Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van másnak is keményfejű...

Van másnak is keményfejű párja ha a gyerek érdekeiről van szó? Hogyan győzhető meg az ilyen?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 23:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de pontosan ugyanannyira nem nézed a gyereket, amennyire szerinted ő nem nézi!

A gyereketeknek egyetlen érdeke van: legyenek együtt a szülei! Ha anyagilag muszáj a külföldi munka, akkor menjetek mind! Amíg te nem tudsz egy olyan munkát villantani itthon, ami mellett a férjednek nem kell külföldre menni, addig el kell fogadnod ezt a helyzetet. És menni vele, vagy maradni együtt. De EGYÜTT!

2015. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

1,5 éves gyerekről beszélünk..

hol érdeke neki ide-oda utazni meg járni intézetbe meg lakhelyeket váltani? (főleg 8-ashoz és a felpontozóihoz)

2015. nov. 5. 14:57
 13/18 A kérdező kommentje:
azért nem megyek én is, mert nem áll szándékunkban letelepedni, ideiglenes a helyzet.
2015. nov. 5. 14:58
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne mennék én is,ha ez egy átmeneti időszak!Most még a nem akadály a suli sem.Tök jól megtanulhatná kint a nyelvet,itt járhatna két tannyelvű suliba.Szerintem Te pont olyan kemény fejű vagy,mint a Párod.
2015. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem iskolás. egy pelenkás kisgyerek, akinek a tojáshéj is a fenekén van..még a magyart se tudja, nemhogy idegen nyelvre tanítani kb 3-4 4-5 éves koráig....
2015. nov. 5. 15:26
 16/18 anonim ***** válasza:

A 14. vagyok.Nagyon nem értettél meg....mivel még csak másfél éves,semmi nem akadályoz abban,hogy ne tarts a férjeddel(nem jár iskolába,oviba,ergo nem ragadod ki a megszokott közegéből).Mivel nem örökre maradnátok kint,nyugodtan kezdhetné itthon a sulit(talán addigra hazajöttök)és mehetne 2 tannyelvű suliba,ahol is nagy előnye lenne.Ezt próbáltam leírni.

Különben én is így voltam.3 éves volt a fiam,amikor kiköltöztünk 2 évre.Mire hazajöttünk folyékonyan beszélt németül,itthon az osztrák oviba írattuk.Onnan ment az Osztrák-Magyar Európa Iskolába,onnan az Osztrák Gimibe(itt Bp.-en).

2015. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Más hozzaallassal találkozik, mint itt és ez akkor is sokat jelent, ha most épp másfél éves. Nem derült ki mennyi időről van szó, az én fejemben minimum fél év volt, az nem ide oda rángatas. Amúgy egy pár akkor is mehet külföldre egyedül, ha nem szándékoznak végleg ott letelepedni. A gyerek érdeke leginkább az lenne, hogy a szülei együtt neveljek, nem az hogy harcos A szülő Magyarországon akarja tartani, konok B meg külföldre vinné.

Semmi értelmes érvet nem tudsz felhozni külföld ellen, így egyértelmű, hogy csak magadra gondolsz. Mondjuk ebből a szempontból a másik szülő se jobb, pont ugyanez vonatkozik rá is.

2015. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ilyen esetben mindenképp kimennék vele. a gyerek valóban megtanulna az a 2-3 év alatt plusz egy nyelvet, egy akkora aduászt adnátok ezzel neki amit nem szabadna kihagyni. a párod minden nap láthatná a gyerekedet, veled is lenne egész nap, gondolom nem dolgozol, szóval nem értem mi tart vissza :)

én is úgy látom, hogy itt most pont te vagy önző, értem, hogy neked nyűg külföldre menni, de a gyereknek pedig az lenne a jó, pároddal értek egyet. és így már értem, hogy akkor miért vinné nélküled is akár, már azzal is sokat nyerne a gyerek, de nyilván az is csömörből vödörbe lenne.


tulajdonképpen mitől félsz? mert nekem az jön le, hogy félelem miatt nem akarsz kimenni

2015. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!