmesebb. Anyukának lehet, mert alig kell megmozdulnia a szoptatáshoz vagy egy simogatáshoz, de a babának tényleg az a legjobb, ha 2 felnőtt közé be van "zsúfolva", esetleg horkolást és egyéb zajokat kell elviselnie? És apuka valóban ki tudja pihenni magát a másnapi munkához, ha folyton arra kell ügyelnie, hogy egy pöttöm baba van mellette, aki ráadásul nyöszöröghet, sírhat éjjel?
2015. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha sokat kel a baba éjjel, akkor többet kell az anyának is kelni hozzá, ami sokkal fárasztóbb, ha ehhez át kell menni a szobába, mintha félálomban odanyúl a gyerekért és csak megszoptatja. Ha a férfit ez zavarja, és felébred rá, akkor lehet külön aludni, vagy külön szobába tenni a babát.


Én személy szerint a férjemmel szeretnék aludni, és szeretnék minél kipihentebb lenni napközben, ezért döntöttük az oldalkocsis kiságy mellett. Így nincs az sem, hogy attól kell félni, hogy ráfekszünk, de megértem azokat is, akik külön szobába teszik. Nekem teljesen mindegy, ki hogy csinálja, csak engem ne akarjon rávenni senki az ellenkezőjére:)

2015. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy szobában vagyunk. Én így vagyok nyugodt:-) a többi meg nem számít!!!
2015. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi az első perctől külön raktuk a fiunkat. Kellett nekünk is a szabad terület. És nagyon nehéz lett volna átszoktatni.
2015. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!