Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az exférj...

Mit tehetek, ha az exférj érzelmileg gyötri a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem tudok már erre jobb kifejezést találni. Válóper folyamatban, én kezdeményeztem, 6 éves a fiunk. Egyébként is egy nagyon érzékeny gyerek, képes mindenen napokig pörögni, kattogni, ami kicsit is megérinti. Az apjához szívesen megy, én meg ezért szívesen engedem, egyébként sem volt még hivatalos gyermekelhelyezés. De akárhányszor ott van, az apja érzelmileg manipulálja, a gyereket használja fel arra, hogy visszafogadjam. Például rendszeresen úgy engedi haza, hogy mondja meg nekem, hogy apa szomorú nélkülem, sokat sír (fenéket), szenved, és ennek az az oka, hogy én nem szeretem már, nem akarom, hogy együtt legyünk, mint egy család stb. Nem szid neki, nem hangolja ellenem, csak arra biztatja, hogy győzzön meg, fogadjuk vissza. Valamelyik este megkérdezte, hogy anya, apa meg fog halni? Mondom miért halna meg? Azt mondta hogy ő ebbe belehal...Hát ezt nagyon vacak érzés hallani a gyerekemtől, látom rajta, hogy kétségbe van esve. A beszélgetés nem használ, nem látja, mennyire a gyereknek árt. De ettől eltekintve meg jól megvannak, nem tudom, tehetek-e bármilyen jogi lépést ez ellen, mert végülis a szó szoros értelmében nem bántja a gyereket.
2015. nov. 13. 12:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
5%
Talán nem itt kéne kiteregetni a családi szennyest hanem a férjeddel megbeszélni a dolgokat?
2015. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
5%
beszélj vele erről
2015. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ez az oldal pont arra való, hogy névtelenül kiteregessem a szennyest és tanácsot kérjek.


Írtam, hogy beszéltem már róla vele, nem egyszer, nem kétszer. Sajnos nem érti, hogy ezzel a játszmázással engem biztos, hogy nem kap vissza, de a gyereknek meg nagyon árt. Erre annyi a reakciója, hogy ő csak az igazat mondja a gyereknek, és neki amúgy is az lenne a legjobb, ha mi nem válnánk el. Mintha a falnak beszélnék.

2015. nov. 13. 12:36
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem lenne szabad kitenni ennek a gyereket. Azt nem hiszem, hogy ti ketten ezt meg tudjátok oldani. Gyermekelhelyezésnél nem lesz jó pont a férjednek, ha kiderül. Már pedig valószínűleg ki fog derülni, mert vizsgálni fogják a gyereket. Kb. ezzel tudsz érvelni.
2015. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A pszichológusomnak elmeséltem a helyzetet, és meg volt döbbenve, de nem biztos benne, hogy ezt elfogadják-e érvként a bíróságon, de azt ígérte, utánakérdez.


A legkevésbé sem akarom a gyerekemet az apjától megfosztani, mert amúgy rajong érte, de az sem állapot, hogy 6 évesen az apja lelki nyomora miatt szorongjon.


A legújabb húzása, hogy a fiam elmondta neki, hogy tervezünk menni (csak ő meg én) X helyre nyáron, erre az apja elkezdte úgy "mellékesen" emlegetni neki, hogy ő még sosem volt ott, meg milyen jó lenne ha együtt mennénk mindannyian stb. Tényleg, mint egy óvodás. És akkor nem csoda, ha a gyerek úgy jön haza, hogy "miért nem jöhet apa velünk? azt mondta, hogy szomorú miatta".

2015. nov. 13. 12:43
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha az egyik szülő árt a gyereknek, már pedig ez szerintem súrolja a veszélyeztetést, az nagyon erős érv a bíróságon. Persze az egyéb körülmények is fontosak.
2015. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

"apa meg fog halni? Mondom miért halna meg? Azt mondta hogy ő ebbe belehal..."

