Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek csináljam vagy...

Szerintetek csináljam vagy ne? Legyek én is tiszteletlen vagy ne?

Figyelt kérdés

Röviden.

Egy többgenerációs házban lakunk, mi, nagyszülők, férjem testvére és családja.

A sógornőm sajnos egy rosszindulatú nő, sajnos többször volt már probléma a viselkedésével.

Lányom 2. szülinapjára két időpontot is mondtam, egyik sem volt jó neki. Így megtartottam a nagyszülőkkel, míg a sógornőm a szomszédban a saját szülinapját. ( évek óta az első alkalom volt, hogy nem november végén tartotta, ahogy eddig is szokta).


Szóval nem jöttek át felköszönteni, pedig az ajtónk egymás mellett van. Se előtte, se utána.


Az egész rokonságban szokás mindig rendszerezetten megünnepelni a szülinapokat. Két héttel is eltoltam volna a szülinapját, hogy nékik jó legyen. De a sógornőm egyszerűen nem volt hajlandó engedni, hogy ráérjen a családi bulira.

Amikor volt, itthon voltak. Mellettünk.


November végén lesz a férje kerekszámos szülinapja. Amire készülünk is ajándékkal. A férje aranyos, csak Sosem lehet egy szava sem. Picit rá is haragszom, hogy nem jutott még eszükbe, hogy elfelejtették a kisebbik gyerekeket.


Szóval nagyon tiszteletlenség lenne, ha szólnánk, hogy nem megyünk el a szülinapi összejövetelre, ami szintén itthon lesz tartva náluk. Ahol mi lennénk, nagyszülők, és a Sógornőm anyja, apja, testvére.


Persze, felköszöntenénk, csak a sógornőm által szervezett összejövetelre nem mennénk.


Vagy ne csináljak ilyet?


Egyenlőre senki nem panaszkodott, én is várok, mert nagyon rosszul esett, hogy ez történt, minden nap összefutottunk az udvaron, lépcsőházban, szülőknél, mégsem jut eszükbe, hogy elfelejtettek valakit?


Vagy ti mit tennétek?


2015. nov. 6. 12:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, hosszú is lett, és telefonról írok.
2015. nov. 6. 12:47
 2/10 A kérdező kommentje:

Másnap tortát is küldtem nekik át, saját készítésű tortámból. Bár ez nem jelent semmit gondolom.

Nem szeretnék igazságtalan lenni.

2015. nov. 6. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a sógornőd szülinapja lenne nem lenne kérdéses, nem mennék, de mivel nem róla van szó, ezért szerintem elmennék.
2015. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hú de zavaros az életetek :)

nem értem, miért nem nyílt lapokkal játszol, miért kéne bosszú hadműveletet folytatni, mert elfelejtették felköszönteni a gyerekedet. ott laktok egymás mellett, naponta találkoztok, miért nem kérdezed meg, hogy mikor köszöntik fel? ennyi. a sógorod bulijára meg menjetek el ha ráértek. azért kár megsértődni mert nekik dolga volt, ráadásul ha jól értem, sógornődnek is valami ünnepe volt, ugye? ti felköszöntöttétek őt?

2015. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Ez dedo....nem goldolod?
2015. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem ezt az atjarohazasdit majd még egyszer atolvasom, de!

Ne legyél olyan tahó, mint a sogorno, és ne a férjét büntesd, akit amúgy meg kedvelsz is. Röviden ennyi.

2015. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én elmennék, egyébként is életfilozófiám, hogy azért mert más bunkesz, nekem nem kell annak lennem, mert az életben a jó úgyis mindig kifizetődik, a rossz pedig úgy is bevonzza a többi rosszat. Ez mindenkire igaz a környezetemben. Ezért én mindig és mindenkivel pozitív vagyok még ha nehéz is.
2015. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem dedo.

Nem lehet már nyílt napokkal játszani.

Ahhoz túl sok minden történt már a múltban.

2015. nov. 6. 12:52
 9/10 A kérdező kommentje:
7: Pontosan. Nálunk is ez az alapelv működik. Épp ezért sem szeretnék harcot. Nagyon jól megírtad. Köszönöm!
2015. nov. 6. 12:54
 10/10 A kérdező kommentje:

Több választ nem kérek. Azt hiszem az lesz, amit a hetes írt.

Köszönöm szépen

2015. nov. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!