Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Diplomás anyukák! Hány évesen...

Diplomás anyukák! Hány évesen sikerült összeegyeztetni az első babát a karrierrel?

Figyelt kérdés
Még egyetemista vagyok, az egyik legfiatalabb az évfolyamon, mégis úgy érzem, hogy mire a végére érek az egyetemnek és sikerül munkát is találnom már el leszek késve a babával :( Vagy ha először babázok, utána tapasztalat nélkül hogy találnék állást? Nálatok hogy volt?

2015. nov. 4. 14:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Nekem stabil párkapcsolatom volt már az egyetem alatt, a párom évek óta dolgozott, felépített egzisztenciája volt, ennek azért nagyon függvénye, hogy az ember a babát vagy a karriert lépi meg először. Én úgy gondoltam, hogy karriert építeni lehet később is, és először a házasság, a babák jöttek. (Nálam is egy egészségügyi- nőgyógyászati javaslat is erősítette a korábbi gyermekvállalást). Végül is én 3 babával 5 évig voltam itthon, a gyes alatt is tanultam, próbáltam szinten maradni. 30 évesen sikerült munkát találnom, olyat amilyet szeretek. 3 éve dolgozom, és nembánom, hogy a sorrend ez volt. Most 33 évesen kezdegetnek szülni az egykori csoporttársak, ők már lehúztak több évet a munkában, de talán ha egy lépcsőfokkal vannak előrébb.! :)
2015. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy azért 1-2 évet semmiképp sem árt gyerek előtt a szakmádban dolgozni. Nekem hasznos volt hogy megismertem milyen tudásra van szükség és ott jöttem rá h nem sok gyakorlati dolgot tanultunk az egyetemen... Szóval ennek tudatában, hogy mire lesz szükségem a jövőben mentem el babázni és aszerint tanultam. Így ha visszamegyek sokkal jobbak ezekkel a képesítésekkel az előrelépési lehetőségeim.

Egyetemista koromban szerintem nem voltam azzal ennyire tisztában mire van szükségem még, hogy elérjem azt amit akartam. Jó volt egy kis tapasztalat meg rálátás.

2015. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen szültem.
2015. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Pár év nem árt azért a diploma után, legyen egy kis tapasztalat, ami szerepel majd az életrajzon, amikor kelleni fog.

Én diploma után, pár év munka után 25 évesen szültem az elsőt (nagyon optimális kor volt nekem), és később 34 évesen a másodikat. Karrier nem lett, több ok miatt, lényeg, a gyermekeim az elsők. Fiatalon sokkal lazább anyuka voltam, és sokkal könnyebben ment fizikailag minden. 34 évesen a második babánál pedig érettebb voltam, okosabb, de fizikailag sokkal nehezebb volt, és sokkal többet aggódtam mindenen,már a terhességtől kezdődően. Tudom, manapság eléggé kitolódik a gyermekvállalás ideje, de huszonévesen szerintem sokkal egészségesebbek vagyunk, biztonságosabb, és könnyebb a gyermekvállalás, de csak akkor, ha stabil otthon és stabil partner van persze hozzá, akire lehet számítani később is.

2015. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még nincs gyerekem, de válaszolok. Mester diplomám van, 30 éves korom után fogok szülni, mert a szakmámban nem engedhetem meg magamnak, hogy a diploma után elmenjek szülni. Sokkal sokkal nagyobb hátránnyal indulok 30 valahány évesen egy gyerekkel pályakezdőként, mintha lenne pár ledolgozott évem. Kevés a megfelelő pozíció jó fizetéssel, keményen kell küzdeni, sajnos a jobb állások nem olyanok, hogy 8-ra mész és 4-kor eljössz.
2015. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
33 évesen szültem az első babámat. Addigra már 10 éve dolgoztam. Több mint 5 évet voltam itthon, gond nélkül vissza tudtam menni a korábbi munkahelyemre. Nekünk így jó.
2015. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
23 éves voltam, amikor született a fiunk. Az államvizsga estéjén hoztuk össze a férjemmel a nagy ünneplés közepette. :-) A munkahelyemen két évet dolgoztam, amikor eljöttem szülni. Visszavártak, csak sajnos az állam bezáratta, így másik munkahely után néztem. A fiunk nyolc hónapos korában mentem vissza dolgozni, férjem pedig eljött gyedre. Egy hónapig kerestem aktívan munkát, három lehetőség közül választottam ki a mostani munkahelyemet. Itt karrierem nincs és nem is lehet, de ez fizet jól, stabil és helyben van, egyelőre ezek voltak a fontos kritériumok. Lassan viszont keresek másik helyet, ahol már karriert is tudok építeni majd. A többi gyereknél is így szeretnénk egyébként megosztani a gyedet, gyest a férjemmel. Én a gyerek 6-9 hónapos kora körül visszamennék dolgozni. Nekünk ez így abszolút vállalható és munka szempontjából sem túl.nagy így a kiesés.
2015. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%
27 vagyok, a 28. szülinapom körül fog születni. 3 diploma után szakmát váltottam, így tolódott 1 évet a gyerekvállalás, amúgy már 26 évesen vállaltam volna szívesen.
2015. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha megoldható a szakod mellett, kezdj el dolgozni szerintem előbb, legalább részmunkaidőben.
2015. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
42%

24 evesen vegeztem az egyetemmel, kozben mar dolgoztam, 25 evesen mar vallalhattunk volna gyermeket, de nem ereztem kesznek ra magam, es a munkam sem szerettem. Palyat valtottam, kozben osszehazasodtunk 26 eves koromban, akkor hirtelen bekattant valami, nagyon akartunk onnantol mindketten babat, de meg elotte szereztem munkatapasztalatot, es vegul 27 eves voltam, mikor belevagtunk, es 28, mire megszuletett. Most van egy munkam, ahova visszavartak, es amit nagyon szeretek. Az is szempont volt palyavaltas elott, hogy nagyon rugalmas pegyen a munka, osszeegyeztetheto legyen az anyasaggal.

Szerintem mindennek megvan az elonye es a hatranya. Egyetem mellett kaphatsz diplomas gyedet, sokkal rugalmasabb, ha olyan a szak, mint dolgozni egy kusgyerek mellett, de a vizsgaidoszakok huzosak, meg ugy altalaban tanulni mellette, egyik baratnom igy vegezte a doktorijat, mellette nagyon sok segitseget kapott ehhez a csaladjatol. Az is kerdes, hany gyermeket szeretnetek a paroddal, illetve o mit szol hozza, mikor szeretne, mert aki tobbet akar, abba azert idoben erdemes belevagni. Idovel a teherbeeses eselye is csokken, nemreg olvastam egy errol szolo statisztikat, 20-25 eves kor kozott egeszseges fiataloknal egy normal ciklusban 50% az esely a babara, 25-30 kozott 40, 30-35 kozott mar csak 30. Ez is lehet egy szempont. Illetve hogyha minel hamarabb anya leszel, az eleted annal nagyobb reszet toltheted egyutt a gyereke(i)ddel.

2017. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!