Ez nagyon durva, ezt tényleg nem lenne szabad megtenni egy gyerekkel. Kérdés az is, mennyire tűnik "simának" a válóper folyamata és mikorra várható a válóper vége, "érdemes-e" addig lépni. Lehet, hogy rosszat teszel, ha agresszívan lépsz fel vele szemben, mert ő is agresszív lesz és még jobban megnehezíti a válást, és az a gyereknek is csak tovább rontja a helyzetét. Az ügyvédeddel beszélj erről! (És említsd meg neki a fenti esetet, ha volt még hasonló, azokat is.)

2015. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Feltétlen említsd eg az ügyvédednek meg/vagy a bírónak, mert ezzel a gyerekedet teljesen tönkreteszi az apja lelkileg, és késöbb akár öngyilkos is lehet a végén.

Ha ezt így elöhozod, akkor elrendelik a gyerek pszichológiai vizsgálatát, és ott meg tudják állapítani, hogy ez mennyire veszélyezteti a gyereket.


Ha az apa nem képes ezt abbahagyni, akkor a gyerek érdekében jobb, ha nem tartja a kapcsolatot az apával, mert ez igen masszív lelki terrornak számít. A gyereknek ebben az esetben jobb teljesen elszakadni az apától, mint hosszú évekig, vagy élete végéig emiatt lelkibeteggé válni.

2015. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
17%

Uzsalyné Dr. Pécsi Rita neveléskutató

OLYAN LESZEK PONT, MINT Ő…

“ A mai kor tragédiája az apák tragédiája. Temérdek kutatás, elemzés szól a hiányzó apakép következményeiről, a férfiak változó szerepéről, az időhiány, a pénz utáni hajsza romboló hatásairól. Egy kutatás során kisgyereket kértek meg arra, hogy rajzolják le Istent. Az eredmény szemüveges, bajuszos, vagy éppen kinyúlt melegítős férfiak sora lett, a gyerekek saját apjukról mintázták a teremtőt. Arról, akiknek az életüket köszönhetik. A jelenség érthető, hiszen a gyerekek életében az apa hozza be elsőként a külvilágot. Az anya ugyanis túl közel van, vele olyan szintű az azonosulás, hogy „ő szinte én vagyok” Az apa az első külső személy, rajta keresztül tanultunk meg kapcsolódni a többi emberhez. Vele tapasztaljuk meg, hogyan viseljük el egymást, hogyan tudunk szeretni, minket hogyan lehet, miként bízhatjuk magunkat a másikra. Mindez pedig a kötődés képességét jelenti. Ha az apa személye hiányzik, nem alakul ki a megfelelő érzelmi kapcsolatteremtő készség.


Pedig az apa személye kellene, hogy jelentse a gyerek életében az állandóságot, ő a biztonság, a kiszámíthatóság első számú záloga. Ha „apa is megmondta”, akkor az úgy van. Abban, hogy ma olyan sok a bizonytalan ember, a stabil apakép hiánya is közrejátszik. Kutatások igazolják, hogy 39 anorexiás lány közül 36-nál hiányzott a szoros apai kapcsolat, s az önmagukért felelősséget vállalni nem tudók 60 százaléka szintén stabil apakép nélkül nőtt fel. E krízishelyzetekből szerencsére van kiút, ha talál megfelelő pótló kapcsolatot és mintát a gyermek, de nélkülük nem lehet egészségesen felnőni.


A nemi identitás kialakulásában is fontos az apák szerepe. A lányok könnyebb helyzetben vannak ebben az életkorban, mert fiúvá válni nehezebb, főként, ha az apa ritkán van jelen. Hiszen ahhoz, hogy a gyerek „rámintázódjon”, látnia kell, apa hogyan ásít, eszik, haragszik, örül. Az erős anyák gyakran követik el azt a hibát, hogy minden férfimunkát elvégeznek. Nem szabad. Vagy ha mégis úgy hozza a szükség, hogy nekünk kell beverni azt a szöget, legalább tegyük hozzá: így sem rossz, de ahogy apád beverné…

Meg kell ezt tenni a kisfiúk férfivá válásáért.”

2015. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%
Ez mitől érzelmi gyotres? Mondjuk a belehal esetleg, de egy 6 évesnek azért el lehet ám magyarázni, hogy ezt nem kell szó szerint venni.
2015. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!