Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy egy 4...

Mi lehet az oka, hogy egy 4 éves kisgyermek sokszor olyan rideg, mintha érzelmileg nem kötődne senkihez? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltuk, hogy egy-egy családtag mellett az utcán csak úgy elmenne, mintha nem is ismerné, akár legyen az a szülő ill. nagyszülő, akivel találkozik. Az első kérdése, hogy mit hoztatok, ha semmi akkor már nem is tárgyal! Mindig azzal érzi magát jól, akivel éppen van. Ami igen nagy gondot okoz, hogy idegennek szó nélkül elmenne, vagy ha azt mondjuk, hogy elmegyünk valahová és nem is jövünk haza csak soká /kipróbáltuk/ nem keres senkit, egyszerüen tudomásul veszi! Ez más kisgyermeknél is előfordul vagy esetleg nem jól van nevelve?

#nemkötődik
2015. nov. 18. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Hát ez elég különös, elvihetnétek a Nevelési Tanácsadóba. Nekem inkább az alaptermészetével kapcsolatos furcsaságnak tűnik, vagy valami egész pici kori búbánatnak. A "nevtanosok" majd segítenek ebben.
2015. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet el lett kényeztetve.De autizmus jele is lehet a ridegség.Ha nagyon félsz,gyerekpszichológus ,pszichiáter segíthet kideríteni.
2015. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem, autizmusra semmiképp nem utal. Az autizmus egy spektrum, ergo van mindenféle tünet ezen belül, de az ziher, hogy az állandóság és a bizalmatlanság az idegentől, ismeretlentől, erősen jellemző, még ha nem is vezető tünet mindig. Kisebbik fiam autista, nem netről szedem az infót mindehhez. Ha kommunikál amúgy, akkor simán viselkedési, avagy nevelési probléma, sok kisgyerek nem tart az idegenektől, de ha ennyire nem kötődik, akkor annak más oka lehet. Ennyiből autizmust kiáltani botorság, annak kismillió más jele van és náluk a "ridegség", ha van egyáltalán, a szocializációs nehézségeikből fakad, nem pedig mert úgy döntenek. Kisfiad ezek szerint maga eldönti, hogy kivel miként, hogyan viselkedik, a probléma gyökere inkább másutt keresendő. Óvodás? Sokat le lehet szűrni abból, ott miként viselkedik, hogy viszonyul a környezetéhez. Én beszélnék az nevelőkkel, mielőtt bármit lépnék. Nevelési tanácsadó persze ettől még jó ötlet, gyermekpszichológus is van, elbeszélget a kicsivel és nyilván javasol valamit, avagy kivülálló szakemberként jelzi, ha valami rendkívülit észlel.
2015. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
4%
Egyszerü a válasz remek felfogásu hogy magyarázzam.. megvan Ilyen a személyisége a családtagok/barátok tól függ hogy elfogadják e ilyenek. Amugy is az a normális hogy ha elmegy mellöle valaki elkezdjen sirni?És ha nem köszön? És ha rideg? Ugyanmár ebben a gyerekben van valami ami másban nincs.És nem megváltoztatni hanem elfogadni ez a legfontosabb!
2015. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Elég kemény gondok vannak a háttárben. Igyekezz hamar elvinni a Nevelési Tanácsadóba, mert a kötődési zavart kb. 5-6 éves korig lehet átírni egy átlagos képességű gyerek esetében. (Márpedig neki komoly kötődési gondjai vannak.)
2015. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Családi szocializáció és fejlődés órán úgy tanultam, hogy többféle kötődési típus létezik.

[link]


Szerintem a te gyereked az elkerülő típusba tartozik:

-ilyen gyerekeknél általában az anya is kerüli a testi kontaktust, elutasítóan viselkedik, ha a gyereknek baja van, kevés a kommunikáció anya és gyerek között (kiemelném, hogy nem minden esetben az anya a hibás, csak hogy az ilyen viselkedés elősegíti az elkerülő kötődés kialakulását)

-nem törődik az anyja jelenlétével látszólag, tehát ha magára hagyja nem reagál látszólag (de műszeresen kimutatható, hogy ugyanolyan zaklatott lesz, mint a síró társai)

-idegennel nem veszi fel a kapcsolatot, de ha úgy van meg tudja nyugtatni

-elutasítástól való félelem állhat a hátterében, szorongás

-visszahúzódó társas helyzetekben

-érzelmileg elszigetelt vagy ellenséges

-gyengébb kommunikációs készség jellemző

-új helyzetben bátortalan

-hamar feladja, nem kér segítséget


A kötődés más személyekkel más típusú is lehet. Pl. elkerülő az anyjával, de biztonságosan kötődő az apával stb.


Az elég jó környezet jellemzői, amit a gyerek optimális fejlődése érdekében biztosítani kell:

-fizikai-érzelmi elérhetőség a család többi tagjánál

-a gondozó válaszkészsége (a problémákra megfelelően reagáljunk)

-a gyerek állapotának, igényeinek megértése

-optimális mértékű frusztráció (ne legyen ingerszegény, de túl stresszes se a környezete)

-az önállóság támogatása

2015. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem szimplán hisz azoknak akikkel van.

szerintem a egjobb jelző rá, kicsit antiszociális(ami változtatható) és naív (mert gyerek)


nincs ok vészkárogni szerintem

2015. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!